Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire pontosan tartod be...

Mennyire pontosan tartod be az esti rutint?

Figyelt kérdés
Általában 8.30kor furdetunk. Tegnap úgy bealudt a lányom, hogy 10kor kelt fel. Nem szívesen keltem fel, mert jobb neki ha magától kel. Ez a 4 hónap alatt kB 3x fordult elő. De már ezert megszoltak, mert így a gyerek irányít... Elkezdodott nála a fogzás szóval örültem h egy kicsit többet alszik. És alvás közben egyebként se jó zavarni.
2018. ápr. 25. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
A napirendünk fix, +/- 15 perces pontossággal. 2 gyerekünk van, ha mindegyik azt csinálná, amit csak akar, akkor anarchia lenne. Ha alszanak, ébresztem őket. 4.5 éve működik, és nagyon jól vannak ők is és mi szülők is.
2018. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos.Tartjuk a napirendet, de nincs semmi kőbe vésve.Ha 2-3x később fürdeted attól nem dől össze a világ.:) Van, hogy nálunk is jobban bealszik délután és később fárad el annyira, hogy érdemes legyen lefektetni aludni.
2018. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk a sorrend a fix rutin. Az idő már változó.


Mi elég rugalmasak vagyunk, sokszor megyünk család látogatóba úgy, hogy este érünk haza. Épp ezért van pár verzió.

Egyik, hogy ha minden csendes és otthon vagyunk akkor 8kor fürdés majd 9ig bezárólag alszik is.

Másik, hogy ha 8 után érünk haza, akkor fürdetés nélkül vacsi és egyből alszik is.

Harmadik, hogy úgy alszik el ahogy neki kényelmes. Volt már hogy bealudt 6kor és reggelig aludt. Nem szeretem felébreszteni, inkább arra figyelek tudatosan, hogy mikor teszem le aludni délután. Akár csak csendes pihenőre a játékaival. Azt az egy dolgot irányítom én.

Kivéve az első fél évben. Akkor rá hagytam mindent. De a fürdés vacsi alvás sorrend mindig megvolt.

2018. ápr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Féléves koráig nem volt rutin, most fél 9-kor van fürdés, az én lányommal ezt nagyon könnyű betartani, ha bealudna akkor aznap valószínűleg nem fürdetném meg (kicsi, nem koszolódik össze), ettől még nem ő irányít, csak néha a rutint felül kell, hogy írja a józan ész.
2018. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

fix a napirend, 7 éve 8kor fürdés van. Ha előfordult, hogy akármi miatt (jellemzően betegség, vagy extrém kimerítő nap) 8 előtt bealudt, akkor aznap kosznap volt :D Ilyenkor ha fel is kelt később, csak ivott egy kicsit és aludt tovább.

Ámbár ha olyan programunk van, ami nagyon fárasztó, sokat vagyunk kint, kirándulunk stb, akkor előfordul, hogy hazaérkezéskor azonnal fürdés van (akár du 4-kor is) hogy később ne legyen rá gond.

2018. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából szoktuk tartani, nyolckor van fürdés, de ha később érunk valamiért haza akkor, vagy nem fürdünk ha bealszik, vagy később fürdünk. Volt mikor öt hónaposan este tízkor még az Ikeában voltunk, vagy mi sokat utazunk is repülővel, értelemszerűen ekkor is meg cserélődnek a dolgok, vagy pl. tavaly nyáron akkor volt két éves, sokat voltunk egy tónál, ilyenkor is kilenc után értünk haza mert ugye sokáig meleg van, úgyhogy akkor volt fürdés.

Rugalmasan nevelem, meg is van az eredménye borzasztó alkalmazkodó gyerek.

2018. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
2 két éven aluli gyerekunk van, muszáj tartani a napirendet, másképp káosz lenne.
2018. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ebredes es az alvas (nappali es esti) az nagyon be van tartva kulonben vallalhatatlanok a napok. Szuperul mukodunk, de egy egy nap ha megborul azt is tuleljuk. ;)
2018. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyira ismerem a kislányom, hogy tudom ha felébred min. 3 óra múlva képes vissza aludni. Így a reggeli ébredés idejétől függ a pontos evések, alvások és fürdés ideje. A sorrend állandó, általában +-1 óra csúszással tartjuk.

13 hónapos, ez még működik, mert nincs reggel dolgunk(pl bölcsi, munka)

2018. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!