Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anya ki tudta alakítani...

Minden anya ki tudta alakítani a napi rutint az első 2hónapban már?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én össze-vissza csinálom a fürdetést meg a sétát, az etetés időpontok sem eggyeznek. Van, hogy alszik folyamatosan éjjel is és nappal is (etetésre felkel, de van h egész éjjel és nappal sír.

Van hogy 9-11 között felkelünk, de van hogy fél 1-kor.

Én sosem éltem rutinos életet és elég nehéz elkezdenem.

Muszàj lett volna már kialakítanom egy napi rutint így hogy most 6hetes???



2015. szept. 26. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
2 hónapos, majd talán fél éves korában lesz meg a rutin, legalább is kisfiamnál úgy volt. Ami fontos lenne az a majdnem pontos fürdetés. Az etetéseket majd ő alakítja, a sétának meg nem kell mindég ugyanakkor lennie.
2015. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
6-7 hosan eleg lesz kialakitanod (igen, fontos a napirend es a kovetkezetesseg) de mig ilyen pici eleg ha a furdetesek meg a szoptatasok kb ugyanakkor tortennek de ha neha napjan felborul az sem baj..csak 5-6 hosan mikor mar hozzataplalod meg kevesebbet alszik majd akkor figyelj, hogy kovetkezetes legyel a napirendhez
2015. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legnagyobb gyerekemnek 1 éves kora körül alakult ki a napi rutinja. A két kisebbnek muszáj volt hamarabb kialakítani, mert akkor már a nagyhoz kellett igazodni. 6 hetesen még teljesen normális, hogy nincs napi rutin. De ha szeretnéd, hogy később könnyebben kialakuljon, az esti fürdés legyen mindennap nagyjából ugyanakkor, és próbálj valami különbséget tenni az éjszaka és a nappal között (pl. éjszaka mindig a kiságyába teszed le, nem kapcsolsz villanyt).
2015. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A fürdetés menni fog. :)
2015. szept. 26. 08:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt sosem napirend az első fél évben, mindig azt mondtam, hogy két nap az már szokás. :D Aztán 6-7 hónaposan jött az, hogy napközben kétszer aludt, egyszer délelőtt, egyszer délután. Az akkor már nagyjából fix volt. Aztán 11 hónaposan áttértünk az egy alvásra ebéd után.

Amit nagyjából fix volt eleinte, az az esti fürdetés, azt olyan 7-8 óra között próbáltam időzíteni. :)

2015. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát nagy rész a gyereken múlik a dolog :-D

de szépen fokozatosan elkezdheted

a fürdés esti rutin bevezetése jó ötlet elsőre

majd a séta időpontja legyen állandó

ehhez fog majd szépen alkalmazkodni a gyerek

2015. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!