Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnád a terhességet,...

Bevállalnád a terhességet, szülést a már meglévő gyerekeid miatt?

Figyelt kérdés

Feltettem itt nemrég egy kérdést, sajnos abortusszal kapcsolatban. A részletek nem derültek ki, többen írtak privátban, hogy miért döntöttem így... Röviden leírtam, hogy már van két kislányunk, még egyik sem ovis (a nagy ősszel kezdi, kicsi most múlt 6 hónapos). Igaz, hogy van segítségem, de így is rettenetesen lefáradunk a férjemmel a nap végére. Nehéz összeszervezni, hogy a gyerekekre is jusson elegendő időnk, egymásra és magunkra is.


Nem is terveztünk már több gyereket, meg annyira problémamentes volt mindkét terhességem és szülésem, hogy nem is kockáztatnék többet. Kettőt akartunk, ez sikerült is.

Viszont most ikrekkel lettem terhes, fogamzásgátló mellett. Racionálisan álltam ehhez, tudtam, hogy még két újszülött teljesen a padlóra küldene minket. Ráadásul hiába állunk jól anyagilag, az időben nem vagyunk milliomosok és nekünk is csak 24 órából áll egy nap. Nem a bébiszitternek, nagyszülőknek, keresztszülőknek vállalnánk a gyerekeket, hanem magunknak. De mi többet nem már bírnánk...


Erre privátban nekem támadtak, hogy ennyi erővel öljem meg a jelenleg két gyerekemet, és így nem kell abortuszra mennem, vagy hogy mit mondanék a hasamban lévőknek, hogy "Bocsi, meg kell halnotok, mert nem ti érkeztetek elsőnek?". Meg hogy így lelkibeteg leszek én is, a gyerekeim is így fognak felnőni, hogy megöltem a testvéreiket miattuk, és életük végéig bűntudatuk lesz. Ráadásul utána még linkeltek képeket, videókat is, hogy nézzük végig itthon, mire készülünk.


Most pedig rettenetesen érzem magam, rosszabbul, mint eddig.

Hiszen ez amúgy sem volt egy könnyű döntés, nem volt szükségem erre.


Most az jobb lenne, ha megtartanánk őket, de aztán idegileg roncsok lennénk a férjemmel?

Pl. három 3 éven alulival nyaralni sem indulnánk el, vagy akár egy szimpla délutáni sütizésre sem. Komolyan azzal kell zsarolni, hogy a már meglévő gyerekekkel kell zsarolni?!


2018. ápr. 29. 17:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
56%
Felhozott csak egy példát, miért kell rögtön azt az egy dolgot meglovagolni, komolyan...?! És akkor mi van, ha nekik ez is szempont? Ha fontos a sajat kényelmük is? Attól hogy még anya/szülő ugyanúgy lehet igénye saját magára és a parjara is, tudtommal ez még nem főben járó bűn. Világosan leírta, hogy már most nehézségeket okoz számukra, hogy a már meglévő 2 gyerekére, saját magára és a férjére is időt találjanak! Ez plusz két gyerekkel ezerszer nehezebb és rosszabb lesz. Miért is kéne önként és dalolva vallania? Ráadásul akarata ellenére esett teherbe, hisz védekezett! Hadd dönthesse már el, hogy kíván-e élni egy olyan lehetőséggel, ami kéretlenül érkezett és nem ő akarta!!
2018. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem értem, ha ti már döntöttetek, miért kell erről kérdést kiírni, ráadásul kétszer. Pont szard le, hogy mi a véleményük erről vadidegeneknek.
2018. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
92%
Neked kell döntened. De tudnod kell azt is, hogy akik a neten kibickednek, azok nem lesznek melletted, hogy segítsenek a két gyerek gondozásában. Sőt, holnapra már a kérdésedre se fognak emlékezni. Biztos, hogy erre alapozva akarsz dönteni?
2018. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért írod ki megint?


Egyszer leírtad, okés, TE/TI döntésetek, pont, ne itt keress igazolást, meg ne sajnáltasd magad, mert ez csak rád és a férjedre tartozik.

2018. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Csak Te látod át az életed, Te tudod hogy mi fér még bele! Senkinek semmi köze a döntéseidhez! Ne legyen bűntudatod senki miatt, felelős döntést hoztál a lehetőségeidet figyelembe véve!
2018. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Megkerdezhetem, hogy hogy dontottetek végül?

2019. ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2020. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!