Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnád így a babát?

Bevállalnád így a babát?

Figyelt kérdés

Átlagos körülmények között élünk, szerencsére nem kell nélkülöznünk,de nem is élünk nagy lábon. Két gyermekünk van, 2 és 4 évesek. Szeretne a férjem még egy babát, eddig nagyon elhatárolódtam tőle, de most teljesen tanácstalan vagyok. Úgy gondoltam, majd visszamegyek dolgozni 2 évre és utána jöhet. De addigra már a lányok 4 és 6 évesek lesznek, annyira sok lenne a korkülönbség. Viszont egy negyedik gyermeket nem vállalnék azért, hogy a a kicsi is össze tudjon nőni valakivel, és jól eljátszani. Egészségügyileg is elég "leamortizálódtam", egy baba még belefér.

De egyszerűen nem tudom.... a kicsi annyira nagyon sírós volt sokáig, annyira azt érzem, hogy elfáradtam, de most, hogy elkezdődött az ovi, bölcsi, hiányzik is újra egy kis pirinyó :)


2014. okt. 28. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Persze, mindenképpen. Főleg, ha a férjem is akarja. Mit értesz azon, hogy leamortizálódtál egészségügyileg?
2014. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már az első baba után méhsüllyedés lett, a másodikkal epekövem, azóta meg is műtöttek, és eltávolították az epehólyagom. És a szokásos dolgok, eléggé tönkrementek a fogaim, és a hajam jelentős része is kihullott :(
2014. okt. 28. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt te kell érezd és tudd, hogy belefér-e.

Nekem is két gyerekem van. 5 év van közöttük. Igaz, ez most soknak tűnik, de amikor nagyok lesznek nem lesz olyan jelentős. Most a nagyobbik 8 éves és remekül kijön a kishúgával, együtt játszanak és élvezi, hogy taníthatja a kicsit. Nem hiszem, hogy nagy szakadást okozna a gyerekek között a nagyobb korkülönbség, ha esetleg későbbre terveznéd a harmadikat.

2014. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szerintem gondolkodjatok reálisan hiszen te állításod szerint elfáradtál a férjed meg ezek szerint szeretne még egyet. Ezzel a kettővel is boldogultok van rájuk elég időtök? Anyagiakban nem lenne gondotok hiszen már három gyerek nagyon költséges szóval nem könnyű eltartani annyi gyereket. De ha ti szeretnétek és van bennetek elszántság akkor vágjatok bele. Csak nagyon figyeljetek oda arra , hogy a gyerekeknek ha hárman lesznek ugyanannyi szeretetet és törődést kapjanak ne keljen nélkülüzniük. Mindig szánjatok időt a közös programokra.
2014. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor csak 1 évre menj vissza dolgozni, 3 év a középső és a kicsi között egyáltalán nem sok, szerintem épp ideális.
2014. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A 4-6 év korkülönbség egyáltalán nem sok,ezerszer jobb,mint a kicsi korkülönbség. A helyedben visszamennék 2 évre dolgozni,és csak utána vállalnám be addig újra feltöltődsz és a gyerekek is nőnek kicsit.
2014. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem három nevelése nem sokkal drágább, mint kettő, sőt, az adókedvezmény, családi kedvezmények és a csp miatt még kedvezőbbek is a feltételek, mint két gyerekre.
2014. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
3 gyerek drágább lehet, hog annak kedvezmények de havi 16 000 ft egy gyerekre. Ha kell nekik kabát akkor az nem 30-40 000 hanem 45-600 és akkor mégsemmi extrát nem kaptak hónapban pl. mozi, könyv, színház stb.
2014. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megmondani. Mennyi a keresetetek, mennyit tesztek havonta félre, mekkora lakásotok van?

4-6 év korkülönbség egyáltalán nem olyan sok.

2014. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

45-60 ezer három gyereknek a kabát? Hmmm. Érdekes.

Nekem két gyerekem van. Fiam két és fél éves. Nem tudom megengedni, hogy új kabátot kapjon, használtan veszem, szinte új állapotban, ahogy a legtöbb ruháját is és nem toprongyos a gyerek. Szerintem ez nézőpont kérdése, hogy kinek mi az igénye. Nem élünk rosszul, mindenre telik. Két gyerekünk van, még mindkettő pelenkás, kicsi tápszeres is. Kell pelenka, törlő, tápszer, üveges kaja. Semmiben nem szenvednek hiányt... Talán csak abban, hogy nem 15 ezerért veszek nekik kabátot. Én is és a férjem is nagyon szeretnénk harmadik gyermeket. Nem az fog eltántorítani, hogy 45 ezer a kabát ára...

2014. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!