Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irna olyan fius anyuka akinek...

Irna olyan fius anyuka akinek a fia keson kezdett el beszelni? Valamint mik a jelei az autizmusnak kicsiknel? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Fiam 18 honapos mult.Nem beszel(de nem is ez a legfobb gondom mivel tudom minden baba mas..)Ugy erzem 8 honapos koraban is ugyanezeket csinalta mint most.Nincs nagy valtozas azota.

A terhessegnel minden rendben volt,szedtem a vitaminokat,nem stresszeltem...Oxitocinnal szuletett a 39 heten.8-9 honapos koraig szepen fejlodott.Ha kerdeztem hol a labda ,anya ,apa odanezett.Ha kerdeztuk merre menjunk vele,mutatta az ujjaval.Azota ezeket nem csinalja.Hiaba kerdezem hol van ez az,vagy mutassa merre szeretne menni,nem csinalja.Akkor mondta:bababa,dedede,mamamama.Aztan hosszu honapokig semmi.Nemreg kezdte el ujra mondogatni ezeket majd csak a mamama-t de par napja mar ezt sem hallom.Csak visit,kiabal,ugral oromeben es sir ha gondja van es brummog.Szereti a meseket,jokat nevet rajta es a verseket,mondokakat.Ez nagyon lekoti.Szereti a kockakat epiteni,az autokat tologatni vagy beleul.Szeret hemperegni a kanapen,foldon.Sokszor fejjel lefele de nem csak itthon a babakocsiba is tekeri a nyakat.Nevere nem igazan hallgat.Ha valami erdekli azonnal megtanulja pl.megmutattuk hogyan tud a tablara rajzolni,hogy fogja es hogyan tudja letorolni.Ez nagyon tetszik neki.A multkor jo ido volt elmentunk a jatszora de ot nem erdekelte ott semmi.Ment es megfogdosta a fakat,szedte a botot,viragot es ment korbe korbe ujra es ujra mindent megnezett.Sokat beszelek hozza,utanzom az allatokat,mutatom a konyvben de nem erdekli a konyvet becsukja es ragcsalja.Meg mindig mindent megragcsal.16 foga van.Puszit ad ha kerek.Velem elvan,ha felszeretne jonni az olembe megall elottem.A lanyommal nem igazan van el.Legtobbszor arrebb lokdosi mondvan ,hogy csak az ove vagyok.Apaval elvan ha en nem vagyok.Jarunk jatszohazba.Ott nem foglalkozik mas gyerekekkel.Otthagy es megy egyedul jatszik.Amugy boldog,mosolygos kisfiu,sokat mozog,felmaszik mindenre.Csak a viselkedese nekem sokszor nagyon furcsa a lanyomhoz kepest.Tudom nem kell oket osszehasonlitani ,a lanyom sem beszelt ilyen idosen csak gagyogott de barmit kertem lattam erti es megcsinalta amit kertem.De a fiamnal latom nem erti mikor mondom neki hogy mi hol van,hozza oda.Van valami tanacsotok ?En csinalok valamit rosszul?Tudom lehet neki tobb ido kell mert fiu....de tenleg telnek a honapok es nem latok nagy fejlodest.Elolre is koszonom a valaszokat.


2018. máj. 2. 13:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Es kb. 1 hete kezdte el hogy nem csaka a kezet dugja be a parna ala hanem a fejet is.Szeretne ugy aludni ,hogy a parna fejen van.Ejszaka is bebujik ala nem gyozom kihuzni.Erre meg ki kell valamit talanom.Mellettem alszik legtobbszor igy tudok ra figyelni.Ha erre is van valami tanacsotok,szivesen veszem!
2018. máj. 2. 13:47
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Mit mond a védőnő/házi gyermekorvos? Összefoglaltad nekik is így a problémákat?

Hallása rendben van?


Megszólalnia 30 hónapos korára kell,mivel fiú. Lányoknak kell 24 hónaposan megszólalniuk.


Alapjában véve a legfontosabb a leírtakból az,hogy elhagyja a gagyogást. Ez jelenthet gondot. Valamint az,hogy úgy látod,nem érti meg,amit mondasz neki.


18 hós státusza megvan már? Az tulajdonképpen autizmus szűrés,csak nem közlik a szülővel.

2018. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem még korai ebből következtetéseket levonni. Ha 2 éves kora körül sem lesz számottevő változás, majd akkor kezdenék gyanakodni. Szerintem most még egyáltalán nem kirívó az általad leírt viselkedés.
2018. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom ,hogy irtatok.Kulfoldon vagyunk itt nincs statusz.1 evesen volt itt a vedono akkor megkerdezte jol van e...de igazabol nem vizsgalta,merte...semmi.Nezte ,hogy jol megy,felmaszkal dolgokra.Legkozelebb csak 2 evesen jon majd.A hallasa jo azzal nincs gond.Nyaron megyunk haza es bizom benne ha otthon hall tobb beszedet talan valtozik valami.Ha nem nyar vegen elviszem az otthoni gyerekorvoshoz.Szeptember vegen tolti a 2.
2018. máj. 2. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Többnyelvű környezetben kitolódik az értelmes beszéd megjelenése akár 3 éves korig is. Itthon mutasd meg dokinak,ha gondolod,de a külföldi lét sokat számít!


Gondolj bele:te beszélsz hozzá magyarul. Apuka is magyar? A játszón idegen nyelven beszélnek a gyerekek. Lehet a fiad egy kukkot nem ért belőle. Ez az egyik. Másik:óvodában még kiscsoportban sem játszanak együtt a gyerekek,csak egymás MELLETT! Majd középsőtől kezdenek egymással.

2018. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy meg:a lányom 25 hónapos,semmit nem mond 5 állathangon kívül,csak gagyog (bababa dejdejdej). Nagyon merev a viselkedése,vannak autisztikus tünetei,mégsem autista! (pl. ha lelóg a kanálról az étel,nem kapja be,sorolni kell neki mindent,hamar lefárad az idegrendszere,ha új helyre megyünk,ilyenkor èjszaka visít stb)


Az autisztikus tünetek nem jelentenek semmit! Nem egyenlő az autizmus megjelenésével. Nem kell megijedni!

2018. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Az én fiam 3 éves koráig meg sem szólalt, csak mutogatott és csak "öööö"-t volt hajlandó mondani különböző hangsúlyokkal.

Én védtem meg a védőnőtől, aki már pszichológiai vizsgálatra akarta küldeni.

Mondtam, amíg megért és megérteti magát, nem viszem sehova.

3 és fél éves volt, amikor nagyjából két hét alatt elkezdett beszélni és folyékonyan tudott is. Sem az oviban sem az iskolában nem volt gondja.


Amíg érted, hogy mit akar, és ő is megért téged, ez nem hiszem, hogy lényeges. Idővel megunja, hogy nem tudja a gondolatait jól kifejezni és el kezd majd beszélni.

2018. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam 34 hónapos és még nem beszél. Az autizmus még nem merült fel senkiben aki látta. De még mindig csak a vizsgálatoknál tartunk, mert iszonyat várólisták vannak. A családomban több bátyámnál is későn indult a beszéd, az egyik 4 éves korában kezdte. Beszéltem óvónőkkel logopédusokkal, azt mondták többnyire hogy még kicsit babás, kicsit le van maradva, de ugyanakkor az okát még nem tudjuk, de jó jel hogy elven kiegyensúlyozott, nem fél idegenek között sem, szemkontaktust tart, együttműködő bevonható játékokba.

Mond szavakat pl hoppá, autó, ajtó, baba, apa, vau nagyon sokat brümmög, eléggé autómániás.

Én a mondókázást tanácsolnám, a ritmus gyakorlását, a mozgást. Teszem azt van egy békás mondókátok akkor ugráljatok mint a békák, tudja társítani a szavakat-dalokat egy egy mozdulathoz, mert nekem is azt mondták hogy a mozgás minden alapja, így tanulnak a legkönnyebben. Beszélj hozzá sokat, mesélj akkor is ha úgy érzed nem figyel rád. Az hogy van táblátok szeret rajzolni szintén egy jó eszköz, teszem azt én szeretek neki rajzolni és mesélni mellé valamit, vagy illusztráljuk a mondókáját.

Amit még tanácsoltak az a figyelem lekötése, fókuszálása. Lásd forma illesztős játékok, válogassa ki a tárgyakat színek szerint, párosítja a képeket, vagy a képet meg a játékot etc ezzel fejlődik a finommotorika, és segít neki összpontosítani. Ha látod hogy nem nagyon szereti vagy nem köti le akkor csak egyet egyet vegyetek elő, mi is úgy kezdtük hogy először csak pár percig volt hajlandó megülni mellette, most meg van hogy a fél-egy óra is megvan ezekkel a játékokkal.

Nekünk kellett még hallásvizsgálatot is csinálni, mert az tudja még magyarázni ezt, hogy próbál megérteni, de mivel nem hall jól ezért nehezen megy.

Oh azt kifelejtettem hogy ő bölcsis, de inkább csak eljátszik mellettük, de velük nem szokott játszani (csak akkor ha a többi pici nem hagyja őt elvonultan játszani, olyankor egy ideig tiltakozik az ellen hogy más játsszon vele, de egy idő után lelkesen követi őket)

2018. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi is kulfoldon vagyunk, tolem halljak csak a magyart. Kislanyom 3 eves kora elott kezdett mondani dolgokat. 3,5 evesen kerult kozossegbe, azota jar a szaja... Kisfiam 3 mult, egyertelmuen kesobb kezdett barmit is mondani mint a lanyom, lassabban is halad vele. Itt van 2 eves statusz, akkor mondtam a dokinak hogy meg kb 0 a szokincse, azt mondta hogy mivel ketnyelvu, raadasul magyar a masik nyelv ami nehez is, es fiu, igy nem erzi problemanak.

Szeptemberben o is megy suli elokeszitobe (itt ez az "ovi"), remelem az nala is beinditja a beszedet megjobban.

2018. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt!A parom magyar igy itthon csak azt hall.A jatszoba csak hetente egyszer megyunk ott hall csak angolt.Az en egyik aggodalmam az ,hogy erzem ,hogy nem erti amit mondok neki.Vagy ram sem figyel,de ha igen nem erti mit kerdeztem,mondtam neki.De probalok turelmes lenni es koszonom a tanacsokat kiprobalom a jatekokat!A memoria jatek tetszik bar meg nem tudom hogy magyaraznal el hogy keresse meg a parjat de majd kitalaljuk!!!:-)Megegyszer koszonom mindenkinek!!!!!
2018. máj. 2. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!