Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11honapos babát rá lehet...

11honapos babát rá lehet bízni egy teljes hétvégére másra?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 11hónapos kislányom és az lenne a kérdésem hogy rá bízhatnám egy hétvégére a nagylányomra aki már nem velünk lakik (20éves jelenleg várandos) ?

Ilyenkor már rá lehet bízni másra a kicsit? Hisz nem idegen szereti nagyon a kislányom a nővérét


2018. máj. 3. 09:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%
Én nem bíznám még a tulajdon testvérére sem az ekkora gyerekemet. Igaz, hogy mindketten anyatejesek voltak másfél éves korukig. De nem is volt okom, semmi nem volt fontosabb, mint hogy a gyerekeim mellett legyek. Főleg több nap egymás után.
2018. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
20%
20 hónapos a fiam, még az apján kívül senkire nem "bíztam". Olyan nem volt még, hogy egy nap ne lettem volna vele. Heti 3x amikor iskolában vagyok, az apja rakja le aludni, és én este 10 körül érek haza. Ez a leghosszabb idő, amire hajlandó vagyok "másra hagyni". Biztosan nem kényszeríteném a másik gyerekem, hogy a kicsit pesztrálja mert nekem nincs kedvem éppen babázni.
2018. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
40%

Az ilyen kérdéseknél mindig feltűnik egy-egy olyan kommentelő, mint a 10-es, aki a két hónapos (szinte) újszülöttjét bízta havi rendszerességgel a nagymamára, 1 éves korára pedig már rendszeresen ott is hagyta. Mintha ez olyan követendő példa lenne!

Nálunk is vannak nagymamák, rajonganak a gyerekeimért, Rájuk is bízom Őket bátran. De azért nem egy két hónapos babát, de még csak nem is egy 11 hónaposat. Egy 11 hónapos kisgyermek szerintem nagyjából arra áll készen, hogy az anyukáján kívül más megbízható családtag is vigyázhat rá pár órára. De nem egy ejszakára.

A gyerekeim közel kétévesek voltak, amikor először anyukámnál aludtak. Korábban nem lett volna bölcs dolog kísérletezni.

Számomra az az abszolút lepasszolás kategória, amikor az anyuka a kéthónaposát vagy akár a 11 hónapos gyerekét több éjszakára másta hagyja.

2018. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
24%
Lehetni lehet, de szerintem nem jó ötlet.
2018. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Csak vészhelyzetben. Ha pl. az anya kórházba kerül.
2018. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
49%

Én a helyedben csinálnék egy főpróbát, hogy bírja, hogy ha valami van akkor akár az éjjel közepén is érte tudj menni.

A másik, lehet jobb ha a nagylányod megy át vigyázni a kicsire, igy a saját környezetében lehet jobban elvan.


Az meg, hogy mi az a fontos dolog teljesen lényegtelen, mondom ezt a károgóknak.


Nem fogsz semmiféle traumát okozni neki ezzel.Nem is fog rá emlékezni.


Mi nyáron szetetnénk elmenni a párommal egy hétvégére.Mióta megszületett a baba még nem voltunk kettesben szóval ránk fér.Akkor lesz 13 hós a gyerkőc és mindenképp kipróbáljuk előtte hogy fog viselkedni.Természetesen ha nagyon nem bírja nem fogjuk erőltetni ,megprobáljuk de persze nem hagyjuk ott minden áron.

2018. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Akár 1 hetesen is otthagyhattad volna, te vagy az anyja, azt csinálsz vele ami akarsz
2018. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem azért nem értik sokan, miért itt kérdezgeted, mert rengeteg mindentől függ, amit nem tudhatunk.


Pl

- egy még ciciző 11 hónapost nem hagyna senki ott egy fél napra sem (az enyéim ebben a korban még kb alig ettek egyebet az anyatejnél). Ellenben egy tápszeres, nagyjából mindent evő 11 hónapos teljesen más tészta.

- nem tudjuk, mennyire ismeri, szereti a nővérét, mennyi időt töltenek együtt, voltak-e már több órát így kettesben, tud-e a nővére róla gondoskodni.

- milyen fázisban van éppen, a nagyon anyásban, vagy a világot felfedezős, "anya le van ejtve" korszakban.

- alapból mennyire anyás, kötődően neveitek-e vagy sem

- van-e olyan elalvási rituálé, ami miatt csak veled alszik el

stb stb stb


neked kell végiggondolni.


Én nem hagynám ott ennyi időre, de az én vagyok. Egy alkalommal, 24 órát voltam távol az első gyerekemtől, 16 hónapos korában - akkor az apjával volt. Ugyan őt 22 hónaposan 3 napra, akkor született a húga. Illetve a sérvműtétem miatt a harmadik gyerkőcöt kellett 24 órára otthon hagynom 22 hónaposan. Ezeken kívül 3 éves koruk előtt nem töltöttünk külön fél napnál hosszabb időt.

2018. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Azért kell rá bíznom kedves nagyon ......ó kommentelő mert meghalt a keresztfiam aki Spanyolországban él a testvéremékkel és 1nap mig odaér a gép 1nap mig meglesz a temetés 1 nap mig hazaérünk..ennyire bunko ne legyél már de kösz
2018. máj. 3. 14:38
 20/31 anonim ***** válasza:
69%

Sajnálom, kérdező. De ne légy a saját magad ellensége! Fogalmazz világosan! Ha szeretnéd elkerülni a beszólásokat, írd le egy rövid mondatban, hogy külföldre kell temetésre utaznod, ezért hagynád itthon. Amíg nem írod le a te helyzetedre jellemző speckó infókat, addig ne csodálkozz, hogy egy kalap alá vesznek a pár hetes babájukat lepasszoló anyukákkal!

És ha az utazás miatt hagynád itthon: én vinném magammal. Egy 11 hónapost még könnyű lekötni. Legalább kétszer alszik egy nap, plusz éjszaka.

Rokonaim a féléves babájukkal utazgatnak, mert hegedűművész a csaj, és több országos turné miatt nem hagyja itthon a félévesét.

Te miért hagynád itthon? Én biztosan magammal vinném.

2018. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!