Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11honapos babát rá lehet...

11honapos babát rá lehet bízni egy teljes hétvégére másra?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 11hónapos kislányom és az lenne a kérdésem hogy rá bízhatnám egy hétvégére a nagylányomra aki már nem velünk lakik (20éves jelenleg várandos) ?

Ilyenkor már rá lehet bízni másra a kicsit? Hisz nem idegen szereti nagyon a kislányom a nővérét


2018. máj. 3. 09:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Magaddal is viheted, ha mindenképp ott akarsz lenni.


Habár ...... lehet, hogy némelyek kiakadnak azon, amit most fogok írni, de én a helyedben nem mennék el. Aki ilyen messze élt és ott is lesz eltemetve, annál egyszerűen nem várható el, hogy úgy odautazzanak a temetésére az itteni rokonok, mintha mondjuk Veszprémből Szolnokra kéne menni temetésre. Pláne, akinek babája, kisgyereke van.

Végül is nézd, ha kórházba kerülnél, azt is ki kéne bírnia a gyereknek.

Viszont, amíg ezt nem írtad, én is azt hittem, hogy egy wellness-hétvégére mész - csak én nem szólogattam be, hátha mégis tévedek. Úgy látszik, jól tettem. :D

2018. máj. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna olyan messzire vinni őt a miatt is hogy a testvérem hazajött hogy személyesen közölje mindenkivel a hírt 42éves a testvérem 17éves volt a fia most őt kell ápolnom mert bármire képes lehet es félek hogy butaságot csinálna rá kell figyelnem nagyon,rettenetesen van nem eszik nem iszik ndm alszik nem pihen nem érdekli semmi és probálom vigasztalni hogy minden rendben lesz,a kislányom most az apukájára számithat pár napig csak hisz nem akarkm hogy ilyen állapotban lássa az anyukáját(engem) hisz csak sírni kezd ha meglátja hogy sírok 😔 ezért nem szeretném elvinni,nem tudok megnyugodni felfogni ezt csak a sírás kerülget
2018. máj. 3. 15:05
 23/31 anonim ***** válasza:
Részvétem, de tényleg beleírhattad volna a kérdésbe, mert nem mindegy. Másrészt tényleg te ismered a gyereked, nem tudjuk hogy viselné. Abba is gondolja bele, hogy a lányod is terhes, és gondolom őt is megviselte a dolog, plusz olyan messziről nem tudsz hazaugrani, ha a lányod végigordítja a hétvégét :(
2018. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
18%
Nem fogja végigordítani a hétvégét, nyilván jól ismeri azt, akivel lesz, nem kéthavonta egyszer találkoznak. 11 hónapos gyereknek már rég nem kell éjjel-nappal cicin lógnia, ha még kell neki, akkor simán lehet annyi anyatejet lefagyasztani neki, ami egy hétvégére bőven elég. A gyerek nem rabszolgatartó, semmiféle lelki trauma nem éri, ha időnként más családtaggal tölti az időt. Érthetetlen, miért fogják fel egyesek úgy, hogy a szülőnek 7/24-ben ott kell lenni vele 25 éves koráig, mindent és mindenkit, minden pillanatban neki kell alárendelni, ez egyszerűen röhejes. Nem csodálom, ha az ilyen felfogású szülők elriasztják a fiatalokat a gyerekvállalástól, ahogy azt sem, hogy ennyi, "nekem minden jár" gondolkozású elkényeztetett, széltől is óvott, életképtelen hülyegyerek van mostanság.
2018. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Osztom az utolsó véleményét. Miért kellett lepontozni?


Egy 11 hónapost már rég ott lehetne hagyni napokra.

2018. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
24# 25# akkor meg mi a kérdés?
2018. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Mellesleg hozzátenném, hogy náluk is van kisgyerek a családban, méghozzá elég közeli és ismer, szeret minket de mégsem vállalnám be egész hétvégére, mivel nem egy városban élünk és még sosem volt itt a szülei nélkül egész hétvégén.
2018. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A kérdésedet nem érte. Tekerj fel, ott a kérdés. Az én kommentem pedig a válasz volt a kérdésre.
2018. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
értem*
2018. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

25-ös! Dehogy lehet! De ha te ott is hagynád a saját 11 hónapos kicsidet, azért még nem kellene mást is erre buzdítani.

Egyáltalán nem normális dolog (és hál' istennek talán nem is annyira bevett gyakorlat), hogy egy ekkora babát napokra lepasszolok valakinek, legyen az akármilyen rokon.

Onnantól kezdve, hogy gyerekem születik, felkerül egy szemüveg, és mindent azon keresztül szemlélek. Ez nem jelent szemellenzős ősanyaságot, viszont egy kisgyermekes anyuka már nem fontolgat olyat, hogy napokra külön legyek a gyerekétől legyen az indok bármilyen komoly!

2018. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!