Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akinek lombik eljáráss...

Anyukák akinek lombik eljárással lett kisbabátok büszkék vagytok rá vagy szégyellitek azt hogy igy lett babátok?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek igy lett a kislánya de ő titkolja én szerintem erre büszkének kéne lenni hogy végig tudta csinálni és meg vabn az EREDMÉNYE de szerinte ez ciki:(Én látom rosszul?
2010. jún. 14. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a cél a lényeg
2010. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
valahol érthető, hogy "kellemetlen" neki a dolog... vannak sajnos akik ítélkeznek, hogyha valakinek természetes úton nem lehet babája...sokan nem értik meg ezt. idővel lehet megváltozik és büszke lesz rá de legalább is nem szégyelli. Szégyenli szerintem amúgy sem szabad. Az más dolog, hogy ha valaki nem veri nagy dobra... magánügy
2010. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet, hogy attól fél, hogy "lesajnálnák"? Én csak azért nem dicsekednék a lombikkal, hogy ne azt hallgassam, hogy jaj szegény, min mentél keresztül...

Amúgy tényleg teljesen mindegy, a lényeg, hogy lett gyereke :)

2010. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem lombikos a babám. Soha nem titkoltam. Mankűrösként dolgoztam, így lehetőségem sem volt rá. A rengeteg orvoshoz járást a vendégek előtt nem lehetett tagadni. Szerintem nem is kell. Soha senkitől nem kaptam sajnálkozó, vagy negatív mondatokat. Inább mindenki szorított, hogy mielőbb sikerüljön.

Büszke vagyok a ma 10 hetes gyönyörű kislányomra!!!

2010. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem lombikkal lett babám. Nem szégyelem, de nem is verem nagy dobra, sokan nem tudják a tágabb környezetemben. Egyszerűen azért, mert mikor még szóba került, hgy nekünk esetleg lombikkal lehet csak baba, nagyon sok negatív megjegyzést kaptam, sokan furán reagáltak, nem volt kedvem magyarázkodni. De nem is titkolom mindenáron.
2010. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Büszke nem lennék rá,miért is lennék? De sosem titkolnám. Nyilván nem úgy mutatkoznék be, hogy Timi vagy és lombikprogramja járok, de nem titkolnám.

Én mindent megtettem volna, ha nem sikerül természetes úton teherbe esnem, erre voltam felkészülve.

2010. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sem ciki, manapság sajnos már nagyon sokaknak csak így vagy épp beültetéssel sikerül teherbe esni, nem feltétlenül a saját hibájukból.

Én biztos nem titkolnám, nem mindenki tudja lelkileg véghezvinni, míg orvostól orvosig jár, kudarcot kudarc után él meg. Büszke azért lehet magára, mert mindezt végigcsinálta/végigcsinálták egy babáért. Biztosan nem volt egyszerű...

2010. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik eljárásra gondolsz a "lombik" szó alatt,nekem egészséges méhem van,viszont a párom spermái nem voltak megfelelőek,ezért orvosi segítséggel választottak ki egy kis fickót aki egészségesnek tűnt.A második sikerrel járt,és most 18 hónapos,egészséges kisfiam van.A sok orvoshoz járást mi sem titkolhattuk,sajna,minket rengeteg atrocitás ért,főleg idegenekről van szó,és csak most hogy idősödik a fiú.Eleinte mintha meg se hallották volna hogy segítséggel fogant meg,de most hogy hangot ad akaratának,és kezd a jelleme szilárdsága kialakulni,valahogy mindig azt sugallják a boltban,játszótéren, parkolóban elejtett találkozások alkalmával bizonyos illetők,hogy nem egészséges és biztos van valami szellemi,vagy fizikai fogyatékossága.Nagyon fáj ilyenkor hogy nem veszik észre,ő csak egy kis fiú,akit még nevelni kell,és sokat kell tanulnia,de nem beteg.Ha tehetném vissza mennék az időbe és senkinek nem mondanám el,és soha nem büszkélkednék vele.Ilyenek az emberek,felületesen ítélnek olykor.
2010. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem szerencsére "természetes" úton lett gyerekem, de ezen a kérdésen és a válaszokon nagyon meglepődtem. Egyszerűen fel nem foghatom miért kell bántani azt akinek segítség kellett. Egyáltalán mit képzelnek ezek a primitív emberek és hogy veszik a bátorságot, hogy valakit leszóljanak emiatt? Nem értem miért lenne jobb úgy megöregedni, hogy senki nem marad az ember után, minthogy ha segítséggel is, de gyereket vállalni? Egyáltalán mit gondolnak, hogy az ilyen emberek vagy a gyerekük selejtes? Tényleg nem értem és meg vagyok döbbenve...
2010. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miert lenne ciki? En felnezek azokra a nokre, akik ennyi mindent bevallaltak csak hogy gyerekuk lehessen! Sok ero, kitartas kell hozza!
2010. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!