Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan írjátok, hogy 10 hónapos...

Sokan írjátok, hogy 10 hónapos babátok már azt eszi, mint amit ti. Mégis mi az az étel?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babám, és még nem azt eszi, amit mi, mert szerintem nem való a gyomrának a túl fűszeres étel. Vagy rosszul gondolom? Írjatok példákat légy szíves, mert nekem semmi nem jut az eszembe, mindig külön kell főznöm neki.
2010. jún. 14. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:

raguleves kevés lével

palacsinta pörkölt savanyu ubival - imádják!- sajtos, túrós grízes tészta csak nem lekvárral hanem pl. meggyszósszal

ha husi:

párolt hal kaporszósszal burgonyapürével

fasirt hagymás törtkrumplival ubisalival


ezeket mind eheti és apa is jóllakik !

2010. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rizseshús, meggyszósz,husik sütve, főzve, roston, zöldségek párolva, tejfölös tészta, milánói makaróni, rakott tészta.Most ennyi jut eszembe
2010. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A lányom egy éves kora óta eszi amit mi, így azóta mérsékeltem (jócskán) a fűszerezést a saját ételeinkben is. Így mi is jobban jártunk, mert pld. fogytunk is azóta a férjemmel, sőt az én zsíros bőröm is nagyon szép lett. :) Előtte mindent jóóóól megfűszereztem. Azóta már tudom, milyen az étel "saját" íze... kevés fűszer, az is inkább zöldfűszer.
2010. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket. Fasírtot pl. csináltam, igaz az övébe nem tettem sok fűszert+tojást, de nem kellett neki. Ti milyen fűszereket adtok neki az ételben? Mindent? Mi túl fűszeresen eszünk, félek, őt még megterhelné.
2010. jún. 14. 14:15
 5/10 A kérdező kommentje:
És persze gondolom mindent turmixoltok ti is, ugye? Neki még csak 2 foga van.
2010. jún. 14. 14:16
 6/10 anonim ***** válasza:
én ilyenkor már adtam neki paprikás krumplit virslivel,nem kolbásszal,kruplifőzeléket,amit én tejföllel habarok,gyümölcslevest,mindenféle tésztát,bolognait,zöldborsófőzi is mehet,ha tejföllel,nem tejjel csinálod.nagyjából ennyi jutott még eszembe
2010. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én nem turmixolva gondoltam, hanem kis falatkákban. Az én kincsemnek 4 foga volt 10 hónaposan mégis megbírta enni.
2010. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hihi:) megnézném azt a babát aki 4 foggal ecetes uborkát eszik. Uborkát még nem is ehetnek 10 hósan. Nem tudják teljesen megrágni az ételt még 4 foggal, csak ami nagyon puhára van főzve szerintem, pl. zöldségek. A felnőtteknél is sok emésztési probléma ide vezethető vissza, hogy nem rágunk, csak nyelünk...Milánói makarónit, sült húst hogy lehet megrágni 4 foggal, és hogy nem fullad meg tőle? Megnézném, hogy eszik makarónit egy 10 hós, és egy grill steaket. Szerintem ez kamu!
2010. jún. 14. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát simán megbírta enni a bolognait elhiheted. Pici falatkákban a tésztát a darálthusi meg amúgy is apró. Bébikajában is van bolognai, az is darabos már és 8 hós kortól ajánlott. Ubisalit írtak amúgy előttem nem darabos ecetes uborkát,bár én azt nem adtam.Egyébként meg tudják rágni az ínyükkel is, nem annyira kemény ételeket kell adni.
2010. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az első savanyú uborkát írt, de sem azt, sem az ubi salit nem eheti még, teljesen mindegy! Az üveges bolognaiban pedig nincs darabos hús. Egyik babakajában sem volt még, pedig elég sokat meg kellett vennem.
2010. jún. 22. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!