Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extrém sírós baba, mikor...

Eszter20180320 kérdése:

Extrém sírós baba, mikor hagyja már abba?

Figyelt kérdés
Mikor lett nektek jobb az élet egy extra sokat síró babával? Sajnos napi 5-6 órát sír, és olyankor bármit csinálunk nem jó neki. Elmúlt 4 hónapos. Én már depressziós vagyok. (Orvosilag minden rendben, és nem hasfájás)
2018. máj. 14. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Biztos nem azért sír, hogy téged bosszantson.

Lehet, hogy éhes. Szoptatod?

Fájhat a hasa, frontokra érzékeny lehet, fogfájás, bármi.

2018. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Ferberizálás


Ha a dr. Richard Ferberről, A gyerek alvási problémáinak megoldása című könyv írójáról elnevezett ferberizálás módszerét szeretnéd követni, akkor az első éjszakán a babát ébren fektesd le, cirógasd meg, búcsúzz el tőle pár kedves mondattal, majd hagyd el a szobát.


Ne maradj vele addig, amíg elalszik, és ne vedd fel. Ha elkezd sírni, és szinte biztos, hogy elkezd, hagyd öt percig bömbölni, majd menj vissza a szobába, újra cirógasd és nyugtasd meg.


Ismételd ezeket a lépéseket addig, ameddig sír, de minden alkalommal, amikor magára hagyod, növeld az időt öt perccel, egészen addig, amíg el nem alszik.


Általánosságban a sírás időtartama három éjszakán keresztül fokozatosan csökken.

Valamikor a negyedik és hetedik éjszaka között már csak egy kis szipákolást vagy pár perc sírást fogsz hallani: ekkor már ne menj be a kicsihez.

A következő napokban pedig eljön az áhított csend, és végre te is aludhatsz egy nagyot.

2018. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom mióta megszületett rossz alvó volt és szerintem sokszor azért sírt, mert nem tudta kialudni magát. Összevissza dörzsölte a szemét, ásítozott. Én azt csináltam, hogy az állandó altatást abbahagytam, viszont ha a szokásos 20 perce után felébredt, akkor visszaaltattam. Jól rászoktattam emiatt a babakocsiban alvásra de elég hamar helyrejött, magától megnyúlt az alvása, éjszaka sem kel óránként.


De ez csak a mi esetünk. Csak azért írtam, hogy ilyen is van. Ha a te babád nem mutat állandóan álmosságra utaló jeleket, meg eleget is alszik (egy ekkora babának 10-11 óra összesen elég kevés, nekem a lányom ennyit aludt) szóval akkor nálatok nyilván más az ok.

2018. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Hiába nem vigasztal, de akkor, ha megtaláljátok az okot.

Nálunk a csendes reflux volt az ok.

2018. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Youtube-on egy rakat sírásmegszüntető videó van. Kipróbáltad azokat?
2018. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Nekem a suttogó módszer és az egész könyv nagyon bejött, ez alapján rendeződtek a dolgok.
2018. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érzi,hogy feszült vagy. Sok mindentől sírnak. Álmosság,éhesség,unatkozás,kényelmetlen ruha,melege van. Próbálj vele játszani ringasd vidd sétálni. Kitartás 6 hónapos korára már nem fog ennyit sírni akkor több minden érdekelni fogja.
2018. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

De akármilyen alvástréninget csak kb. 8 hónapos kortól ajánlanak. A kérdező kisbabája még csak 4 hónapos, simán lehet, hogy még kínozza a hasfájás, vagy mostanra jön elő egy jó kis ételérzékenység, már mozgolódhatnak a fogcsírácskák. Szval egy ekkora babának még annyi komoly gondja, fájdalma lehet, hogy egyenesen szívtelenség lenne kedves Ferber-fan válaszoló alvástrenírozni.

Én személy szerint minden alvástréninget kidobnék az ablakon, meg is tettem, pontosabban nem treníroztam, mert szívtelenségnek tartottam egy olyan kisbabával szemben, aki 9 hónapig az anyukája hasában ringatózott közel a megnyugtató szívveréséhez, egész nap a mama duruzsoló hangját hallgatva.

Két gyerekem van: egyiket sem tanítottam aludni. A fiam a mai napig igényli, hogy melléfeküdjem, a lányom gyönyörűen elalszik a saját ágyában a saját szobájában.

Szval hogyan is lehetne egy módszert ráhúzni minden babára, amikor nincs két egyforma baba egyforma igényekkel?

Írd le, kérdező, hogy milyen szabályszerűséget fedezel föl a sírásában, az időpontjában, a napszakban, a sírást megelőző történésekben. Vmint anyatejes? Ez is fontos lehet.

Lehet, hogy a te babád extrán érzékeny, a feszültségét sírással vezeti le.

Az én fiam is sokat sírt, rettentő hasfájás gyötörte, majd kiderült, hogy tejfehérje-érzékeny (pont 4 hónapos korában véres hasmenéssel jött elő). Amint szűnt a hasfájása, én elkezdtem kihagyni a tejtermékeket az étrendemből, abbahagyta a sírást, és lett egy mosolyalbumunk.

Szval sokféle oka lehet, hagyd az alvástréningeket!

2018. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ölben van,ha mellkasodra fekteted,ha ringatod,akkor is sír???? Ha cumit adsz neki mindeközben akkor is?

Mert akkor tuti baja van,lehet tényleg a reflux vagy már a foga készülődik.

Az enyém is extra sírós volt,de kézben képes volt 4 órát szunyálni,csak le ne tegyem.

2018. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!