Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád a gyerekeidnek a követke...

Adnád a gyerekeidnek a következő nevet ha mindenki a jelentésére asszociálna?

Figyelt kérdés

Nem elbizonytalanodtam csak megosztó véleményekkel szembesültem eddig is.

A fiam Zoran Jahwar, a kislányom Amina Yelda , mivel az apja nem magyar ezért kaptak külföldi nevet.

A Zoran királyt vagy szultánt jelent, míg a Jahwar pedig gyöngyszemet. Az Amina hercegnőt, a Yelda pedig téli napfordulót .

Édesanyám szerint ez olyan , hogyha magyarul adtam volna nekik most úgy hívnák őket hogy (a vezetéknév fiktív) Horvát Szultán és Hercegnő? Ő a mai napig nem békélt meg ezzel, mások szerint Édesanyámnak igaza van, míg a másik csoport szerint, nagyon szeretnivaló nevek és a jelentésük is különleges, passzolnak a gyerekekhez.

Ti hogy vagytok vele, adnátok a gyereknek hasonló nevet (akár magyarul is), azzal együtt hogy mások a jelentésre és nem magára a név hangzására asszociálnak?



2018. máj. 14. 13:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Engem nem izgat, az Amina pl. kimondottan tetszik, de a vezetéknév miatt kilőttük.


Most miért, ezzel az erővel ezt mindenkire rá lehetne mondani, hiszen sok embernek jelent ilyesmit a neve.

2018. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én nem igazán foglalkozok a név jelentésével. Szerintem nem ciki neveket választottatok. Különben meg az a lényeg, hogy nektek tetszen. 14 éves koromban az Amina volt a kedvenc nevem egészen 10 éven keresztül. Csak az Amira hullám miatt nem adtam a gyerekemnek.
2018. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

minden névnek van jelentése, max nem ismerik az emberek.

ahogy írták fent, pl. Nagy Reginát hiszi valaki nagy királynőnek? pedig azt jelenti.


de még mondjuk egy Horváth Virágon se hiszem, hoy kiakadna bárki.

ja, én ismerek Kiss virágot (nem is egyet), Fekete Virágot, és Hajnal Virágot ) sose jutott az eszembe, hogy jelentésük van. pedig de.

2018. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!