Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ciki segítséget igényeln...

Miért ciki segítséget igényelni babák mellett?

Figyelt kérdés

Van két nagyobb gyerekünk, 3 és 6 évesek.

Ikrekkel lettem terhes, februárban születtek meg.


Aki megtudja (nem dicsekvésből!), hogy van segítségem, azonnal húzza a száját, hogy jaj így könnyű, meg ők biztosan rosszul éreznék magukat, ha a saját családjukról nem tudnának egyedül gondoskodni...

De nem értem, az jobb lenne, ha mindig hullafáradtan borulnék be az ágyba, nem jutna semmire sem rendes időm?

Itt is olvastam, hogy sokaknak nincs ideje pihenni a főzés, takarítás, háztartás mellett. Mi ezt megoldottuk, nem kell ezekkel foglalkoznom. Sokkal jobb és egyszerűbb is így, hogy nem kell 10 felé figyelnem, nem kell egy nap többször átszervezni a programunkat, stb.


2018. máj. 20. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Kamu. 4 gyerekkel akkor is tízfele szakadsz, ha a főzést, takarítást átveszik tőled.

Arra pedig én is furcsán néznék, ha nem ezeket a melókat szervezed ki, hanem a gyerekekről gondoskodik más helyettetek.

2018. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem kamu.

A fiúk óvodában vannak hétköznap, a picik még csak 3 hónaposak. Nyilván nyáron nehezebb lesz, vagy ha már a lányok is elindulnak, de megoldható minden, csak akarni kell.


Annyi a gyerekekkel a segítség, hogy az oviból elhozza őket más és különórára is elviszi őket (angol, tenisz, úszás).

2018. máj. 20. 15:23
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem ciki segítséget kérni. Egyszerű van, akinek nincs rá lehetősége. Nálunk nincs nagyszülő. Ismerős anyukák nem segítenek, hiába kérem őket. Pénz nincs szitterre.
2018. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Talán mert ilyenkor felvetődik a kérdés, hogy ha nem vagy képes gondoskodni a gyerekeidről, családodról, akkor minek neked gyerek?

Nekem is 4 gyerekem van, a lányok ikrek. Én megoldottam egymagam is, és nem voltam fáradtabb az ikrekkel mint amikor az első fiamat szültem. Valahogy 4 gyerek után már megvan a napi rutin is. Bár engem nagyon nem érdekel, hogy ki milyen segítséget kap a gyereknevelés mellett, de tény, hogy ha a munka nagy részét átpasszolja egy idegennek vagy rokonnak, akkor ott idővel gondok lesznek.

Sógornőm az élő példa rá. Első lányára az anyósa vigyázott pici kora óta. Második lányára egy hölgy vigyázott, mert a sógornőm inkább dolgozni akart. A fiára szintén az anyósa vigyázott. Amikor elvált a sógornőm a lányok olyan korban voltak, hogy a bíró lehetőséget adott nekik, hogy választhatnak melyik szülővel szeretnének élni. A lányok az apjukat választották meg a nagyit. Mivel a testvéreket nem szakítják szét a fiú is az apjához került. Sógornőm 3 éve nem képes megérteni, hogy a gyerekei miért fordultak el tőle, miért utálják. Nem utálják, csak semmi kötődés nem volt a gyerekek és az anyjuk között, mert mindig más nevelte. Azért azt jó ha tudod, hogy a gyerekek első 5 évig a legfontosabb, mert akkor alakulhatnak ki az erős kötelékek szülők és gyerekeik között.

2018. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem ciki. Én a munkám mellett eljárok bébiszitterkedni egy családhoz, ahol a gyerekek most 4 és 1,5 évesek és van egy 3 hónapos. Én többnyire a nagyokkal vagyok, kiviszem őket az udvarra, elviszem őket biciklizni, kézműveskedünk, amiket csecsemő mellett nem lenne könnyű. Mikor alszanak, akkor segítek a házimunkában, vagy átveszem a kicsit, így az anyuka el tudja intézni a dolgait, vagy csak pihen egy kicsit. Nagyon vidám, boldog, kiegyensúlyozott család, szeretek náluk lenni.
2018. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem ciki csak nem értem hogy nem bírsz el két gyerekkel. Mert a másik kettőt az óvoda neveli napközben,gondolom nem hozod el őket délben hogy velük lehess.
2018. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A segítség nem azt jelenti, hogy bébiszitterrel vannak egész nap, és nem ismerik a saját szüleiket. :)

Megnyugatok mindenkit, maximálisan kötődnek hozzánk és boldog család vagyunk.


Az meg, hogy az óvoda nevelné őket napközben, bőven túlzás. Jó, hogy nem azt mondod, hogy akinek óvodában van a gyereke, annak már semmi gondja, nem is kell a gyerekkel foglalkoznia.

Rosszul gondolod, mind a ketten jönnek haza ebéd után.

2018. máj. 20. 15:55
 8/17 anonim ***** válasza:
7%
III. Ratkó korszakban valakiben felmerül a kérdés, hogy miért vállal valaki sok gyereket? Ez most komoly?
2018. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Két gyereket terveztünk, a harmadik terhességem véletlen volt.

Sosem gondoltam, hogy még 30 éves korom előtt négy gyerekem lesz.

2018. máj. 20. 16:10
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Az én szüleim is sokszor segítenek a pici körül. De ùgy nèzem itt csak szupermamik vannak ès mi vagyunk a kèrdezővel ilyen bènàk, akik NEM NEVELIK ÈS NEM TÖRŐDNEK a gyerekekkel, mert van aki szìvesen sürög-forog mèg körülöttük a szülein kìvül.

Azèrt megnèznèm a sok szupermamik közül ki mond valòban igazat...

2018. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!