Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az Adél névről?

Mit gondoltok az Adél névről?

Figyelt kérdés
Vezetéknév Sárffy
2018. máj. 20. 22:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A láda szóra hasonlít. Nem tudom értelme indokkal alátámasztani, ez ugrik be róla, a ládáról meg a deszka, így az Adél név kimondva a fejemben valami szürkésbarna, korhadt, poros dologgal kapcsolódik egybe.

Biztos nem csúnya név amúgy, mert egyre népszerűbb, de nekem a szőr égnekáll tőle a hátamon. Ugyanez a Dóra. Az is mindenkinek tetszik rajtam kívül. :D

2018. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, valószínűleg így fogjuk elnevezni a babánkat. (A nővére neki is Alíz. :) :) )
2018. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Aida?
2018. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Még mindig nem tudom, miért asszociálsz a ládára, nekünk eszünkbe sem jut és szerintem a legtöbb embernek sem. :) De elfogadom, hogy neked ez a véleményed róla.


Alíz után Adél ? Milyen véletlenek vannak. Mikorra várjátok a másodikat ?


Aida nagyon nem tetszik.

2018. máj. 21. 18:27
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon úri kisasszonyos a vezetéknévvel együtt,egyszóval tökéletes. Mindig is tetszettek az előkelő hangzású nevek és ez pontosan olyan.

Mellesleg az Adél név önmagában is szép vezetéknévtől függetlenül. :)

2018. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#12-es vagyok, szeptember végére várjuk a babát. Ti mikorra? :)


Egyébként a láda asszociáció onnan jöhet a "ládás" válaszolónak, hogy Ady Endre első nagy szerelme Léda volt, akit Diósyné Brüll Adélnak hívtak.

2018. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Mi augusztus közepére várjuk.

Hát ez eszembe sem jutott volna, köszönöm a magyarázatot.

2018. máj. 21. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!