Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Érdemes...

Tapasztalt anyukák! Érdemes az újszülött babának kokuszpolyat venni, ami tartja a kis hátat, fejét, ha felvesszük?

Figyelt kérdés
Szoptatashoz mit hasznaltatok? Mivel fogtatok meg?
2018. máj. 21. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem. amit érdemes venni helyette az egy tépőzáras pólya, ami könnyű anyagból van, de egyszerű bepólyálni vele. az én fiam szerette amikor bepólyáltam de csak vékony anyagba (nyár volt). fekve szoptatni a legkönnyebb az elején (te oldalt fekszel és a baba is oldalt csak feléd fordulva). simán kézzel fogod meg :D ijesztőnek tűnik merttörékeny de gyorsan belejössz majd ne aggódj.
2018. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk nem volt és szerintem tök felesleges a pólya, bár nem vagyok ellene sem, csak a hiányát nem éreztük egyáltalán, fekve szoptattam, ahhoz nem kellett pólya.
2018. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi használtuk 1. babánál, megnyugtatáshoz. Sokat sírt, a pólya általában megnyugtatta. De erre egy pléd is megtette volna talán, abba is be lehet bugyolálni.

2. babám júliusi, őt nem kínoztam vele 50 fokban.

2018. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Volt, de én utáltam. Nagyon kicsi babám volt, nagyon zavart, hogy nem érzem őt a pólyában, így nem használtam.
2018. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi sem használtunk egyiknél sem, nem hiányzott.
2018. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Semmilyen pólyát sem javaslok, kemény kókuszt meg főleg nem. Majd te tartod a kis hátát meg a fejét.

Nekünk volt klasszikus pólyánk, mert szépnek tartottam, egyszer volt benne egy percet az első gyerek, sírt benne. Szoptatást a gyereket az oldalára kell fordítani, akár fekve akár ülve szoptatsz, nem is értem, ezt hogyan lehetne pólyában kivitelezni. Egyre több nőnek nem megy a mellretétel, ezt is meg kell tanulni, a sok anyag pedig csak útban van, pedig az lenne a cél, hogy a gyerek minél közelebb legyen hozzád. Az én gyerekeim amúgy csak hason tudtak aludni, felhúzott lábakkal, értelemszerűen ez sem ment volna pólyában.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy anyósom nagy pólyapárti volt, aztán csak lestem, hogy alig bírta megfogni a babáimat, nyilván mert nem tanulta meg, az övéi pólyában voltak.

Majd meglátod, milyen jó lesz, amikor kevés ruhában hozzádsimul a baba, belefúrja a fejét a nyakadba. Nem kell félni a megfogásuktól, határozottan kell tartani, úgy biztonságos, nem kell túlzottan óvatosnak lenni.

Időjárástól függően body+rugdalózó a legkényelmesebb a babának, és ezeket egyszerűbb is ráadni. Én néha adtam rájuk nadrág+felső kombót, szoptatáskor állandóan a nyakukban volt a felső és igazgatni kellett.

Azt meg próbáld ki, amit előttem írtak, hogy nagyobb pamuttakaróba bepólyázod, lehet, hogy szeretni fogja. (Nekünk ez sem vált be)

2018. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Klasszik pólyánk volt,februári baba.kb 1 hónapig használtunk.szerette :) melegen is tartotta.persze nem órákat volt benne csak amikor ugy éreztük beletettuk.

Szoptatashoz nem kell pólya!

2018. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Mi vettünk ilyen kókuszpólyát, de feleslegesen. Mire hazamentünk a kórházból, mindketten tudtuk, hogy kell pólya nélkül fogni (ott pólya nem volt, apukája pedig bejárhatott fürdetni,így ő is megtanulta, hogy kell fogni)Itthon kétszer tettük bele: először kirúgta magát belőle, egyszer meg csináltunk róla egy pólyás képet és ennyi,ott pihen a szekrényben. Szerintem ti is belejöttök, nem fog hiányozni a pólya.
2018. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon hasznosak voltak a tanácsaitok! :)
2018. máj. 21. 21:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk ajándékba brendonos tépőzáras kókuszpólyát, amit egy négyzet alakba ki lehet hajtogatni. Most két hónapos a kislányunk, de napi szinten használjuk, napközben arra fektetjük a kanapén pl.

Kezdetben még ráhajtogattuk, de kirúgta az alsó részét, meg a tépőzárba beleakadt a zoknija.

Viszont kihajtogatva tök jó, hogy nem a puha kanapén fekszik, hanem a kókuszbetéten.

ja és volt párszor, hogy a kanapéról szépen alányúlva átfogva vittem be a kiságyába, így tuti nem ébredt fel.

Nekünk nagyon bejött.

2018. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!