Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom meg van sértődve,...

Párom meg van sértődve, amiért anyukám segítene az első 1-2 hétben az újszülött körül?!

Figyelt kérdés

Anyukám tervezte, hogyha megszületik a kisbabánk, akkor ki fog venni 1-2 hét szabit, reggel átjön és délután elmegy, hogy segítsen nekünk otthon. Igazából nekem ez természetes volt, nagyon jó a viszonyunk, és örülök, hogy megmutatja mit is kell kezdeni egy újszülöttel, arról nem is beszélve, hogy besegítene a háztartásban. Ezen a párom totál kiakadt tegnap, tajtékzott, hogy mennyire gáz, hogy hárman (négyen) leszünk otthon, és hogy mindenki ki fogja őt nevetni. (Pedig egyébként ők is jóban vannak.)

Nekem ez nagyon rosszul esik, nem is tudom hogyan reagáljak a helyzetre, hiszen anyukám csak segíteni szeretne, nem arról van szó, hogy odaköltözne egy hétre, főleg nem egy életre....

Fogalmam sincs hogyan oldjam meg most ezt a problémát, nem szeretném megbántani egyikőjüket sem.

Mi a véleményetek, mit csinálhatnék?

(A bunkó hozzászólók kíméljenek!)



2018. máj. 8. 07:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Nehez kerdes! En tanacsot nem tudok adni, de eltudom meselni a sajat tapasztalatomat.

Elso gyereknel eloszor agyverzest kaptam hogy szinte haza se ertunk meg a korhazbol, maris minden rokon a nyakunkra jar, jonnek mennek “segitseg” cimszoval. Az egyeduli hasznos anyukam volt, o viszont nagyon ugyesen oldotta meg a segitseget, csak kis idokre jott at minden nap meghagyva ezzel a vagyott kis csalad lettunk erzest, es csak nagyon ovatosan segitett, amikkel nem ereztem azt hogy teher, de megis hatekony volt, mert volt ket masodpercem szusszanni, furdeni, enni, stb. El nem tudtam volna kepzelni valaki egesz nap velunk legyen, de anyam ugyesen megoldotta ezt a kerdest.


Masodik gyerek most jon, es bar kis korkulonbseg lesz, valahogy most meg anyat se tudom elkepzelni jojjon mindennap, egyszeruen most annyira vagyom arra hogy csak mi, hogy leirni se tudom. Aztan lehet megszuletik es lerakom a hajam sirva hivva mindenkit valaki jojjon, de mivel mar gyakorlott szulo vagyok igy hiszem hogy nem lesz szukseg akkora segitsegre, es megmaradhatunk a sima mezei latogatasoknal.

2018. máj. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
61%

1-2 hét szerintem nagyon sok. Szerintem 2-3 nap elég, majd utána, ha párod visszament dolgozni és még igényled a segítséget jöjjön. Így akkor már párodat se fogja zavarni.

Nálunk is anyu jött volna, de csak 3 napra hívtam, sajnos pár óra lett csak belőle, mert még aznap visszakerültünk.

3 nap múlva jöttünk haza, akkor már nem hívtunk senkit, szerettünk volna végre hármasban lenni. Nagyon szépen és könnyen megoldottunk mindent, így csak a kislányunk 3 hetes korában jött újra anyu,de csak hogy unokázzon kicsit.

2018. máj. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
78%
Miért nevetné ki bárki is? Miért ad másnak a véleményére főleg ebben. Nálunk mikor nővéreméknél megszülettek a gyerkőcök akkor anyám 1-1 hétre "odaköltözött" nővéremékhez (mert ők Pesten laknak). Első baba még jó, hogy kellene neked egy kis támasz, akihez tudsz egyből fordulni főleg az első hétben. Esküszöm nem értem a párod reakcióját. Próbálnék okosat mondani dehát értetlenül állok énis... :) Amúgy sok egészséget nektek!
2018. máj. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
82%
Magyarázd el neki,hogy szülni fogsz,ami leterheli a szervezetet. Jól fog jönni a segítség. Vagy próbáld meg,hogy lemondod a segítséget,mert szeretnél egyedül boldogulni. Viszont,ha nem megy még mindig ott lesz anyukád,akivel meg tudod beszélni. De nyugi ő lesz az első,aki nyafogni fog,ha nincs meleg kaja és belátja,hogy jól jön a segítség. De az is lehet,hogy te magad nem fogod igényelni. Még nem tudod mit hogy kell,de gyakorlatban bele fogsz jönni. Jó babavárást könnyű szülést.☺
2018. máj. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%
Én először megpróbàlnàm hàrman!Ha nagyon nem megy,akkor kérnék segítséget.Erősíti a kapcsolatot,ha ketten ,csapatként oldjàtok meg az első időszakot.Figyelembe kell venned az Apuka kérését!!
2018. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is sok ez így. Pláne ez az 1-2 hét, nekem sem tetszene. Ti vagytok egy család, anyukádból ez így már sok lenne. Pláne minden nap több órára. Azért nem olyan lehetetlen dolog, hogy két ember (akik a szülők) ellássanak egy újszülöttet. Nem kell hozzá ekkora felhajtás. Én megértem a párod, szerintem erősen túlliheged a dolgot.
2018. máj. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
67%
Én cserélnék egy napot a párommal .. Nálunk hasfájós a pici .. első héten még nem volt gond ..aztán kezdődött.. van olyan este mikor kézben is végig üvölti és aztán a nap többi részét is . Ha felveszed ha leteszed ha gügyögsz ha nem semmi nem jó neki . Külföldön élünk anyukám akkor jött mikor a kicsi 2-3 hetes volt . Így ő érthetően itt volt egész nap . De nagyon nagy segitség volt ,hogy tudtam napközben pihenni ,sőt ,hogy átvette az éjszakák egy részét( volt ,hogy fel alá járkáltam a picivel már órák óta és jött átvenni ) Párom reggeltől estig dolgozik igy nem vártam el tőle ,hogy ő keljen ..Viszont mindezek ellenére csak hallgattam ,hogy ő fáradt .. mire anyukám tanácsolta neki ,hogy cseréljünk .. hisz ő is fáradt már pedig csak pár napja volt még itt . Párom meg is értette.. Azért valami nem stimm ha a kommunikáció ennyire nem müködik köztetek .Ő ott lesz egésznap neked segíteni (párod) ? Csinál majd valamit a háztartásban gyerekkel a kezében,hogy te pihenhess egy kicsit? Ha ezekre nem a válasz akkor szembesíteni vagy anyukád segít vagy ő oldja meg munka mellett ..
2018. máj. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
46%
A párod a bunkó! Igaz, hogy ma divat, hogy a kismama mellett ne legyen szülő, mert össze kell szokni a babával. De a szülés után az anyukának legalább 2-3 hétig a nap nagyrészében pihenni kellene a saját egészsége érdekében. A párod otthon marad ennyi ideig? Ő fog főzni, mosni, takarítani, segíteni a kisbaba körül? Ő fog bevásárolni? Különben sem hiszem, hogy értelmes ember kinevetné, mert a mama ott van segíteni.
2018. máj. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a párod otthon lesz, akkor finoman mondd le vagy ha lehet, halaszd későbbre anyukád, ketten azért csak elboldogultok a babával és érthető ha hármasban akar összeszokni (bár tajtékoznia ezért nem kéne, lehet az zavarta, hogy nem kérdeztétek meg). Ha viszont ő nem lesz otthon és anyud nagyjából elmegy, mire hazaér, nem értem, mi a baja vele.
2018. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne, ha úgy oldanátok meg, hogy anyukád nem ül ott fél napot, hanem beugrik 1 órára? Segíthet így is, megcsinálja, amit kell (ha a párod megcsinálja, akkor nyilván nem kell anyukádnak), unokázik egy picit, aztán megy haza. Azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy mit kéne csinálni reggeltől délutánig, főleg, ha a párod is ott lesz.

Az én anyám is az elsőnél kijelentette, hogy kivesz 2 hét szabit, és majd segít. Ő a szomszédban lakik, szóval ehhez nem kellett egész nap itt ülnie, de így is totál felesleges volt. Itthon volt a férjem 3 hétig, megcsinált itthon mindent, anyám meg zavartan tipródott, hogy akkor hadd vigye el a vasalnivalót, meg akkor a férjem ne főzzön, majd ő főz nekünk, hogy legyen valami értelme, hogy itthon van. Szóval igazából ő is úgy érezte, hogy annyira tényleg nem kell segíteni, és kellemetlen volt neki, hogy nem érzi magát hasznosnak, és csak itt toporog. Ettől függetlenül most a másodiknál is rögtön mondta, hogy szabira megy, nem tudom, minek, de mindegy, ő 10 méterre lakik, max. hazamegy.

Esetleg még az lehet megoldás, hogy inkább akkorra időzítse anyud a szabit, ha apuka már visszament dolgozni, és nem lesz már otthon segítséged. Így nem utasítod el, és a párod se érzi úgy, hogy alkalmatlannak tartják az otthoni feladatok ellátására.

2018. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!