Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babám alig mond...

15 hónapos babám alig mond néhány szót normális, hogy ilyen keveset tud?

Figyelt kérdés
Amúgy is olyan kicsi a többi baba között 11 hónaposnak nézik az én pici lányomat. A mozgásfejlődésével megelőzte a legtöbb kortársát, már 10 hónaposan járt, de a beszéd nem megy. A legtöbb szót amit mondott elhagyta. Csak az /anna/ és a táttá, maradt. Anyósom mindig mondogatja, hogy jajj mikor fogsz már beszélni, SOHA??? Annyira rosszul esik. Ismertek ilyen babót aki ennyi idősen még nem mond sok szót?
2010. jún. 15. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Expasim 3 éves koráig egy mukkot sem szólt. Anyukája már teljesen kétségbe volt esve. De amikor elkezdett beszélni, egész mondatot mondott. :)))

Nyugi, kislányod a mozgásra koncentrál, majd beszélni is fog, meglásd! Ezt a videót nézd meg, és örülj, hogy még nem beszél a kislányod! :))) http://www.youtube.com/watch?v=l4Eo476nH2M

2010. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiaim se beszéltek ennyi idősen. A kicsi most 17 hónapos, s semmit nem mond. Ezen ne aggódj! Az a ritkább, hogy ilyen idősen már beszélnek.

Amúgy a nagy fiaim már 5.esek, s kitűnő tanulók, s kb. 20 hónapos korukban kezdtek szavakat mondani.

4 gyerekes, gyógypedagógus

2010. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is lány és szintén 15 hónapos.

6 hósan felült, rá eghétre felállt, 11 hónaposan indult el, de ő is csak pár szót mond:

anya, ata (apa), dej-dej (Bence,a bátyja), hamm, szia, csá

2010. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15 hónaposan még nem kell beszélni. Ne aggódj.

Még van rá 1 éve.

2010. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyeld a mozdulatait.Nekem pl:odahozott valamit és mindig azt mondta teté,azaz tessék.Konokságból sem szólal meg sokszor.már most ilyen.Most pakoltatom:tedd a cumit és a tentét az ágyba,kérem a labdát.Sokszor mondom,néha válaszol.

Sajnos,az első gyereknél elrontottam.Ő mindig csak nyüsszögött,de megismertem a lejtéséről,hogy mit akar.Előbb volt szobatiszta,később tanult meg beszélni.

2010. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!