Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A háromkerekű vagy a hagyomány...

A háromkerekű vagy a hagyományos, négykerekű babakocsi a praktikusabb?

Figyelt kérdés

Most tervezünk babát és nézelődöm a babakocsik között. Nekem mindig is tetszettek a háromkerekű kocsik, de nem tudom, hogy mennyire kezelhető könnyen. A barátnőm és anyukám ellenzi, szerintük sokkal problémásabb. Kíváncsi lennék más véleményére is! Ti mit tapasztaltatok? Melyik babakocsit könnyebb kezelni? Szállításnál mérvadó az egy kerék mínuszba?


Nagyon szépen köszönöm


2010. jún. 15. 10:10
 1/7 anonim válasza:

Szia!

A barátnőm 3kerekű babakocsit vett! Nagyon könnyű irányítani és meglepődtem mert sokkal de sokkal könnyebb mint a 4kerekűt. Ráadásul nem foglal akkora helyet és könnyebb olyan boltba is bemenni vele ahol nem elektromos az ajtó. Én csak ajánlani tudom. Ja és persze az is fontos, hogy a tolókaron van a fék ami nagyon sokszor jól jöhet!:-)

Ehhez hasonlója van: [link]

Azért is jó mert nagy a kereke és nem akad el kis gödrökben emellett masszív, tartós is!

Szerintem 3kerekűt vegyél :-)

2010. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! A képért pedig külön köszönet! Nagyon jól néz ki és még árban is maximálisan elfogadható. Ezt az oldalt biztos berakom a könyvjelzők közé! :)
2010. jún. 15. 10:27
 3/7 anonim válasza:
Nekem van három kerekű babakocsi /quinny freestyle 3XL/ IMÁDOM, össze sem lehet hasonlítani a hagyományos kocsikkal szerintem. Túrázunk vele, mert simán veszi az akadályokat, akár az erdelyi utakon is, rendszeresen járok vele futni és görkorizni is. A babám imádja kényelmes, most már a sportrészt használja, de a mózes is nagyon jó volt. Mindkettő tágas és kényelmes. DE!!! viszonylag nehéz, nagy helyet foglal, nem lehet vele tömegközlekedni, ezért van egy másik kocsink is, egy vízszintesig dönthető esernyőkocsi, mert ez könnyű, kicsire csukható és ezt az autóban tartom, ha bármikor kellene. Én azt mérlegeltem, hogy milyen körülmények között fogjuk használni a babakocsit és így próbáltam meg választani.
2010. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is sokat járok autóval, elsősorban bevásárolni és egyetemre. A babakocsit valószínűleg úgyis vinném magammal a csomagtartóba, a vásárolt holmikat meg így, baba nélkül is állandóan a hátsó ülésre teszem. Gondolom, ha baba lesz, ő jön majd az első ülésre (nincs légzsákunk ott), kaja a hátsón, babakocsi a csomagtartóban. :)
2010. jún. 15. 10:38
 5/7 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, a második Válaszoló által küldött képen is szuper jó babakocsi van! Úgy néz ki, az még nehéz feladat lesz, hogy kiválasszak a sok szuper kocsiból egyet. :)
2010. jún. 15. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk Coletto Austin 3 típusú van.

Ilyen, csak drapp színben: [link]

A mózese szerintem elég nagy, van hozzá sportrész, pelenkázótáska, szúnyogháló, esővédő, nagy bevásárló rekesz (én ezt mindig totál telepakolom, mégsem ér le a földig, mert vannak olyan kocsik, ahol a kosár a földet súrolja), a kereke jó nagy, felfújható. Ha háromkerekűt veszel, akkor mindenképpen olyat, aminek az első kereke fixálható és bolygósítható is, mert könnyen kanyarodni csak úgy tudsz vele, ha bolygósítható, viszont ha vacak terepen tolod, jobb ha be van fixálva. A miénket a tolókarjáról egy kis kallantyúval lehet fixálni, nem kell a keréknél babrálni. Van hozzá hordozó, ami egyben a gyerekülés is, ezt rá lehet tenni vázra. Ha vásárolni mész, nem kell az egész babakocsit cipelned, csak a kerekét, aztán ráteszed a hordozót és már tolhatod is. Ja, és a kerekeit egy mozdulattal le lehet venni. Így még kisebb helyet foglal. Ha négykerekűt veszel, akkor abból is mindenképpen olyat, aminek az első két kereke kicsit kisebb és bolygósítható.

2010. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is háromkerekű van, és nagyon szeretjük. Nagyon jó vele közlekedni bárhol, az igaz, hogy kicsit nagy, de én még ma is azt mondom, hogy jobbat nem vehettünk volna. Cam Cortina a márkája.
2010. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!