Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha én nem szeretem...

Mit tegyek, ha én nem szeretem a babámat?

Figyelt kérdés

Szóval, tudom, hogy ez így erős, de nem fogalmazhatom meg máshogy... Nem kötődöm hozzá, simán rábízom másra (nyilván olyanra, akiben bízok, ismeri, sokat van vele, tehát nem a szomszédra). Szeretek nélküle lenni, menni erre-arra, vagy akkor sincs lelkiismeret furdalásom, ha itt van anyukám és átveszi tőlem. Sőt, örülök neki, mert hamar kiborulok, ha nálam sír és nem tudom megnyugtatni. Pedig angyali kislány amúgy, éjjel alszik, napközben is elvagyunk, bárhová mehetünk vele, mert nem az a fajta, aki ordít ismeretlen helyen. Mégsem érzem azt a földöntúli szeretetet, amiről sokan beszélnek. Mármint persze, ellátom, megetetem, megyünk sétálni, meg nem felejtkezek el róla, de pl. örülök, ha van 1-1 'szabadnapom'.


Kérlek Titeket, hogy ne bántsatok, ne kezdjetek el piszkálni, mert tudom, hogy ez a helyzet nem megfelelő!


2018. máj. 25. 21:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Mennyi idős a kislány?
2018. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Megmondod mennyi idős? Én mindig szerettem a gyerekem, bár az első “zombi” időszakban inkább elláttam. De az igazi nagy anya-gyerek szerelem, amit vártam, amiről te is beszélsz, kb 8-9 hónapos korára jött. De lehet még később.
2018. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
93%
Az, hogy időnként jól esik 1-2 pihenőnap meg rábízod másra a gyerekedet, még nem jelenti azt, hogy nem szereted. Minden anyukára ráfér olykor egy kis pihenés, teljesen természetes, mivel elfáradnak az anyukák, ők sem gépek, hogy megállás nélkül babázzanak. A te anyukád is biztosan lepasszolt téged egy olyan embernek, akiben megbízik, ha elfáradt. Egyébként azok alapján, amiket írtál a gyerekedről nem szidtad, szépen, választékosan beszéltél róla, szóval biztos, hogy szereted.
2018. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem inkabb egy online pszichologust kerdezzel, mert itt tuti bantani fognak leginkabb!

De altalaban az van,hogy aki nem kapott es nem kap szeretetet az adni sem tud!

Nekem is vannak,ilyen felelmeim...mert engem anyukam nem szeretett es felek en sem fogom tudni szeretni gyermekem.

2018. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
9 hetes volt kedden. Nálunk nem volt "zombiság", a terhességem is nagyon jó volt, nem szenvedtem vele egyáltalán. Ezért sem értem ezt...
2018. máj. 25. 22:10
 6/28 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, a nagyszüleimmel is. Egyedüli gyerek voltam otthon, mindenki az én kedvemben akart járni folyton. A férjemmel is jó a kapcsolatunk, nem szoktunk veszekedni, szeretjük egymást.
2018. máj. 25. 22:11
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
De de, szereted! 9 hetes. Nyugi én 5 honaposan is így vagyok néha. De hidd el h szereted. Majd meglesz a kötődés is idővel de azért akkor is jó néha egyedül lenni. Jó anyuka vagy.
2018. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%
A babasírás engem is kikészített világéletemben.Mig nem tud beszélni ki kell találni mi lehet a baja ami nehéz. Mi ketten vagyunk a kicsivel hétköznap a szüleim minden hétvégén jönnek.Szivesen oda adom nekik,mert egyrészt élvezik, másrészt a gyerek is bírja, hogy 2ember ugrál körülötte én meg pld elmehetek úgy wc-re, hogy nem sírást hallok amiért eltuntem, vagy megihatok úgy egy kávét, hogy közbe nem kell kapkodnom.Ejjelt meg nem sikerült neki mással eltölteni,mondjuk nem is akarok kiszúrni senkivel,mert nem alussza végig egyszer pár hónaposan 2hetig végigaludta, kánaán volt.😂Azóta se,jókat játszunk hajnalban, hogy aztán késő délelőtt ebredjunk.Van olyan hogy kiakaszt,de ez nem jelenti azt hogy nem szeretem, szerintem nálad se az van hogy nem szereted csak max élvezed ha pár órára újra felnőtt nő lehetsz aki nem csak a szaros pelenka hegyek mögül nézi a világot.
2018. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
46%

Valószínűleg túl fiatal vagy a párodat nem említed nyílván nincs vagy,ha van akkor semmit sem segít. Biztos,hogy szereted máskülönben nem érdekelnének a saját érzéseid a babád iránt, pedig nekem úgy tűnik bántanak a saját gondolataid.

Hogy mit tegyél próbáld meg felfogni,hogy anya vagy ez nem csupán egy feladat,amit meg kell oldani a szíved is bele kell,hogy add. Ha álandóan lepasszolod neki ez egy idő után fel fog tűnni és nem alakul ki az a mély kapocs. Abba gondolj bele,hogy nagyobb lesz te meg fel fogsz nőni a feladatra,de anyukádhoz kötik a jobb élmények akkor fogsz ám sírni. Próbáld meglátni az anyaságban az örömöt,mert rengeteg csodás percet tudnak okozni. Az első mosolytól az első csínytevésig. Élvezd ki,mert sok nő van a világon,aki szívesen lenne a helyedben,de sajnos nem lehet gyermeke. Nekem 8 hós a fiam imádok vele minden percet,viszont nekem is kell némi nyugi ez mindenkinek kell ez miatt ne legyen rossz érzésed. Kitartás. Öleld meg a gyermeked nézz a szemébe mond neki,hogy szereted ezeket a depresszív gondolatokat tedd félre. Túl rövid az élet ne keseregj. ☺

2018. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

:) persze, hogy szereted!

Ebben az időszakban én is csak elláttam, de csak egy baba volt. Igaz én féltettem mindenkitől és csodálattal néztem, hogy milyen tökéletes. Voltunk egymás mellett, majd egy este mikor zuhanyozni készültem, furán hangzik, de átfutott rajtam valami...és csak annyit mondtam magamban, hogy annyira szeretem! Majd mikor lesznek közös élményeitek: feláll, megy, homokozik, első önálló evés, hozzád bújva alszik el, meglátod ez az időszak olyan lesz, mintha meg sem történt volna.

2018. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!