Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem szeretem...

Mit csináljak, ha nem szeretem az újszülött babámat? Valaki volt már így? Lelkiismeretesen gondozom, ellátom, vigyázok rá, és ringatom, ha kell, de nem kötődöm hozzá. Császárral szültem. Hogyan tudnám megszeretni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 29. 13:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy császárral szültél,nem jelent semmit.Tudom a csapból is ez folyik,hogy nem alakul ki a kötődés a császáros babáknál,de én ennek csak az ellenpéldáját látom.Mennyi ideje szültél?
2017. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Amikor eteted és rád néz, nézz te is mélyen a szemébe. Ne felületesen. Hanem tényleg odafigyeléssel. Szerintem fog segíteni.

Feküdj le mellé, figyeld a mozdulatait. Tedd a mellkasodra. Hagyd hogy ott aludjon el.

Na meg majd pár hét múlva ha mosolyogni fog rád.. Fel fogsz oldódni biztosan. Viszont ha nem, kérlek beszélj valakivel akiben megbízol. Családtag vagy szakember.

2017. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
18%
Ennek magától kéne jönnie! Akartál te gyermeket vállalni egyáltalán?
2017. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Ne bántsátok az nem segít. Nem tudhatjuk az okát.
2017. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
33%
Anyám is császáros volt tesómmal. Nagyon szeretik egymást. Nincs köze a szeretetnek ahhoz, hogy a pinán jön-e ki a baba vagy sem. Legalábbis normális ember szerint.
2017. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Kialakul idővel majd. Nagyon bátor vagy, mert ezt ki merted mondani, szembenézel a saját problémáiddal, még akkor is, ha ez tabu téma. Én is császárral szültem a kisfiamat, és először nekem is egy "kis idegen" volt. Nehéz volt feldolgozni ezt az egészet, ha nem velem történik, én sem hittem volna, hogy ilyen előfordulhat. Nekem az idő segített, pár hónap, és imádni fogod. Szerintem beszélj erről a férjeddel, vagy olyannal, akiben bízol, hagyj magadnak időt és ne lásd magadat hibásnak! Ne idegenek véleményét várd ebben a kérdésben, mert nem fogják ezt átérezni.
2017. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Szülés utáni depressziód lehet. A háziorvos vagy a nőgyógyász segít neked, ha elmondod neki.
2017. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, hogy idő kell ahhoz, hogy kialakuljon a kötődés. Nem mindenkinél jön automatikusan, csak erről nem beszél senki.

Addig nincs gond, amíg egyébként kiegyensúlyozott vagy, és türelmesen, nyugodtan viselkedsz a babáddal.

Pár hét, és előjön belőled az anyatigris. :)

2017. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Idővel kialakul, ne félj. A császárnak pedig ehhez semmi köze. Sokat ölelgesd, és tényleg, nézd a szemét, az jó ötlet. Fényképezd, énekelj neki.
2017. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 jafnrétti ***** válasza:
86%
Mennyi idős a babád? Beletelhet akár néhány hétbe is, amíg az az igaz, hatalmas szeretet beindul, teljesen normális, hogy elősre még nincs ez a mindent elsöprő érzés, csak erről tényleg ritkán beszélnek. Türelem, hangolódjatok, ismerkedjetek, nem kell aggódni :)
2017. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!