Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babát lehet strandra...

4 hónapos babát lehet strandra vinni?

Figyelt kérdés
Persze nem a legnagyobb déli napsütésben, hanem mikor már nincs az a nagy forróság. A baba medencébe be lehet vinni kicsit? Vagy ez még korai?
2010. jún. 15. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Elvinni el lehet, ha az árnyékba rakod babakocsiba vagy pokrócon. De fürdeni semmiképp szerintem. Az ő bőre még nagyon érzékeny, nehogy elkapjon valami bacit.
2010. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Én elvinném, a medencés vizek fertőtlenítve vannak. Sőt, én aránylag nyugis anyuka vagyok, még akár a Balcsiba is bele vinném.
2010. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Strandra vinni lehet, mint egy sétára, ahogy az első válaszoló is írta babakocsiban, pokrócon, árnyékban. Vízbe semmiképpen! Igen, fertőtlenítve vannak, klórral, ami a baba tüdejének éppen nem hiányzik, a mindenféle fertőzésről nem is beszélve, amit el lehet kapni. A második válaszoló biztos nem hallott még olyanról aki strandon kapott el fertőzést, ennyit a fertőtlenítésről.... A természetes vizek tisztábbak, de még oda sem vinnék kisbabát. Babaúszásra lehet vinni, mert babaúszást speciálisan fertőtlenített vízben tartanak (jobb helyeken), amit rendszeresen ellenőriz a hatóság. Az én fiam nyáron két éves lesz, én már tervezem, hogy viszem strandra, néhány órára délelőtt vagy délután. De egy 1 évnél fiatalabb babának még annyira gyenge a szervezete, nem kockáztatnék a strand vizében.
2010. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

4 hónapos gyereket nem vinnék (nem is vittem) közfürdőbe, mivel én sem megyek be a strandon a medencébe, mert úgyis elkapok valami kedves kis betegséget. Ennek nem teszem ki a babámat sem.


A strandra nyugodtan kiviheted, árnyékban, lekenve, sok folyadékkal.

A medencébe szeritem ne vidd be.


A Balaton és természetes vizek teljesen mások, bár 4 hós gyereket oda se vinnék, de később pl. 10-12 hósan már simán bevinném.


Max, vigyél neki egy pancsolót és engedjetek bele vizet. Mi tavaly nyáron így csináltuk, és nagyon élvezte.


21 hós kislány anyukája

2010. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Mi holnap megyünk a balatonra, a kisebbik lányom pont 4 hónapos. A vízbe nem viszem be, mert hideg, ha meleg lenne és látnám, hogy élvezi, lehet beletenném. A nagyobbikat 5 hónaposan sem tettem bele, mert első gyerek:))

Viszont welnessbe betettem 5 hónaposan.

2010. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

En sem vinnem bele a vizbe ilyen kicsin, nagy a fertozes veszely, meg pici hozza. Meg 1 ev utan is kell vigyazni, (kell uszopelenka, vagy legalabb egy kis bugyika a fertozesek miatt). En is voltam tavaly a lanyommal a strandon, de nem volt a vizben(pedig egy 5-7 honapos baba nem is olyan pici) Most 17 honapos, es kb. 16 honaposan volt eloszor a vizben(uszopelenkaval).

6 honapos kortol be lehet vinni termeszetes vizekbe: pl. tenger, tavak stb.A strandon a vizbe pedig csak 1 eves kortol szabad. Hidd el ez meg tul korai, tul pici a strandhoz egy 4 honapos baba.Ha jot akarsz neki NE vidd a vizbe.

2010. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Persze, ahogy már előttem is írták: pléden, kint, jó messzire a víztől. Írom ez utóbbit azért, hogy ne járj úgy, mint mi a 17 hós kislányunkkal 2 hete, amikor a frissen fertőtlenített gyermekmedencében úszópelusban is összeszedett egy vírust, melytől először 2 napig ment a hasa, majd gombás fertőzése lett a nuniján "aranyos" kis pöttyökkel. Szerencsére már elmúlt minden, de én nem kockáztatnék a helyedben.

Üdv: A.

2010. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az még lemaradt, hogy a gyerekorvosunk mondta, hogy az úszópelus csak arra van, hogy bent tartja a pisit- kakit, de a vizet ugyanúgy beengedi. Ja, meg hogy ő ilyen kisgyerekeket csak természetes vizekbe engedné be.

A.

2010. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Nem fogom a vízbe vinni. Nem ér annyit a dolog, hogy kockáztassunk.
2010. jún. 26. 20:38
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
barátnőmmel két eltéréssel 4 hónapos a babánk.azt mondja jöv hónapba mennek nyaralni és beviszi a balcsiba.én nem tenném.még azon is erősen gondolkozom hogy az itthoni nagy medencébe betegyem-e kicsit.
2010. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!