Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lett szobatiszta a két...

Hogyan lett szobatiszta a két év körüli gyereked?

Figyelt kérdés
21 hónapos a kislányom. Másfél évesen kapott egy bilit. Minden este ráült, ott olvasgatott az Apukájával. Volt, hogy sikerült bele valami, akkor nagy tapsot, sok dicséretet kapott érte. De lassan két hónapja egyszerűen nem akar rá ülni, így nem is erőltettük. A wc-re bekísér, ha megyek. Mondja, hogy oda kell pisilni, meg kakilni, tudja, hogy utána papírt kell használni, de nem hajlandó ráülni, így ezt sem erőltetem. Most, hogy itt a jó idő, meg lassan 2 éves is lesz, itt az alkalom a szobatisztaságra szokásra. Meg szeretném próbálni, hátha sikerül. Szívesen várnék tanácsokat, hogy hogyan is csináljam. Ja azt elfelejtettem mondani, hogy ha nincs rajta pelus, és pont jön a pisi, szegény sírva fakad, és szól, hogy a földre sikerült, pedig sosem szidtam le ezért. Lehet, hogy nem érett még a szobatisztaságra?
2010. jún. 15. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy nem érett még,de szerintem nyugodtan "erőltesd",nappalra ne adj rá pelust,többször kérdezz rá nem e kell neki pisilni,mondd el neki hogy szóljon ha érzi hogy kell és akkor elmentek a wc-re,és hamarosan leszokik róla.De nincs elkésve még. :)
2010. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!