Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázza/pelenkázta itt...

Pelenkázza/pelenkázta itt valaki a babáját textilpelenkával, és műanyag megkötős pelenkavédővel? Mi a véleményetek erről a módszerről?

Figyelt kérdés

2018. máj. 31. 11:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, és a textilpelenkát csak csíkba hajtva tetted a pelenkavédőbe, vagy háromszögbe hajtott pelust is adtál a fiadra?
2018. máj. 31. 16:45
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
A "megfelelő krém", amit mindenki használ egyébként, nem védi a műanyagtól, de mindegy.:D A dupla textilpelenkát a tesóimon használta anyám (egy csíkban, egy háromszögre hajtva), az még a 70-es években volt divat.
2018. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: a műanyag nem is érintkezik a baba bőrével. Az eldobható nadrágpelenkákban több műanyaggal találkozik a baba bőre, mint a textil + pelenkavédő kombó esetében. A fiam amúgy 1992-ben született, nem a 70-es években. Köszöni szépen, jól van, semmi baja nem lett a textilpelenkától, és nem vált hátrányára az sem, hogy 1,5-2 éves kora között szobatiszta lett.

Aláírom, hogy rémesen macerás dolog, de ha valakinek van hozzá türelme, és esetleg anyagilag kicsit rosszabbul áll, miért ne próbálkozhatna meg ezzel a módszerrel?

2018. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%
Van modernebb textilpelenka is újszülött mérettől a felnőtt méretig. Textilpelenka annyiból jobb, hogy nem okoz allergiát a bőrnek mert természetes anyagból van. És a pénztárcát és a környezettet is kíméli. Télen melegebben tartja befülledés nélkül a bőrt.
2018. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%

En is mai modern moshato pelenkat hasznaltam az elso hat hetben. A 6. utan ranezni sem birtam mar. Akkora csomagot csinalt, hogy oszinten ketelkedtem benne, hogy ez egeszseges-e a hatanak, es olyan ammoniaszaga volt a kislanyunknak, mint egy aluljaronak. Raadasul elmeletben a kuslot nem kell minden hasznalat utan mosni, de az anyatejes kakit sosem uszta meg, igy gyakorlatilag azt is mindig moshattam. Az ammoniaszaggal semmit nem tudtam kezdeni, hiaba vetettem be minden praktikat, amit fb-csoportban kaptam. Raadasul eleg gyakran kiuteses volt mellette a kislanyunk popsija, mikozben az eldobhatosban sose. Pedig nem hasznalok popsikremet es csak napi 4 pelenkat hasznalunk szerintem.

A nagy csomag miatt raadasul egy szammal nagyobb ruha kellett ra, hogy pl. a bodyt be tudjam kapcsolni, de mivel husis babarol van szo, akkora volt igy ra a body ujja, hogy kb. a felet le lehetett volna vagni. Rugit sem tudtam raadni, mert abbol is egy szammal nagyobb kellett, viszont igy kb a rugi terdenel volt a kislanyunk labanak a vege. Javasoltak a mosis anyukik, hogy adjak ra meretet, viszont ne kapcsoljam be alul, de az meg hogy nez ki?

Szoval szeged kislanyunk tiszta lelencnek nezett ki.


Nagyon nagy szivfajdalommal, mert en nagyon akartam csinalni, aztan kozben a ferjem is egyre jobban eroltette, higy ne adjuk fel, de feladtuk. Pedig nem egyfajta pelust probaltunk..

Igy utolag banom, hogy az elso hat hetben vacakoltunk ezzel, mert rutin nelkul igen is macera, az elso 6 hetben meg orultem, hogy elek, kar volt erre idot pazarolni.


Aztan kiprobaltuk meg egyszer fel eves koraban, de amint meglattuk, hogy mekkora csomagot csinal, es megereztuk az ammoniaszagot, tenyleg vegleg feladtuk.



Kiprobalni erdemes, de beruhazni elore ra nem. Vannak kulonbozo vandorpelenkak, az tokeletes arra, hogy kiprobald.


A mosis anyukak szerint doglott halszagu az eldobhatos pelus, hat szerintem nem, en imadom a pampers illatat, olyan jo baba-illatu tole a kislanyunk, nem pedig hajlektalan-szagu.


Szoval szamomra remalom volt. :D

2018. jún. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!