Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a hagyományos mosható textilpelenkával, amit régen is használtak? Mennyi plusz munkát igényel ezzel pelenkázni a babát és mennyit lehet spórolni vele? Tényleg hamarabb lesznek tőle szobatiszták?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtunk, hogy a gyereknél ilyet fogunk használni, milyen tanácsokat tudtok adni?

2017. jan. 14. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Azt, hogy felejtsétek el! 😃

Legalabb is en biztos nem hasznalnam erre a celra...

Büfiztetéshez, vagy a feje alá pont jo de másra...

Plusz munka mosni, vasalgatni, azon kivul nulla nedvszivo kepesseg, konnyen kicsipi a tortenet a feneket...en elengednem ennek a kezet!

2017. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Már lehet venni mosható pelenkát. Elsőre nagy beruházás, de kb egy hónap alatt visszajön az ára.
2017. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Jaj inkább ne! :) én még használtam illetve a fiam. Pontosan nem tudom már nagyon régen volt, de napi 8 csak a pisi kaki, evés után is ha visszajott a kajcsi. Ezeket ugye külön áztatni, fertőtlenítés, mosás stb. Még a szekrényen is pelenka lógott :) volt mikor nem is volt elég, hasmenéses időben. Kiütések, baba sír mert csíp stb. Abban az időben jött be az első széria Libero, teljesen megváltozott minden e téren. Ahogy írta előttem szóló csak evés után és a feje alá tettem azután a textilt.
2017. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Legolcsóbb tescós pelust használtuk, a textilt csak büfire ,szájattörölni ilyesmi. Túl sok vele a nyüg, rengeteg idődet elveszi.
2017. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha már mosható, akkor inkább a speciálisan erre kialakított pelenkát használjátok... Hogy mennyit lehet spórolni? Pár éve olvastam egy cikket, ott kiszámolták mindenestül (pelenka, mosószer, víz, energia, stb), az jött ki, hogy eldobhatóval kb. 250.000 Ft, eldobhatóval pedig 120.000 Ft a pelenkázás, mire szobatiszta lesz a gyerek. Ebben nincs benn a plusz munka... Nekem szimpatikus megoldás a mosható, de egyszerűbb volt megvenni az eldobhatót sajnos, szóval azt használtunk.
2017. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Szóval eldobható: 250.000,- mosható:120.000,-. Előző voltam...
2017. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Ennyi erővel használhatnál vattát az egészségügyi betét helyett, vagy moshatnál mosógép nélkül (a patakban).

Lehet, hogy régen mindenki így csinálta, de csak mert nem volt jobb megoldás. Én azt tanácsolom, hogy ne költs 120 000-ret textilpelenkára, mert pár hét múlva rájössz, hogy felesleges kiadás volt.

2017. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
A 120.000 Ft nyilván nem a textil pelenka ára, hanem a mosható pelenkázás minden költsége 2,5 év alatt. Ettől függetlenül a textil pelenka jó volt akkor, mikor más nem volt, manapság biztos nem szórakoznék vele...
2017. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

[link]

A facebookon is találsz csoportokat, ott is érdemes kérdezősködni, érdeklődni.

2017. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Én mosható pelenkát használok. Nem a hagyományosat, hanem azt az új fajtát, amit mosható pelenka néven lehet venni. Milló színben és mintában. Nekem nagyon bejött, szeretem.


Én kizárólag ezt használtam, tehát összehasonlítási alapom nincs. A kisfiam 8 hónapos, tehát szobatisztaságról még nem tudok beszélni.


Gyakorlati része:


Kakifogó papirral használom, az lehúzható megy a WC-be. Van amikor szükséges öblíteni a pelenkát, de nem mindig.


2-3 naponta mosok, addig egy zárható szemetesben tárolom, amiben teafaolajos vatta van. Nem büdös


Mosás és teregetés, ami munka, de cserébe nem kell elmennem pelenkát venni és azt hazacipelni. A száradt pelenkáket hajtogatva teszem a fiókba, így pelenkázáskor csak ki kell venni, akkor már nincs vele munka.


Árban, sose számoltam ki, azt mondják fele-harmad ár amivel számolni lehet ha moshatózol.


Veszélye: Annyira cuki minták vannak, hogy sokszor nehéz ellenállni és akkor is veszek pelenkát, ha amúgy nem lenne szükség rá. Szóval simán lehet, hogy a végére nem lesz gazdaságos, legalábbis számunkra. A testvérek számára örökölhető, tehát csak egyszer kell beruházni.

2017. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!