Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom nem csinálja...

1 éves kislányom nem csinálja ezeket. Baj lehet?

Figyelt kérdés

Nem mutat rá dolgokra, csak a szemével keresi, de nem mindig. Ezáltal a testrészeit sem mutogatja még. A védőnénink szerint már kellene.. A héten lesz 1 éves.

A nevére sem figyel fel mindig, nagyon koncentrál a játékokra, pakolásra, amit épp akkor csinàl, így nem figyel ránk.


Mit lehet ilyenkor tenni? Miket kell vele játszani, hogy le is kössem+ megtanulja?


2018. jún. 13. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Kislányom 1 éves és 1 hetes, szintén nem csinálja ezeket, de a védőnőnk azért jobb fej, mert csak annyit mondott, hogy majd fogja csinálni, ne foglalkozzunk vele. Egyébként a testrészeit nem is kellene mutogatnia, irreális elvárás egy 1 évestől.
2018. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

A vedonotok hulye!

1 evesen nem kell tudnia a testreszeit mutogatni.

Azt meg nem varja el tole,hogy egyedul vetkozzon,oltozzon?

Nyugodj meg.semmi baj nincs a kislanyoddal.

Mindent szepen a maga idejeben csinalni fog.akkor amikor erett ra!

27 honapos a fiam es kb 10-15 szot mond,de melle 3 eves meretei vannak igy eleg gyakran furan neznek rank.varjak,hogy valaszoljon ha kerdezik...

O is olyan 2 eves kora korul tudta az osszes testreszet mutogatni csak(igy,hogy fej,lab,kez,has,fenek,kuki,cici,ful,orr,szaj,szem,haj)

Volt amit tudott elotte,pl a labat azt hamar mert ugye a cipo vetelkor azt sokat hallotta,meg a kezet az oltozesek miatt.

De igy egyben csak 2 eves kora korul allt ossze neki a kep.

2018. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam!:) igen kicsit beparáztatott, csak pislogtam, hogy már ezt kellene.. mutogatom neki a könyvekben is sokszor, de legtöbbször nem figyel rám, megy és ő csinálja a “dolgát” :)
2018. jún. 13. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam olyan 14 hónaposan kezdett mutogatni. Testrésznél nem emlékszem mennyi idősen, de az enyémet simán megmutatta, míg a sajátját nem akarta.


Kislányom 4-én volt 11 hónapos és nem mutogat. Én nem aggódom. Jelenleg mással van elfoglalva.

2018. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 babyboom567 ***** válasza:
100%

Tegnap voltunk a 18 hónapos státuszon."Egészséges, aktív,mozgékony kisgyerek" ez van a papíron.

-nem mutogat még

-1 szót tud azt hogy "cow" tehén angolul

-testrészeit sem mutogatja.

-nevére akkor figyel ha épp kedve és ideje van, kb havonta 3x,és ezt is kb 2 hónapja.

Én is kérdeztem a védőnőt,hogy nem baj e hogy nem mutogat,és azt mondta, hogy nem,majd megy bölcsibe fog csinálni mindent.

Szerintem ne aggódj, semmi baja a gyerekednek.

2018. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy évesen szerintem ez nem gáz. Az én gyerekeim pl. szinte sose mutogattak, testrészek is 1,5-2 éves kor között mentek. A névre figyelés már "illene", de gondolom ha épp nincs elfoglalva akkor odanéz.
2018. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 1 éves. Nem vagyok egy bezzeganya, de ő már tudja mutogatni a testrészeit és mondja is valamennyire. De ő amùgyis nagydumás mint az anyja. Mozgásfejlődésben meg le van maradva egy kicsit. Minden baba más. Szerintem ne aggódj.
2018. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!