Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg, hogy a...

Hogy oldjátok meg, hogy a gyereket elviszitek mindenféle programra és közbe a házidolog is el van végezve?

Figyelt kérdés
Nekem ez magas. És nekem az is az, miért minden reggel 8-10 között kezdődik ami gyereknek jó foglalkozás. Az én kisebbik gyerekem akkor kel és reggelizik, utána játszik és alszik ebéd előtt. A nagyobb akkor már iskolában van. Régen (9 éve) volt ilyesmi délután is. Szépen elkészítettem az ebédet délelőtt meg mostam/takarítottam és így is eljutottunk a jatszohazba. Valamit most nagyon elrontok, mert a gyereknek szüksége lenne a korban vele egyidosekre. :'(

2018. jún. 22. 10:35
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
62%

Nem szoktam minden nap felmosni/főzni/port törölni mert ezeket elég 2-3 naponta. A foglalkozásokat pedig nem 8 órában csináljuk hanem 2-3. A fennmaradó idő bőven elég egy normálisan tisztántartott lakás házimunkájához.

Aki minden áldott nap ától cettig ki kell hogy ganézza a lakását, egész nap, ott mit csináltok, tragyával szórjátok esténként?!? Hogy lehet akkora kuplerájt csinálni hogy minden nap órákon keresztül takaríts?

2018. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
84%

Csináld délután a dolgod és máris mehettek délelőtt.


Egyébként 8-10 között kel és még alszik is ebéd előtt? Mekkora az a gyerek?

Ha olyan pici, eleve minek is hurcolnád programokra? Friss levegő bőven elég "program" egy 1 éven alulinak.


A lányom születése óta korán kelő. Amióta pedig egyszer alszik, még inkább csak a délelőtti programok jöhetnek számításba.

2018. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
69%
Egyet érték az elsővel. A rendfenntartás napi max fél óra, főzés kb szintén, de ha nagyon eltúlzom és napi 4 órát számolok meg mindig ott van 20 óra, amiből ha 8at alszol, meg mindig marad 12, amit értelmesen el lehet tolteni
2018. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
34%

Kedves nagyon okos #1-es.

Nem mindegy mekkora hàzat kell rendben tartani...Milyen habitusú a család stb...

2018. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
71%
Kedves nagyon okos 4, ugyan nem az első, hanem a második válaszoló vagyok: mindegy. 3 szintes házban élek, két kutya, két macska, gyerek, férj, anyós, mégis fel óra alatt rendet lehet tenni, mert nincs elhanyagolva
2018. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
75%
Kedves nagyon buta 4-es. Nincs az a palota amit napi 8 órában takázik valaki csak akkor ha piszok lassan és szarul takarít.
2018. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
64%
Most látom, nem a második hanem a harmadik voltam, de teljesen mindegy
2018. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%

Hat nalunk nincs mindig rendben minden "házi dolog"!

Egyreszt még pici a fiam, 3 honapos mult. Masreszt, ha van idonk inkabb harmasban egymassal foglalkozunk es kesobbre hagyjuk.

Biztos leleszek pontozva ,de nekem nem elég napi fél óra.. mivel sokszor elvagyok csúszva,de amikor a pici alszik teszek-veszek.

Egy honapban egyszer nagytakaritok,olyankor anyukamnal van delelott 10-12 ig a kicsi.

Szoval nincs mindig rend.. vagy a konyha marad el, vagy a nappali de belehet hozni.

2018. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Igen, először tárgya, aztán kitakaritom. Ez így olyan 4ora naponta. Okosak vagytok. És lehet h a mi lakásunk 3f akkora és nem 10p a ganyezas, nem..? Nem jártam itt szülés óta. Színvonal töretlen..


A kisebbik gyermekem kicsit több, mint fél éves. A lányom sajnos beteg. (nem akartam leírni, többet nem is szeretnék erről írni, de emiatt a délután korai szakasza jó nekünk a picurral, utána mindannyian együtt vagyunk, de sajnos ok ketten nem annyira vannak ezek miatt el)

A takarítás nekem is kB 20-30p /nap. Esetleg ha kell mosni akkor a teregetes meg plusz pár perc. (mosogatás, elpakolas, gyereknek főzök amit már megeszik, magunknak én is több napra csinálok ennivalót, nem minden nap és azt is este haar alszanak a gyerekek)

A reggeli alvásrol nem fogom leszoktatni, mert ha nem alszik sírós. Környékünkön séta közben megismerkedtem más anyukakkal/családokkal és ők simán viszik az ilyen piciket is mindenhova. :( remélem azért nem lesz magányos. Láthatólag érdeklik más gyerekek.

2018. jún. 22. 11:02
 10/45 anonim ***** válasza:
62%

Féléves gyereket akarsz hurcolászni azért, hogy legyen társasága?

Te nagyon hülye vagy.

Egy félévesnek az anyja (vagy apja) kell csak társaságnak.

Már ha vele foglalkoznak, nem a wc-pucolással.

2018. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!