Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell 5-10 napos babákat...

Miért kell 5-10 napos babákat nyúzni, mindenféle kiegészítőkkel, kellékekkel beállított babafotózással?

Figyelt kérdés
Annyira mű, természetellenes képek készülnek szegény babákról, de most már minden második ismerősöm ilyeneket tölt fel a facebookra. Sokkal szebb, meghatóbb egy otthon készült, őszinte spontán kép. Vagy csak szerintem?
2016. júl. 20. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

AZért mert minden családban nagy csoda egy baba érkezése (főleg ha első gyerek), és olyan kis cukik újszülötten, kis ráncos talpuk stb, ez egy megismételhetetlen pillanat az életben, és szép emlék lesz róla.

Persze én is gyakran látok olyan képeket, amik már túl giccsesek, de ez egyéni ízlés függvénye hogy ki mit pakoltat a képre.

Az én babámról még a kórházban 3 naposan készítettek pár képet, és az nem is volt drága és több képen csak egy body volt rajta tehát nem volt sok hülye kellék rápakolva, az nekem sem tetszik. De örülök hogy készültek ilyen képek. Rokonoknak is adtunk belőlük.

A képek is jobb minőségűek lesznek mintha otthon készítenéd, szívesebben kirakom a falra és legalább nincs a háttérben 3 pelenka meg 2 popsitörlős zacskó :-) De hát kinek mi. Aki nem akar nem készíttet és ennyi.

2016. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Kolléganőm a három napossal a kórházból egyenesen Bp-re ment fotóztatni... (Zalaegerszegen szült, itt is lakik)
2016. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Nincs is szebb annál amikor a friss híg babafos végig folyik a meztelen csecsemőt tartó apuka karján.

Vagy amikor a "kicsi a rakás" közben a csemete anyuka hajába hány.


[link]

2016. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
A kórházban csinált ilyeneket a fotós ingyen. Mi épp jöttünk haza , így kihagytuk (meg egyébként se szerettem volna ha kirakják a kórház oldalára, pedig az volt az ingyenesség feltétele).
2016. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Nyúzni? Többnyire végigalusszák.
2016. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Hát először is véleményt olyan dologról mondok, amit átéltem, ismerek.


Egy babafotózás nem a nyúzásról szól, annak időt hagynak, nagyon sokszor a baba otthonában történik, abszolút alkalmazkodva a kisbabához (alvás, éhség, stb.). Ha nyúzva lenne, sírna, ennyire egyszerű. Az, hogy ki mit tesz rá, mibe öltözteti, már valóban egyéni ízlés kérdése, de ezt el kell fogadni. Más meg furán néz arra, aki nem csináltat képeket, ettől kerek a világ.

2016. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

A kórházban csinált ingyen a fotós a mi gyerekünkről is. Kisorsoltak egy fotózásra, amikor a gyerek egy hetes volt. Ránéztem és azt mondtam, hogy nem. Ott kellett volna megetetni, taxiznunk kellett volna, én se voltam még túl jól fotózáshoz (se lelkileg, se testileg), így mi nem tettünk ilyet. De aki nyitott az ilyenre, csinálja nyugodtan. Rólunk esküvői meg kismama műtermi fotók se készültek, mi nem éljük az ilyesmit.:)


amúgy meg itt egy vicces cikk a témában: [link]

2016. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Nyúzás szerintem sem nagyon lehet, mert egy nyűgös, éhes, álmos babával szerintem lehetetlenség lenne valamire is jó fotókat készíteni.

De szerintem is kicsit mesterkéltek szoktak lenni ezek a fényképek. Mondjuk én a nagyobb gyerekek hasonlóan beállított fotóit is annak találom. Azokra gondolok, amiket ünnepek táján készítettek iskolában, óvodában. Asztal mögött, rajta ünnepi dísz, mosolyogj, kicsim... Meg az iskolakezdős, gyerek mögött abc-s kép, előtte könyv az asztalon, kezében ceruza. Legalábbis húsz éve, mikor én voltam gyerek, még voltak ilyen képek, most nem tudom, vannak-e.

2016. júl. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Én azt nem tudom felfogni hogy miért fotózzák őket sokszor meztelenül... MIÉRT?????? Bezzeg ha valaki pl a 16 éves lányát fotóztatná így és azt töltené fel mindenki megbotrànkozna...

Nem értem mi a különbség...

2016. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
A pár napos műtermi retusált fotók, amiken alszanak a kicsik szerintem felelmetesek. Főleg a retus miatt. Olyan, mintha nem is élnének.
2016. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!