Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig sír a lányom ha nem...

Mindig sír a lányom ha nem játszok vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már annyira hozzá szokott hogy egésznap vele kell játszani. Nem tudok főzni ,takarítani se. Pisilni nem tudok tőle kimenni.

Férjem meg este 7 kor jön csak haza.


2018. jún. 25. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Elkapattad. Nagyon sokan beleesnek ilyen hibába.

Ha sír, ha nevet, ha jókedvű, ha rossz kedvű, de az a legelső hogy veszi fel.

2018. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Mennyi idős? Hol tart a mozgásfejlődésben? Hogy született? Nagyon nem mindegy.


Az én kislányom 4 hónapos koráig brutálisan kiborult, ha nem voltam a látóterében, mert sajnos császáros volt és megviselte a hosszú, indokolatlan szeparáció. Aztán 4 hónaposan elkezdett mozgolódni, forgott hasról-hátra, hátról-hasra, pörgött a tengelye körül, elkezdett tolatni is. Innentől egész jól elvolt 10-15 perceket egyedül. Most fél éves, mászik, simán tudok minden nap főzni, mosni, teregetni, picit pakolászni, takarítani, el tudok menni wc-re, le tudok ülni ebédelni. 3 hónapja egy pisiléshez is akkora szervezés kellett, mintha egy nyaralásról lett volna szó. 😊

2018. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Hány hónapos? Nekem 3 és pár hete kezdődött, hogy nagyon igényli vele foglalkozzam. De azért elvan magában is, kb. egy hónapig most a héliumos lufi volt a sztár, 15-20 percig is elvolt vele (lazán a csuklóra kötve ), meg a játszószőnyegen is általában jól szórakozik a felakasztott játékokkal.

De játszani kell vele, mondókázunk, énekelünk, tornáztatom, adamo hintában lököm, körbeviszem a lakásban nézelődünk, napi 2 óra a babakocsiban... szóval csak akkor van idő hátimunkára, ha alszik vagy elvan ezekben a 10-20 percekben. Nem azért, mert mindig ölben van...

2018. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Azt csinálja, amihez hozzászoktatod. Ha sír míg pisilsz, akkor sír, mi baja lesz tőle 2 percig? Sír míg pakolsz, akkor hadd sírjon, te pakolj, közben mesélhetsz, énekelhetsz, mondókázhatsz ugyanúgy mintha mellette ülnél. Előbb-utóbb megszokja, hogy nem jutalmazod minden nyekkenését kézbevétellel, de attól még ugyanúgy ott vagy neki. Csak már mint az anyukája, és nem mint rabszolga. Nem mellesleg a férjed is jobban díjazna egy kisimult nőt, egy viszonylag rendezett háztartást, mint a totális bolondokházát minden nap.
2018. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Mennyi idős? Hiába írjuk le, hogyan lehet túlélni a mászó-totyogó szeparációs szorongását, ha még csak 2 hónapos. Egy biztos, akárhány hetes/hónapos, a hurcizás sokat segíthet. Egy jó kendő, és tudtok együtt tevékenykedni. A pisilés meg... még el fog telni pár év, hogy bármikor nyugodtan leülhess.
2018. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Elkapattad, ami alapból nem lenne baj, csak épp itt a következménye, a másik pedig, hogy most már ordítás nélkül le nem szoktatod.


Én kezdettől fogva tettem a dolgomat, főztem, sütöttem, wc tabu volt, nem jöhetett be, takarítottam, stb., ő prímán alkalmazkodott ehhez.


Nyilván, mikor nyűgösebb-fogzós napja volt, akkor vele foglalkoztam, de nem lestem minden kívánságát vigyázzban, csak mert "baba". :)


Most 2 éves, dackorszak kezdete, de egyébként ha félórára elmegyek a konyhába, akkor sem jön utánam sikítva, hanem eljátszik a szobájában, néha rám néz, ott vagyok-e, de nem matrica. :)

2018. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Úristen. Nem. Nem kapattad el. Egy baba azért sír, mert szüksége van rád, a közelségedre, te vagy az egyetlen kapaszkodója. Kérdés nyilván, hogy mennyi idős.
2018. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
11 hónapos
2018. jún. 25. 16:00
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Akkor szeparációs szorongás miatt matrica. Olvass utána! És nem kapattad el, ne foglalkozz a sok okossal, aki ezt írja!
2018. jún. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

11 hónaposan ha nem bír ki 1 perc WCzést sem, akkor az elkapatás, nem szeparációs szorongás. Menjetek már!


Lehet rosszul érzed magad, hogy lerakod sírni amíg te elmész pisilni, de ettől nem leszel rossz szülő. Ha pedig így érzed, akkor isten ments, hogy második gyereked legyen, ahol nem csak 2 percre hagyod ott sírni

2018. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!