Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két, a lányommal hasonló korú...

Két, a lányommal hasonló korú baba van a környezetben és folyamatosan megy a hasonlítgatás és már elegem van, nektek volt ilyen? Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés
A lányom 7 hónapos és van két 9 hónapos baba a családban. Állandóan megy, hogy ekkor ők már ezt csináltak vagy azt és hogy nem áll még, nem ül még, stb. Mindkét baba tényleg nagyon ügyes és hozzájuk képest az én babám “le van maradva”. De nehogy már ezen stresszeltessenek. Minden baba más, egészséges a babám, szépen a saját tempójában fejlődik. Én nem ültetem, állítom, ők csinálták, hogy megtanulja a baba. Más elvek szerint nevelem a gyerekem, de elegem van már abból, hogy úgy csinálnak, mintha az lenne jó, amit ők gondolnak és tesznek.
2018. jún. 26. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Csak annyit mondanék nekik:

"Még szerencse hogy nem robotokat nevelünk, amik adott időre vannak programozva, hanem gyerekeket, akik a saját tempójukban fejlődnek."


Ha ebből sem értenek, akkor a következő "az én babám már ekkor ezt meg azt csinált" mondatra csak annyi lenne a válaszom, hogy: "Leszarom". Hidd el, az után nem akarnak majd veled beszélgetni. De nem fogsz sokat veszíteni...

2018. jún. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyik füleden be, másikon ki! Szűrd ki ami érdekel, ami számodra hasznos, a többire meg értelmesen mosolyogj és kész! Ne menj bele vitákba, felesleges. Otthon meg úgy neveled és tanitgatod a gyereked ahogy akarod.
2018. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Az egyik 2 hónappal idősebb, a másik 2 hónappal fiatalabb. Ugyan már 2,5-3 évesek, de én soha nem foglalkoztam ezzel. Az én gyerekem beszédben van lemaradva amúgy, a másik 2 nincs. Nem igazán reagáltam, ha kérdeztek válaszoltam, és ennyi. Az egyik anyuka el is került messzebb, a másikkal nem tartjuk úgy a kapcsolatot. Anyósom kezd néha neki, hogy a többi gyerek így meg ügy de én megmondtam neki, hogy nekünk a 2 gyerek egyedi és nem hasonlítjuk máséhoz őket. Feszültség kerülő anyós, nyugtázta és kész. A leginkább hasonlítgató az idősebbb baba anyukája volt, de neki meg nem voltam partner ebben. Miután elköltöztek, lassan csak lett jobb dolga, abbahagyta.
2018. jún. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így mondd meg nekik. Ennyire egyszerű.
2018. jún. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

a hasonlítgatás mindig meglesz, ez ellen nem lehet semmit sem csinálni.

Szerencsére a miénk a jó baba aki a példát mutatja, de látom haverokon akiknél el van kanászosodva a kislány és tényleg le is van maradva, hogy mennyire rossz nekik, de azért azt is láttam, hogy az ő hibájuk miatt van lemaradva. Mikor mindenki (tényleg mindenki), tanácsolta nekik, hogy ezt csinálják, mert nem tesz jót a babának, ők mégis a másikat csinálták és most le van maradva fejlődésben.

2018. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

utolsó vagyok


most még egyszer utánaolvasva, nem akartalak megbántani, ha úgy érzed jól csinálod a dolgaidat és törődsz a csöppséggel, akkor ne törődj azzal hogy mit gondolnak a többiek.

Nem egy rossz elv, hogy megvárod, hogy mindent maga kezdjen el. Emiatt persze lehet lemarad kicsit.

A lényeg, hogy szereted és törődsz vele, de okoskodók mindig is lesznek.


Engem személy szerint csak az idegesített, hogy nagyon meg voltak sértődve azok akiknek ténylegesen tanácsra szorultak, mert bajuk volt a babával, de mégsem voltak hajlandóak tanácsokat megfogadni, sőt, nekik állt feljebb.


Szóval bólogatni kell, és utána egy jó nagy puszit adni a kicsinek, hogy lássák, hogy nagyon szereted :)

2018. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva a babád mivel 2 hónappal fiatalabb a tied,egyébként is megvan minden babának a fejlödési ritmusa.
2018. jún. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!