Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha napi szintű, több órás...

Ha napi szintű, több órás segítségre lesz szükségem, a nagyit, vagy a bébiszittert válasszuk? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nyilván a legideálisabb lenne, ha én maradhatnék itthon vele egész nap, de ez sajnos nem kivitelezhető, szóval ezzel ne gyertek. Köszönöm.


A párom anyukája nem dolgozik, boldogan vállalkozna is arra, hogy majd ő jön és csinál mindent. Jól kijövünk, lelkes, fiatalos nagymama, nem az a fajta, hogyha valamire megkérem, direkt az ellenkezőjét teszi. De azért bennem van egy kicsit a félsz, hogy mégis csak napi szinten lesz a babánkkal, nem csak hetente 2-3 órát... Emiatt többen tanácsolták nekem, hogy egyszerűbb lenne keresni egy bébiszittert, aki nem sértődik meg, nem ad kéretlen tanácsokat és akit el is küldhetünk, ha elégedetlenek vagyunk vele.


2018. júl. 3. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Még mindig jobb, ha a nagyi neveli fel, mintha egy idegen. Természetesen ez nem tapasztalat, csak vélemény.
2018. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Én először a nagyival próbálkoznék, persze nem ingyen.
2018. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Családon belűl jobb.
2018. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem bíznám idegenre, az biztos. Ki tudja hogy bánna vele, lehet hagyná ordítani ha úgysem látja senki, és hasonlók. Azért egy nagyinál annyira nincs benne a pakliban. Velem is a nagymamám volt annak idején, míg anyukám befejezte az egyetemet. Tök jó volt.
2018. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a pörgős, fiatal nagyi ott hagyta a vasalót és majdnem baj lett belőle. Nem néztem ki belőle, hogy ennyire figyelmetlen, bár az én gyermekem az egyedüli pici a családban, gondolom ezért fordulhatott elő, mert nincs hozzászokva a babázáshoz.

Ha a nagyi szokva van a babákhoz őt választanám a helyedben, ha nem, akkor tapasztalt leinformálható babysitter.

2018. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Most komolyan....tapasztalatot mégis mit vársz? A mi nagyink nem biztos hogy ugyanolyan mint a tied! Anyámra bármikor bíznám, anyósékra 1 fél napra sem. Most ez segített?!
2018. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Bébiszittert. Mondom úgy, hogy az most a fiaimmal vagyok a kórházban, mert a nagyi aki mellesleg alsós tanítónő volt, bement a táskájáért a nyaralóba. És magára hagyta a két gyereket fél percre. Ezalatt a 4 éves megkóstolta a gyöngyvirág bogyóját, és azt állította, hogy a másfél évesnek is adott belőle. Úgy néz ki, semmi bajuk de ezek után én hogy bízzak meg benne?
2018. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, ezt a babysitter is megtehette volna, és te is!

Én nagyi (ha lenne), egy idegen soha nem fogja úgy szeretni a gyerekedet mint a saját nagyanyja.

2018. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy ez esetben a babysitterre.

Az én anyukám pl nem egy nagymama típus, ő el sem vállalna nem hogy egy kisebb gyereket, de egy nagyobbat sem, max az alatt az egy óra alatt játszik vele amíg látogatóban vagyunk, de akkor is látom hogy már unja.

Sosem kedvelte a gyerekeket.

Férjem anyukája festő-művész, restaurátor, történész, totál zakkant jó értelemben, aranyos, intelligens, kedves, de dolgozik ráadásul külföldön dolgozik, derékig érő haja van 64 évesen, egy szúnyogot sem bíznék rá nem hogy egy gyereket...

Egyszer megkérdezte a 3 évest hogy van már fogad? Igen.

Tudsz önállóan enni? Igen.

Akkor szolgáld ki magad a hűtőben van kaja. :))))

2018. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!