Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honaposan elkezdhetek a...

6 honaposan elkezdhetek a fözelékébe tenni olajat meg lisztet? De hogyan kell? olajon megpiritom a lisztet, és ugy bele a répa fözibe? Vagy simán beleteszek, lisztet és olajat?

Figyelt kérdés
ja és lehet napraforgo olaj,vagy muszáj oliva olajat?
2010. jún. 18. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Én úgy tudom még nem lehet. Nekem 11 hónapos a kisfiam de én még nem tettem a főzijébe se olajat se lisztet. Evett már a mi rendes főzelékünkből abban volt liszt. Szerintem ha már ilyenekkel akarod etetni akkor etesd azzal amit ti is esztek, egyszerűbb.

2010. jún. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez változó ki hogyan csinálja. Talán én még nem rántanám be a főzeléket, mert amit leírtál, az rántásnak számít. Az olaj még nem kell bele. Inkább magával az anyaggal sűrítsd, vagy krumplival, vagy főtt rizzsel. tehát megfőzöd a répát, tegyél bele egy kis krumplit, aztán pépesítsd, a főzőlevével pedig kicsit hígítod, hogy jobban csússzanjon. A liszttel várj még egy kicsit, 1-2 hónapot, majd utána még később tehetsz bele egy kis kanál olajat is, de 6 hónaposan még ne. Persze ettől vannak eltérő vélemények is, de úgy gondolom, hogy jobb egy kicsit az óvatosság, és a fokozatosság. JA! És 6 hónapos korától mehet a husi is, elsőként a csirke.
2010. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gluténmentes lisztet, mint pl kukoricaliszt, használhatsz egy éves kora előtt is.
2010. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

7 hónapos kortól lehet rántással illetve habarással készíteni a főzelékeket. A habarást mindig natúr joghurt + pici liszt, a rántást pedig pici olaj + pici liszt keverékével csináltam. De az is jó megoldás, ha már a kész főzelékbe belekeversz egy kiskanálnyi olajat.


És akik olajat nem használnak, azoknak írnám, hogy bizony KELL a babáknak az olaj, 11 hónaposan meg pláne. Egyrészt a zsírban oldódó vitaminok miatt, másrészt pedig nagyon fontos omega3 zsírsav van benne!!! Erről kérdezze meg az anyuka az orvost, mert eléggé el van tévedve sajnos.

2010. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Ja, és nem kell gluténmentes lisztet használni, hiszen 4-7 hónapos kor között be KELL vezetni a glutént a baba étkezésébe, még akkor is, ha van lisztérzékeny a családban.

(Öcsém lisztérzékeny, és még nekem is be kellett vezetnem 6 hónapos korában a kisfiamnak a glutént - egy csecsemő belgyógyász tanácsára.)

2010. jún. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még valami, bocsika: teljesen jó a napraforgó olaj is, én javarészt azt használok.
2010. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Liszt,tojás kizárva. Olajat 1dl főzibe egy mokkáskanálnyit kell tenni. 6 hótól
2010. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Miért lenne a liszt kizárva???? Én nem értem ezeket az anyukákat, esküszöm. A glutént be kell vezetni 4-7 hónapos kor között!!!
2010. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi pont tegnap voltunk a gyerekorvostál. Kisfiam 6 hónapos. Mondta,hogy kezdjen el csirke húst enni és mehet a főzelékekhez egy kanál olaj és egy kanál liszt ha olyan a főzelék. És lehet adni a babakekszet is a glutén miatt.
2010. jún. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Régen mondták, hogy 1 éves korukig várjanak a gluténnal, de rájöttek, hogy "minél, hamarabb, annál jobb". Persze nem úgy, hogy megszületik a baba, és lisztet etetünk vele, de 6hónapos kortól ajánlják a bevezetését.
2010. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!