Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom szerint nem lánynév a...

Anyósom szerint nem lánynév a Zoé! Nem nagyon tetszik senkinek a családban? Nem akarunk variálni nem kellett volna még bejelenteni?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok.

úgy gondoltuk nem titok

de eddig nem nagyon tetszett senkinek

Még azt is megkérdőjelezték lánynév e.


2018. júl. 11. 12:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%

Nem rossz név, egyébként, csak sok van belőle mostanság.


Egyébként meg senkinek semmi köze, milyen nevet adtok a gyerekeTEKnek.

2018. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Zoé -ha jól tudom, görög eredetű, annyit jelent 'lélek'.

Ha valakit esetleg befolyásol a jelentés.


Én a lányomnak először Villőt akartam adni, anyós azt mondta rá, ronda és nem hitte el, hogy női név :D.

Mást adtunk, de azért, mert a férjemnek sem tetszett.


A fiamnak választott névre azt mondta, kutya-név, abszolút nem érdekelt, nem nyitottam ezzel kapcsolatban vitát. Szerintem felfogta, hogy felesleges pocskondiázni, nekem tetszett, férjemnek OK volt, más nézete a gyerekem nevével kapcsolatban nem érdekel.


Megszokták.


Olyan nevet adjatok, ami nektek tetszik.

2018. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
45%

Ezek a nevek...


És hol vannak a régi Tamások és Ádámok?

2018. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

A Villő is ronda név, meg a Zoé is.

Nekem egyszerűen nem tetszik és nem is értem mi ez a nagy Zoé imádat.

Túl rövid, túl lapos, túl semmilyen.

A mélymagyar lánynevek sem teszenek, mint a Hanga, Borcsa, Emese, Csenge, Solya, Zselyke, de ezek a külföldről minden fantázia nélkül átvett nevek, még annyit sem gondolkodnak a szülők mint a mélymagyarok komolyan.

2018. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

[link]



Itta világ összes nevét megtalálod és a jelentésüket is.

2018. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem tetszik, sose tetszett, 1 Zoét ismertem, az is negatívum. (Igaz, '87-es születésű, akkor abszolút nem volt felkapott név.)

Most meg Dunát lehet rekeszteni a Zoékkal.

Viszont a Ti gyereketek, én úgy gondolom, ne más döntsön, hanem Ti.

Első gyereknél 7 hónapos terhesen döntöttem véglegesen (az apjának is megfelelt a név), de a családtagok húzták a szájukat (pedig teljesen átlagos lánynévről van szó, nagyon szép jelentéssel.)

Megszokták, nem volt más választásuk.

A második neve különlegesebb, sokan visszakérdeznek, mert sose hallották még, viszont nagyon egyszerű hangzású név, de nagyon megtetszett akkor, és a családban se volt igazán ellenvetés.

Akkor voltunk gondban, mikor kiderült, hogy a 3. is kislány, de találtam nevet, ami a páromnak is megfelelt, a család nem szólt rá semmit, szerintem nem is izgatja őket. Mostmár csak az kell, hogy megszülessen.

35hkm

2018. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
42%

"A Villő is ronda név, meg a Zoé is.


Nekem egyszerűen nem tetszik és nem is értem mi ez a nagy Zoé imádat.


Túl rövid, túl lapos, túl semmilyen.


A mélymagyar lánynevek sem teszenek, mint a Hanga, Borcsa, Emese, Csenge, Solya, Zselyke, de ezek a külföldről minden fantázia nélkül átvett nevek, még annyit sem gondolkodnak a szülők mint a mélymagyarok komolyan."


1. Én nem mondanám sem az általad, sem más által választott névre, hogy ronda. Már ne is haragudj, de mindenkinek más tetszik, mit kell ilyen kategorikusan lehurrogni a mások által adott neveket??? Csak az a szép, amit te adsz :D?


2. Mi az, hogy nem kell rajtuk (a neveken) gondolkodni??

Gondolkodni??


Az ember vagy olyat választ, amit vagy hall(ott) vhol és megtetszik, vagy olvasta vhol, vagy elővesz egy utóneveket tartalmazó vmt, aztán böngészik, hogy mi legyen -de mit kell ezen gondolkodni?

Miért, ha valaki Erzsébetet ad, vagy Piroskát -vagy nem tudom, te mit tartasz megfelelőnek, tekintve, hogy mindet lemondod- akkor szerinted megfelelő ideig gondolkodott a néven?

2018. júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is ronda név, de nyilván így ismeretlenül nem nagyon fogsz a véleményemre adni.

Viszont két dolgot csinálhatsz:

1. letojod a rokonság véleményét

2. választasz másik nevet.

2018. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta anyósom, hogy milyem ronda név már a Zoé. Nekem tetszik, de nem a kedvencem. Viszont ha ez tetszene, totálisan letojnám, hogy az anyósnak vagy bárkinek nem tetszik. Egyedül a férjem véleménye érdekel. Ha ilyen extrém eset miatt nem tetszene a név, mint pl. hogy anyósnak lett volna még egy gyermeke de meghalt és így hívták, vagy ilyesmi akkor ez esetben átgondolnám és választanék másikat. Amúgy nem érdekel, úgysincs olyan név ami mindenkinek tetszik.
2018. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Hát, sokmindenkinek RONDA nevek tetszenek, és ez volt a kérdés!

Nem csak a családjában nem tetszik, de 98%-ban itt sem tetszik az embereknek ez a név.

Aztán dönt ahogy akar.

És igen a Villőnél rondább kevés név.

A Piroska meg egyenesen röhejes lehet hogy az ötvenes években elment de manapság, csak vénasszonyokat neveznek így.

A magyar nevek őszintén soha nem voltak sem nőiesek, sem bájosak, sem lágyak, szóval nem véletlen hogy ennyire kimentek a divatból, hogy mindenki külföldi nevet választ.

Kevés olyan nép van Európában aki ennyire nem a saját neveit adja mint a magyar.

Nem véletlenül!

2018. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!