Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy nem akarok...

Normális, hogy nem akarok több gyereket?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a gyerekem. Mielőtt megszületett, azt gondoltam, hogy biztos lesz tesoja. Na, most annyira örülök, hogy már ekkora, csomó mindent megért, tud járni hogy több gyereket nem akarok. Fog ez változni, vagy volt akinél nem?
2018. júl. 13. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Nagy valószínűséggel fog. Én annyira rosszul viseltem a kisbabás létet (miatta is, mert "rossz" baba volt, meg az életkörülmények miatt), hogy egyenesen egy hülye mazochistának néztem azt, aki szánt szándékkal bevállal még többet.

Aztán amikor 2 éves lett, visszamentem dolgozni, közben költöztünk egy normális helyre, így az életkörülmények is jobbak lettek (jobb közlekedés, közelebbi boltok, gyerekprogramok a közelben... ezek fontosak, mert nem vezetek), én lenyugodtam, és sokszor belém nyilal, hogy szeretnék még akár 2 gyereket is, csak a férjem nem akar többet.

2018. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem biztos.

Az én fiam 5,5 éves, és még mindig annak örülök, hogy egyre nagyobb, egyre önállóbb, és a fene se akar újra pelenkázni.

Fiatalon én is azt gondoltam, hogy lesz egy fiam, meg egy lányom. A fiam meg is van, de nem szeretnénk több gyereket. Egyszerűen így vagyunk boldogok. Sem fizikailag, sem logisztikailag nem szeretnék több gyereket. Anyagilag beleférne, de ez nem szempont. És a fiam is teljesen egyke típus, nem hiányolja a gyerektársaságot, nem szeretne testvért. (szóval teljes az egyetértés a családban) :-)

2018. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy változik, persze.

Amikor nehéz idők voltak, én is gondoltam, sőt, mondtam is olyat, hogy nagy marha lennék megint szülni.

Nálam ezt az aktuális nehéz helyzet okozta, amivel időközben megtanultam bánni, megoldani. Utólag már visszatértem az eredeti tervhez, miszerint szeretnék még babát.

2018. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

5 eves mult a lanyom.

Es barmennyi ido is telik el, en mar tobbszor ezt nem csinalnam vegig meg 1x. A csecsemokor volt a legrosszabb, ez tette ra a pontot, de nincs is tobbre idegrendszerem se.

Pedig gyerek elott en kampanyoltam 2 mellett. :-) Ezvan. Alakulhat barhogy.

2018. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elsö lányom olyan jo baba volt, h 1 éves korában ugy döntöttünk,jöhet a teso. Igy végülis 2 év lett a korkülönbség. Na, a második lányom olyan nehéz eset, h mostmár eszembe nem jutna ujabbat vállalni:D és minél több idö telik el, annál inkább igy gondolom, hiszen ö is nö, ügyesedik,önálosodik, növérével jol eljátszanak. Francnak hiányzik emellé egy ujabb siros kisbaba:D
2018. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám áldott jó baba, most fél éves. Viszont nem tudnám újra csinálni. Segítségem nulla, bár tudom ez nem kifogás , de nem tudnám újra csinálni. A terhesség sem tette tönkre a testem, sőt most egyenesen sovány vagyok amit nem szeretek. Most azt érzem, hogy nehéz így is, nagyon nehéz. Mivel nincsen segítségünk, így ha megyünk vásárolni visszük magunkkal. Nem sírós ő, de mindig a "legjobbkor". Elmentünk most hétvégén ebédelni, utána vásárolni és egyenesen sajnáltam szegényt. Amikor enni készültünk akkor kezdett rá szegény. Lehet fog változni, lehet nem. Én most határozottan nem szeretnék több babát, pedig mondom olyan kis tündér a babám. Én is mindig figyelem, hogy már fél évesen is mennyit tud és van amiben sokkal könnyebb.
2018. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindig is 1 gyereket akartam. Baba tervezés elött is és most is hogy 14hónapos a lányom. Bevallom hogy sosem értettem a több gyerekes szülőket :)

Mindenki azt mondja hogy :

-szüljek még egy babát, ne legyen egyedül szegény lányom.

Vagy - egy gyerek nem gyerek.

Na ezzekkel az őrületbe tudnak kergetni. Nálam nem fog változni.

Le a kalappal akiknek 2 vagy több lurkójuk van!

2018. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!