Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok második gyereket...

Nem akarok második gyereket ez miért baj?

Figyelt kérdés
Mikor ismerőseim megkérdezik, hogy mikor jön a következő baba, akkor azt válaszolom hogy valószínű, hogy nem lesz. És ilyenkor olyan furán néznek rám, hogy miaz hogy nem lesz még egy gyerek, kell a testvér, hogy tudjon kivel játszani a nagyobb. De én úgy érzem elég nekünk ez a kis tündér :). Más hogy van ezzel? Engem már néha idegesítenek ezek a kérdések.
2014. febr. 17. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is kérdezték már.Se anyagilag,se érzelmileg nem állok készen kistesóra,és helye se lenne.Meg 23évesen nem elég 1 gyerek?!

Nem fogok semmi pénzért még egyet szülni és betenni a másik mellé a szobába.Velünk nem aludhatna a másik se.Így vagyok vele és kész,szerintem nem kell testvér,nekem se lenne bajom ha nem lenne testvérem,főleg hogy féltesó mindenki,így én voltam a sehol nem közös...

2014. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
20 hónapos a fiam, nem akarunk második gyereket. Nem érdekel, ki hogy vélekedik a dologról, nem szoktam senkivel megvitatni az okokat. Az ilyen indoktól meg egyenesen hülyét kapok, hogy azért szüljek még egy gyereket, hogy legyen kivel játszania a fiamnak (bár hozzáteszem, nekem ezt még senki nem mondta, de itt már sokat olvastam, hogy ezért kell még egy gyerek). Hát mi a második gyerek? Egy élő játék a nagyobb gyereknek? Na ne már.
2014. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia, nalunk is ez a helyzet es persze mindig megkapom,hogy dehat KELL a testver! Mar miert kellene, nekem es a ferjemnek is van, de em akkor sem erzem azt,hogy feltetlenul teso kell a kisfiamnak. Ha kerdeznek azt valaszolom hogy ha azonnal kellene donteni akkor nem, a jovot meg majd meglatjuk. Ezzel altalaban elegedettek szoktak lenni. Es ha nektek egy gyerekkel teljes az eletetek akkor az ugy van jol. :-)
2014. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekünk kettő van, tőlünk meg mindenki azt kérdezi mikor jön a harmadik! Merthogy 2 fiú van, biztosan szeretnénk egy lányt (igen, szeretnénk/szerettünk volna), és sokszor olyanok kérdezik akinek 1 gyereke van vagy egy sem. Engem is idegesítenek, dehát ilyenek az emberek.
2014. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19 hónapos a fiam, eddig én is így voltam vele. Most kezdek gondolkodni, de bevallom őszintén, a nem kell tesó nálam is erősebb. Én egyke vagyok, így is tök jól fel lehet nőni, sőt. Nincs testvérféltékenység, mindent meg tudok adni a kisfiamnak, bár anyagilag megengedhetnénk magunknak, de nem ez a fő szempont nálam sem. 35 vagyok, tehát nekem el kell döntenem, mert lassan vissza kell mennem dolgozni és nem lenne részemről korrekt, ha 2 év múlva újra elmennék. Szóval vagy most vagy soha. Nyáron költözünk családi házba, hellyel nem lenne gond, anyukám is nyugdíjba megy októbertől és majdnem 3 lenne a fiam mire megszületne a tesó. De én is felnőttem. Én nem tudom elképzelni, hogy legen még egy gyerekem, imádom de elképzelhetetlen, hogy tudnám "megosztani" magamat közöttük. A férjem korán jár dolgozni, minden rám hárul a háztartással, gyerkőccel kapcsolatban és nem érzem azt, hogy lenne energiám újra egy pici babához.
2014. febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Minket is úgy kezeltek ismerősök, hogy "tedd el ezt- meg azt, mert jó lesz a második gyereknek", ergó ők döntöttek is helyettünk..

A biztosítékot azért az verte ki nálam, amikor a gyerek 6 hetes volt, babanézőben kérdezték meg, mikor jön a következő.

Egyébként én is egyke vagyok, jó volt így felnőni, nem hiányzott "játszópajtás", voltak és vannak is barátaim attól.

Nekünk egy gyerekre van energiánk, türelmünk....neki mindent megadunk és kész...pedig se anyagilag-se helyileg nem lenne akadálya.

Nem tudnám előlről kezdeni az egészet...ez van. :)

2014. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
"Mikor költöztök össze?"; "Mikor kéri meg a kezed?"; "Mikor lesz esküvő?"; "Mikor jön a baba?" és most hogy megvan a kisfiam "Mikor jön a második?", pedig még csak 5 hónapos. Az utóbbi 5 évben így jöttek sorban a kérdések :) Mi még szeretnénk babát, de azért nem most.
2014. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még az első is csak pocakban van, de már most kérdezgetik, hogy mikor jön a kistesó... amikor közlöm, hogy egy gyereket tervezünk, akkor mindig megkapom, hogy úgyis meg fogjátok gondolni még ezt. Nagyon idegesítő...
2014. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

pont pár kérdéssel utánad panaszkodik egy anyuka,hogy a harmadikat várja,és kb. lenézik...Na ez ilyen..."mikor lesz következő?""minek még egy?"

soha nem tudsz megfelelni mindenki "igényeinek"magatoknak kell,és ez a lényeg:)

2014. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Még szerencsés vagy, hogy csak az ismerősök kérdezik. Engem a férjem is "zaklat" ezzel a kérdéssel, én nem tudom vállalni. Anyós és anya, segítség nélkül egyszerűen képtelen vagyok még egyszer végig csinálni.
2014. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!