Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én vagyok az önző,...

Tényleg én vagyok az önző, hisztis kismama, mert nem egy 2 szobás lakásban akarok gyereket nevelni, babázni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most vesztünk össze a barátommal és megkaptam, hogy nekem senki nem fontos és elvárom, hogy ő adja fel az életét... A történet a következő:

Terhes lettem, nem terveztük. De én mondtam, hogy egyedül is megtartom, viszont ő is akarta a babát. Most vagyok 13 hetes.

Megbeszéltük, hogy ő költözik hozzám, erre ma kitalálta, hogy mi lenne, ha inkább én költöznék, mert az ő lakása központibb, minden közel van és ő nagyon szeret ott lakni...

A központi azt jelenti, hogy a bulinegyed közepén van, a másodikon (lift nincs, szóval a babakocsit majd cipelhetném fel-le egész nap). 2 szobás, egy a háló, egy a nappali. Parkoló a ház előtt van, ahol van vagy hely, vagy nincs és akkor mehetek 1 km-rel arrébb. Zajos, a szomszédok borzasztóak és egy alapos felújítás is elkelne már az egész lakásban. Ezzel szemben itt van a házam, tavasszal lett teljesen kész, minden új benne. Van garázs, hatalmas terasz, medence, kerti kisház. Két emeletes, lesz külön babaszoba, játszószoba később, nem az lenne, hogy maximum 3 ember jöhet hozzánk egyszerre, mert többen nem férünk el... Kertvárosi rész, csendes, nyugodt, de kocsival 10 perc a központ (mindkettőnknek van autója). Szóval szerintem nyilvánvaló, hogy ez a jobb környezet a babázáshoz. Későbbre pedig közel van egy nagyon jó játszótér, óvoda és iskola is.

Mégis fogta magát most és elviharzott, hogy én sosem tudom megérteni az ő álláspontját... De könyörgöm, abban a lakásban még az én cuccaim sem férnének be, nemhogy még egy komplett babaszoba.


Nagyon kivagyok, mert ő az első hetekben hol visszakozott, hogy talán mégsem jó ötlet a baba, hol meg a fellegekben volt. Én nem akarom, hogy később is ez legyen...


2017. jún. 12. 20:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Már volt ez kérdés, azóta sem tudtatok megegyezni?
2017. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Hat ha valaszthatok egy kacsalabon forgo emeletes csaladi haz es egy 2 szobas lakas kozott akkor nyilvan a nagyobb kellene, kiveve ha a csaladi haz valami kihalt helyen van ahova csak kocsival tudok kimenni es embert is csak elvetve latok.


Ugyanis sokakhoz jobban illik a belvarosi porgos eletforma mint a sztereotipia "kerteshazi elet valo a csaladosnak". Szoval Nalatok alapveto kulonbseg van megpedig szemelyisegben.

2017. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Igazad van, de nem a két szoba miatt, hanem a többi körülmény miatt. Ha megtehetitek, h egy nyugis, nagy házban, normális szomszédokkal, nem két emeletet cipelve a babakocsit élhessetek, akkor ő a nem normális, h ezt feladná egy bulinegyedben lévő lakásért, ahol amúgy nem lehet normálisan gyereket nevelni, de élni sem.


Azt meg döntse el, h akarja e a gyereket, vagy nem, mert nem teheti meg egy gyerekkel, h egyszer részt vesz az életében, egyszer meg nem, aztán megint.

2017. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem teljesen igazad van, el ne költözz onnan. Ahogy leírtad, tökéletes, én is szívesen laknák ilyen házban, környéken. A pároddal meg üljetek le, és mond el észérvekkel miért maradsz ott, és döntse el végre veletek akar e lenni és odaköltözik, vagy menjen amerre lát, mert valóban, ha már most labilis, ki tudja még mi lesz később.
2017. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

A barátod szerintem nem nőtt még fel a babázáshoz. Azt mondod, hogy egyedül is mag akarnád tartani, készülj fel lélekben, hogy sajnos ez is könnyen lehet belőle.


Én is a belvárosban lakom és sikítófrászt kapnék az ötletre is, hogy ne olyan helyen lakjak, ahol 10 percenként jár az éjszakai. Ennek fő oka, hogy rengeteget járkálok el otthonról esténként, élem a fiatal felnőttek bulizós életét. Na most minden amiért nekem (és a barátodnak is) fontos a belváros az teljesen összeegyeztethetetlen a babázással. Te is tudod, hogy mit ért az alatt, hogy "feladni az életét". Feladni azt, hogy minden nap munka után összefusson a haverokkal, eljárkálhasson szabadon mindenfele, ihasson egy sört (mert az ugye kizárja a kocsit).


A te oldaladról nézve viszont jogos az elvárásod. Ne költözz be a városba, ha ilyen jó helyed van a babázáshoz. A barátodnak el kell döntenie, hogy felnő, vagy bulizgat tovább. A kettő együtt nem megy.

2017. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van, ne stresszeld magad ezen. Tudom, hogy beszélni könnyű...

Készülj fel a legrosszabbra, lehetséges, hogy egyedül kell szembenézned a jövőddel.

Érzelmileg belerokkannál, ha abban a lakásban kellene élned. Lesz elég bajod így is.

Tehát készülj tudatosan a legrosszabb eshetőségre, de reméld a legjobbakat.

2017. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Nos, akor kezdődik az egyedüli gyereknevelès!

Na haragudj, de ha mèg addig sem jutottatok el, hogy összeköltözzetek, akkor itt nem sok babèr terem a "családosdinak".

Ha ilyen alapvető lèpès marad ki, mint az együtt èlès, ott már minden borul. Lehet el sem jutottatok volna a gyerekig, ha együtt èltek!

2017. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Nehezen nő fel a babázáshoz.

Aztán azért fog menni mert sír a baba, aztán meg mert dacos kicsi mellett nyugit akar..

És eleve áldozathozatalnak éli meg a gyerekvállalást...rossz ómen


Vagy így fog ki-be járkálni nálad, vagy korrektül lelép.


Ezeket még baba előtt le kellett volna játszani mert igy már egy gyerek is sínyleni fogja a huzavonátokat

2017. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Neked most leginkább a baba érdekeit kell szemelőtt tartanod. Nyilván igazad van,jobb helyetek lesz nálad. Ezt mond el a párodnak is,nála is az lenne az elvárható,hogy a gyerek érdekeit nézze. Ha egyedül is megtartottad volna akkor szépen mond meg neki,hogy te a babával maradsz ott ahol vagy,ha tetszik jó és ha nem úgyis... Egy gyerek lemondásokkal jár,nőjön fel és döntse el mit akar ennyire egyszerű

...

2017. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem akarlak megbántani Kérdező, de hallottad már azt a kifejezést, hogy felelősségteljes gyerekvállalás? Szerinted ez mit jelent? Nem, nem a medencés házat, elárulom. Sajnos nem te vagy az első, és nem is az utolsó... DE könyörgöm gondolkozz/gondolkozzatok már el!!! Itt nem a "hol lakjunk" a legfontosabb kérdés! A gyerekvállalás az egyik (ha nem a ) legkomolyabb dolog (kellene legyen) a világon. 34 éves vagyok, és csak akkor lettem terhes, mikor én akartam. Ok, elismerem, előfordul (bár itt a gyakorin túl gyakori...), hogy valaki véletlenül lesz terhes. De itt egy emberről beszélünk. Neked még nincs gyereked, de majd meglátod, hogy mit jelent. Őt nem a medence fogja érdekelni, hanem, hogy szeretetben nőjön fel. Apukának el kell dönteni, hogy akarja vagy nem. Ez az első, nem a lakás. Nem elkeseríteni akarlak, de te valószínűleg egyedül fogod felnevelni a gyereketeket. Két embernek rögtön tisztáznia kell a legfontosabb dolgokat (gyerekvállalás!). És ha mindenben egyetértenek, akkor összeházasodni, gyereket vállalni. Sokan nem veszik ezt komolyan sajnos. Sok erőt és kitartást kívánok! Szükséged lesz rá ilyen Apukával.
2017. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!