Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit iszik nagyjából a 16...

Mennyit iszik nagyjából a 16 hónapos gyermeketek?

Figyelt kérdés

5 napja 2 litert, 2,1 litert iszik naponta. Elvittük a gyerekorvoshoz, szerinte biztosan diabetes insipidusa van! (1 pisi alapján, 5 perc alatt állapította meg)


Berohantunk a kórházba a beutalójával, az ottani doki azt mondta, akár lehet egy rossz szokás, vagy a fogzás miatt. Minden eredménye tökéletes lett a vérvétel alapján.


A vizsgálatot még nem végezték el, mert az kórházban fekvéses, nem 1 napos történet.


Jó lenne ha meg tudnátok nyugtatni, hogy másnak is megiszik ennyit (nyár van, fogzik, stb.)!


2018. júl. 14. 12:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy más folyadékot nem vesz magához, nem eszi meg a leveseket, tejitalt és hasonlókat sem fogad el. Ezen a folyadékon kívül a táplálékbevitel csak "száraz" cucc, tojás, hús, kenyér, sajt, stb.
2018. júl. 14. 12:32
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Nyár van meleg ilyenkor fiam is ennyit iszik 2 évesen.

Gyerekorvos szinte azonnal mondogatta ez cukorbetegség jele, készüljünk az inzulinra. Ott szerintem 2 szívrohamom biztos volt. Magánúton elvittük diabetológushoz aki elmondta több vizsgálat után semmi baja a gyereknek. Semmi jel a cukorbetegségre, egyszerűen nyáron sokat iszik, nem kívánja az ételeket. Azt is mondta más tüneteket is vannak, büdös acetonos szájszag is.

Keress egy magán orvost aki megvizsgálja, ne a kórházira várj.

Nem kellett 1 napot befeküdni.. 2 vérvétel és vizelet vizsgálat volt.

2018. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Attól függetlenül, hogy most nyár van vagy nincs, ha az orvos a gyerek vizeletében cukorbetegségre utaló jeleket talált, azt ne vedd fél válról. Egy nem diabéteszes gyereknek nem mutat ilyet a vizelete.


Menjetek egy magánvizsgálatra, hogy tudjátok, mi a pontos helyzet.

2018. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amit írtam, az nem a cukorbetegség, csak a neve mutat hasonlóságot. Cukrot nem mutatott sem a vizelete, sem a vérvétel, egyszer nézte mindkettőt a háziorvos, a kórházban kétszer mindkettőt. Ezer százalékra kizárták.


Ez egy ritka genetikai betegség, amire egyébként 3 kórházi orvos sem látott alapot... Köztük volt a csecsemőosztály-vezető főorvos, és egy endokrinológus (+egy sima gyerekorvos). Még a kivizsgálása is nagyon leterhelne egy babát.


Viszont a háziorvosunk teljesen be van gőzölve, hogy a gyerek márpedig feküdjön be. Ezért is vagyok sík ideg.

2018. júl. 14. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Csak a kérdésedre: ennek a felét itta ennyi idősen és azóta se iszik többet, pedig szeretnénk.
2018. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Képzeld az enyém 16-18 hósan 3-4 litert megivott naponta! Persze vittem orvoshoz, kutya baja nem volt. Mióta nincs cumisüveg azóta meg kínálnom kell.
2018. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. júl. 15. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!