Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyjából mennyivel számoljunk...

Nagyjából mennyivel számoljunk a baba ellátására?

Figyelt kérdés

Mielőtt belevágunk a családalapításba szeretném felmérni, úgy állunk-e anyagilag, hogy nélkülözés nélkül el tudjunk látni egy gyereket.


A ruhákra úgy érzem nem kell nagy összeg. Gondolom ajándékba úgyis kapna, nagy a család, kisgyerekes ismerőseink is vannak, csereberélni is lehet a későbbiekben.


A pelus havonta mennyibe jön ki nálatok? Mennyit fogyaszt egy újszülött? Nekem szimpik a mosható pelenkák, úgy gondolom, ezzel is csökkentenénk a kiadásokat, nem mellesleg sokkal kevésbé környezetszennyező.


Milyen bútorokra van szüksége egy babának? Autósülés, babakocsi, hordozókendő, kiságyon kívül van még valami, ami nagyobb összegű?

Ugye ott van még a popsikrém, fürdető, törlőkendő stb apróságok. Ez nem hiszem, hogy olyan sokba jön ki.


Ha esetleg speciális tápszerre lenne szüksége majd, az nagyon drága? Érdemes erre előre félretenni, számítani a "legrosszabbra"?


Mielőtt valaki félreértené, nem spórolni szeretnék a leendő gyerekünkön, csak szeretnék tisztán látni, felkészülni. Válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. júl. 10. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Egy baba ellátása is elég sokba kerül, de nem ez a döntö, hanem az óvodás-iskolás kortól kezdödö idöszak.

Akkor már nincs "ajándékba kapott ruha", meg ha lenne is, a gyerek nem akarja hordani, mert kinevetik, kajára is legalább annyi kell, mint egy felnöttre, az iskoaba szükséges tanszerek, osztálypénz, stb. sem elhanyagolható összeg, és ahogy nönek, ez egyre több lesz. Arra is gondolni, kell, hogy esetleg tovább is akarnak tanulni, ami szintén komolyabb összegeket jelent (és nem mindenhol megoldható a "dolgozik az egyetem mellett", ahol igen, ott vagy nagyon lazán veszi a tanulást, vagy jóval több ideig tart, mire végez, vagy semmit sem érö szakon van), szóval ne egy baba költségeit vegyétek figyelembe, hanem minimum a középiskola végén esedékes összegeket.

2018. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értelek első, és mind jó, amit írsz. De emelem kalapom az előtt, aki a jövőbe lát és 18 évre előre meg tudja jósolni a fix jövedelmét és azt, hogy milyen lesz akkor a világ. Nem erre irányult a kérdésem, de köszönöm a válaszod.
2018. júl. 10. 11:22
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem eleinte egy újszülött nem drága, ha nem akarod egy csomó sokszor felesleges vacakkal körülvenni.

Kiságy (bár nekünk használatlanul állt vagy 2 évig,mert mellettünk volt hajlandó aludni).

Babaágynemű, mi ikeásat vettünk mindenből, teljesen jó volt, és legolcsóbb a piacon.Érdemes egy vízhatlan gumilepedő is a rendes alá.

Egy kisebb komód a ruháinak, de lehet a saját szekrényetekben is felszabadítani neki polcokat.

Pelenkázó asztal az nagyon praktikus.

Kádállvány, kád, bele babatartó. Ha mondjuk magasabbak is vagytok és nem akartok minden este görnyedezni , akkor nagyon praktikus. Egy kádállvány használtan 3-4 ezer, a kiskád 2 ezer körül, bele a babatartó szivacs szintén 2 ezer körül.

Ha szoptatsz, akkor esetleg a tejtermelésre ható kapszula (more milk) 5-6 ezer ft, vagy hasonló de ha van tejed akkor az sem kell.

Hasfájós babának kellhet infacol, colief, biogaia, ezek jó drágák, de ha szenved a baba, mindent bevet a szülő.( 4-5 ezer körül vannak)

Ruhák csecsemőkorban nagyon olcsók, turi tele van velük, azok a méretek még nagyon szép, megkímélt állapotúak.

Ami még húzós, a választható (fizetős) oltások, pl. rota . 40-50 ezer körül van.

Popsitörlő fürdető nekünk havonta egy egy fogy, az 1500 körül van. Az eldobhatós pelus havi 9-10 ezer ( pláne anyatejes baba aki napi 5 ször bekakil ) . Moshatós pelenkánk is van, de arra akkor az elején kell befektetni egy jó és működő készletbe, nekünk pop in ek és kínai zsebesek vannak, nem mondom hogy mindig tökéletesek (néha ázunk stb) de azért jobb érzés, mint kidobálni a pelenkát napi 5 ször.

A mosható pelus első készlete azért 40 ezer ft biztos van.

És az elsővel nagyon egyetértek, hogy később egyre drágább és drágább lesz egy gyerek .

2018. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Azért ez nem ilyen egyszerű. A szülőknek is mások az igényeik, így nehéz megsaccolni nektek mennyibe kerülne egy baba.

Pl ami nekem fontos lenne, az lehet hogy neked nem.


Szerintem ne ebből indulj ki. Hanem kettőtök átlag fizetése a lényeg, ha ketten abból úgy megéltek, hogy bőven marad hó végére, az jó kezdet. De érdemes azzal számolni, hogy esetleg veszélyeztetett leszel, és táppénzre kell menned. Ha még ez se okozna problémát, és a későbbi fizetés kiesésed sem a GYED alatt, akkor nem lesz gond.


De felkészülni, meg előre kalkulálni egy babával azért elég nehéz.

2018. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Havonta kb 15.000 a pelus, 1.500 a popsikrém, 3.000 a popsitörlő.

Fürdető havi 1.000, babaolaj 1.000 kb fél évig kitart.

Tápszer kb 5.000 havonta (nem túl nagy étkű baba).

3 babakocsit használtunk, ezek összesen kb 100.000 forintba kerültek (több mint egy év), kiságy 20.000 matrac 10.000 3 szett ágynemű mondjuk 6.000.

Annyira nem kerül sokba hogy mi meg se érezzük igazán. Egyébként is elmwnt az a havi 30-40-50, igy is, így legalább van értelme.

Most másfél éves még mindig ennyibe kerül. Persze nem ennyit költünk rá, kap ruhákat, cipőket, könyveket és egészséges ételeket eszik, ahogyan mi is, nem főzök rá külön.

2018. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Az a gond, hogy nem látsz előre a jövőbe. Pár hónapot sem.

Mi nagyon szerencsések vagyunk: az első 6 (inkább 8) hónapban anyatejes volt, ez nem jelent plusz kiadást.

8000 volt most a 104 db-os pelenka, ez majdnem elég egy hónapra, popsikrémből csak a patikai kevert vált be, 1000 ft, popsitörlő, fürdető szintén 2000 lehet összesen. Plusz a ruhák, de ebben is szerencsém van, több esetben vettem szuper állapotú ruhacsomagokat 5-6 ezerért, két havonta elég venni.

Lekopogom, egy kis náthán kívül beteg se volt. Nem is volt hasfájós.

Ez az alapeset, mikor minden úgy alakul, mint a mesében, és pelenka jóformán az egyetlen kiadás.


És ott a másik lehetőség: barátnőm kisfia fejlesztésre szorul, Dévényire hordják, allergiás, gyakran beteg, nem tudott szoptatni, ezèrt tápszert kap, és a hasfájós is, amire mindenféle cseppet ki kellett próbálniuk, de igazán egyik se vált be. Van olyan hónap, mikor 30 ezret hagynak csak a patikában. Havi szinten nem tudom, mennyire jönnek ki a kiadásaik, de ha tippelnem kell, akkor százezer biztos van.


És akkor ott van az, hogy úgyse fogod beérni a minimummal, és fogsz venni mindenféle játékot, babakaját, ruhàkat, viszed ide-oda, hogy élményekben is része legyen, és már nem elég a Dáriusz kincse sem. :)

2018. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha teljesen egészséges gyereked születik, és lesz tejed is, akkor a baba ellátása minimális összegbe kerül egy darabig. Ha azonban a baba ilyen olyan érzékeny lesz, netán valami fejlesztésre kell hordani, akkor ez az összeg jóval több tud lenni.


A gyerek szobáját sem olcsó berendezni. Meglehet oldani viszonylag olcsón, de határ a csillagos ég.

Nem mindegy pl hogy 50 ezres babakocsit veszel vagy 200 ezrekeset. Sok mindennel van ez így.

Megfelelő idő sosem lesz a gyerekre. Mindig lesz valami ami jobb lenne a gyerek előtt. Kocsi, ház, megtakarítás, kiscica kutyafüle.

Ha stabil a kapcsolatod több éve, mind a ketten dolgoztok, van hol külön lakni, akkor vágjatok bele.

2018. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarok regényt írni, dióhéjban annyi, hogy fél millát tettünk félre a gyerek nagyobb dolgaira (mint pl. az ágy), most másfél éves, és 100 ezer van még belőle. (Természetesen van miből eltartani, mielőtt valaki félreértene.)


Oké-oké, ebben sok minden benne van, kiságy (mamáékhoz is vettünk egyet), autósülés, ilyen-olyan babahinta stb. Nem a legolcsóbbat vettük meg, szerintem normál középkategóriásat mindenből, viszont felesleges dolgokra is költöttünk, ez tény. Pl. testre köthető babahordozó, pihenőágy - ezeket utálta.


Ruha sok kell, és hamar ki is növi. Az jó, ha kaptok a rokonságtól, míg kicsi, nincs olyan gond, hogy nem akarja felvenni, mert nem tetszik. Viszont leeszi, kifolyik a pisi, stb. stb. Naponta többször átöltözik, így pl. nem elég 4-5 váltás ruha egy méretből, az biztos. Kivéve ha van szárítógéped, és gyorsan tisztát tudsz elővarázsolni. Meg ugye időjárásfüggő. Most nyáron is kell egy adag ujjatlan, rövid ujjú, rövid nadág, hosszú nadrág, pulóverek, napsapka, vékony sapka, nem kevés ám. A tescoban is egy db póló-nadrág kombó 3000 ft.


Mi kifogtuk, speciális tápszer kellett. Igen, nem olcsó. 3300 ft volt receptre, azt hiszem. 1 évig azt itta, 6 doboz elfogyott havonta.


A popsikrém-félék darabja is ha csak ezer ft-tal számolsz, összesen elég szép összeg lesz.


Vitaminok, cseppek... 3-4 ezer ft darabja. A pelenkán nem spórolunk, Liberot használunk, az sem a legolcsóbb, de az vált be legjobban, én nem küzdök azzal, hogy minden pelenkázásnál átázzon a gyerek. Talán 20 ezer betakarja egy hónapban, de nem biztos, nem számolom.


Ja, és csak úgy csendben jegyzem meg, hogy igaz, mi nem kaptunk senkitől semmit, de a játékok már fél millióban vannak benne... És nem vettem meg egy játékboltot! :) A csörgők darabja pl. 2 ezer...


Nekünk is teljesen más volt gyerekkorunkban, mert az összes idősebb unokatesótól megörököltük a játékokat, így annyi volt, hogy Dunát lehetett vele rekeszteni, szinte nem is vettek a szüleim. Szóval ha valóban sok rokonra számíthatsz, akkor 100 ezreket tudsz spórolni.


Mi sem vagyunk gazdagok, átlagosan keresünk (illetve ugye én most nem), de én magam nagyon sok mindenről mondok le a gyerek (szerintem) alap dolgai miatt. Ruhám van 3 váltás most a nyárra, egy szandálom. Régen tele voltam göncökkel... Fodrászhoz nem mentem, mert inkább a gyereknek bébitaxit vettem (olcsót)... persze, eljátszanak egy üres flakonnal is, de azért mégis...


Summa summarum: egy gyereket lehet minimális ráfordítással is nevelni, hogy éppen megkap mindent ahhoz, hogy életben maradjon, meg a jó Isten pénzét is rá lehet költeni.

2018. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk 15ezer ftból kijön a pelenka, popsitörlő, popsikrém, fürdető, vitaminok egy hónapra.

Tápszert nem tudom, kisfiam anyatejes. Az allergiás babáknak az orvos kedvezményesen írja fel a tápszert egyébként.

Bár nem szorulunk rá adományokra, én is azt hittem kapunk majd kisruhákat ajándékba, de egy kezemen meg tudom számolni mennyit kaptunk. Egyébként annyira nem olcsó a ruházkodás az első évben, 4-5 méretet biztosan nő a baba.


Szerintem az induló költség a legnagyobb, az általad említetteken kívül kell még pelenkázó, szekrény ahova a ruháit teszed. Igény szerint szükség lehet mellszívóra, cumisüvegekre, pihenőszékre/ hintára, játszószőnyegre később etetőszékre.

Meg rengeteg apróságra, amire nem is gondolsz és végül egész jó kis összeg lesz az egész.


Ezen felül az orvosi költségek, ha valami probléma, betegség van. Meg a nem kötelező oltások ára, ha szeretnéd beadatni.

2018. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

A fiam 1 hónap után tápszeres lett.

Így körülbelül havi 20 ment el mindenre: pelenka, tápszer, apróságok, ami épp kell.


Ha ruhára, drága cumikra vagy 2-3 hetente cserélt cumisüvegre, gyógyszerekre is költöttünk volna, akkor ez akár 40 is lehet.


De a fiúnk nem volt beteges, használt ruhákat kaptunk az első 6-8 hónapra, pelenkából, popsi törlőből is a tesco vagy dm saját márkásat vettük, úgyhogy nekünk tényleg nem volt többlet kiadásunk.


A bölcsis időszakban már más a helyzet, mert azt eszi mint mi, ruhákat Pepcoból 400-700 ft körül veszünk és már mások az igényei (nincs cumisüveg, stb.). Viszont az állami bölcsiben kerekítve havi 30 a gondozási-étkeztetési díj, ami minden mellé jön. Cipőt, szandált is pár havonta kell venni, stb.


Abszolút a ti igényeitek szerint lesz a kiadásotok. Na meg, hogy mennyit kerestek. Mert a bölcsi is lehet 100% támogatott, ha épp minimálbéresek vagy 3 gyerekesek vagytok vagy egyedülnevelő vagy.

2018. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!