Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozót vegyek?...

Milyen hordozót vegyek? Kisfiam 3,5 hónapos 7,5 kiló, nagy baba. Háton nem szeretném hordozni, csak elöl. Olyan lenne jó, amiből kifelé fordítva is tud nézelődni. Valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Kicsim gerince így elég hamar tropára lesz vágva...
2018. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Babakocsi, extra könnyű típus. Kifele nézeget, nem árt neked se, neki se, minden szempontból megfelel a kívánságaidnak.
2018. júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Másik fb csoport, ami alapvető hurcis, a Hordozz szabadon, kérdezz bátran!

Sajnos amit kinéztél, egy kenguru, ahogy leírták, káros a babára, ahogy a kifelé hordozás is.

Egyébkébt éppen az a legjobb, amit ki akartál zárni, a hordozókendő. Nekünk több is van, és imádja a fiam. Igaz, a nyolc és fél kilójával már háton hordozzuk.

Ha kendőt nem akarsz, a karikás kendő kompromisszum lehet, nagyon kényelmes, és egy pillanat alatt feltehető

De vannak jó csatos hordozók, hibridek, mei tai-ok, amit a kenguruval ellentétben megfelelő tartást és alátámasztást nyújtanak a babának.

Ha van módod, keress fel hurci klubot, vagy hívj hordozási tanácsadót.

És hidd el, a szövött kendő csak addig nem tetszik, amíg meg nem ismered őket közelebbről. Olyanoj vannak, hogy egy álom. Kötni is gyönyörűség.

2018. júl. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Most hétvégén kapok kölcsön egy EmeiBaby-t kipróbálni, meglátjuk, hogy tetszik a kisfiamnak.Lehet, hogy nem egészséges, de én is,a testvéreim is felnőttünk kenguruban gerincbetegség nélkül, sőt, édesanyám sem kapott sérvet a napi szintű cipeléstől, 3 gyerek után sem... Aztán felfedezték, hogy ártalmas, ennek ellenére ma is gyártanak. Sajnos nem tudok mindenhová babakocsival járni, és szeretném minél többet magammal vinni a kisfiamat, mert egyedül nem érzi jól magát, csak én vagyok neki. A hátamra csak akkor venném, ha már tényleg nagy lenne és pl elfárad séta közben. Vagy kiránduláshoz tudom elképzelni, de egyedül semmiképp. Van egyfajta fóbiám, hogy nem látok hátra, nem látom mi történik a babámmal :( Ha abból indulok ki, hogy BPen pikkpakk levágták a hátizsákom alját úgy hogy észre sem vettem... Szépek a hordozókendők, biztosan kényelmesek is, de a közelemben történt már szomorú eset is, ezért nem szeretnék.
2018. júl. 19. 09:39
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenre rá lehet mondani, hogy mi is felnőttünk úgy, de ez nem jelenti azt, hogy jó is volt. Felnőttünk mi is úgy, hogy túl korán kaptunk tejet, felnőttünk úgy, hogy nem volt biztonságiöv a hátsó ülésen, felnőttünk úgy, hogy átszoktatták a balkezes gyerekeket jobb kézre, és még sorolhatnám. Van, akinek semmi baja nem lett tőle, másnak meg igen. Ugyanez áll a kengurura is. Megveheted, használhatod, valószínűleg nem lesz tőle bajotok, de attól még benne van a pakliban, hogy mégis. Ha egyszer léteznek sokkal jobb megoldások a baba hordozására, miért ne választanánk azokat?


Hordozóeszközt pedig elsődlegesen nem súly szerint választunk, hanem aszerint, hogy a baba hol tart a mozgásfejlődésben. Még ülni nem tudó babának például nem jó a formázott hordozó, mert ezek nem tartják megfelelően. Ha kendőt kötögetni nem szeretnél (megértelek, ettől valahogy én is mindig idegenkedtem, nem bíztam benne, hogy jól meg tudom kötni), akkor esetleg egy kendőből készült mei tai? Kompromisszumos megoldás ez is, mert a mei tai is ülni tudástól ideális, de ha kendőből készült, akkor az anyaga miatt alkalmasabb ilyen kicsi baba hordozására, mint a sima verzió.

Ebben tudod elöl hordozni, és ha nagyobb lesz, hátul is. Én is tartottam a háton való hordozástól, de egy idő után már akkora a baba, hogy egyrészt nem látod, merre lépsz, másrészt többek közt a gátizmot is nagyon megterheli a nagyobb súly hordozása elöl. Elsőre volt csak félelmetes háton vinni, utána már nagyon hamar megszoktam, és hatalmas szabadságot ad. De ekkora gyereket még nyugodtan hordozhatsz elöl, aztán majd később úgyis érezni fogod, ha már nehéz így.


Ha van rá lehetőséged, menj el egy hordozós klubba, ott ki is tudjátok próbálni az eszközöket, segítenek a helyes használatban, és általában kölcsönözni is lehet, így nincs az, hogy zsákbamacskát veszel. Kikölcsönzöd, használjátok egy hónapig, aztán el tudod dönteni, hogy bevált-e, és ha tetszik, akkor olyan fajtát veszel.


Kifelé fordítva viszont tényleg ne hordozd, nagyon egészségtelen testtartás a babának, és idegileg is túlstimulálja a rengeteg inger. Háton hordozva viszont szinte ugyanazt látja a külvilágból, amit te, így nem lesz neki unalmas később sem.

2018. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy egy anya korlátolt gondolkodása rossz hatással van a gyereke egészségére. Tanulni és fejlődni kéne és nem megállni és megrekedni 100 évvel ezelőtti tudásszinten. Te is felnőttél , tudom. De sajnos nem látod az én szememmel, hogy csak meddig jutottál! :( Tanulj kérlek, a gyerekek érdekében!
2018. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, a férjem ortopéd-trauma orvos, őszerinte túl van lihegve ez a kenguru-gyűlölet dolog, és semmi baja nem lesz a babának a kengurutól.

Na, most leszünk majd meglincselve, hogy mekkora felelőtlenek vagyunk. :D

Mi hasznaljuk a cybex first to go kengurut.

2018. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, az Emeibaby nem kenguru, hanem nagyon jó hordozó.

De sok helyről, pl hordozotar.hu stb tudsz kölcsönözni. Jó nagyon a Ringa, ezt fb-n is megtalálod, a Maraya, Bondolino, ha olcsóbb kellene Liliputi, de erre kapnál választ, ha körbeérdeklődnél egy hozzáértő hordozási tanácsadótól.

Az, hogy neked se lett bajod.... Szomorú, hogy ennyivel lerendezed a gyereked egészségét.

2018. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Noname oldalon én is agysebész vagyok..
2018. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok, végül a kisfiam döntött,ezt a hibrid csatost választottuk. Szinte azonnal alszik benne amint felveszem és sétálni kezdunk. Fél órás sétákat is bírunk már elől,nagyon jól eloszlik a suly. Egyelőre háton még bátortalan vagyok, de meg fogom próbálni!:)

[link]

[link]

2018. júl. 26. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!