Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik a védőoltás ellen vannak...

Akik a védőoltás ellen vannak milyen érveik vannak?

Figyelt kérdés
Kislányom holnap kapja meg a 4 hós oltását ,de kicsit utána néztem a vedőoltásoknak hát több tragédiát olvastam róluk ."Kicsit"berezeltem,hogy az addig egésséges gyermek beteg lett vagy mégrosszabb....
2018. júl. 22. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Mért olyat akarsz itt látni, hogy milyen érvek szólnak ellene, mikor már így is fölöslegesen beidegeled magad? Magyarországon azért nincsenek súlyos járványos betegségek, mondjuk Romániával ellentétben, mert itt szinte teljes az átoltottság. Az oltás életmentő járványmegelőző szerepű, amiket meg ellene felhoznak, pl hogy autizmust okoz, nincs tudományosan alátámasztva.
2018. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Emlékszem,hogy volt a h1n1 vírus elleni védőoltásra lehetőség a suliban öcsém beadta magának olyan betteglett mint soha .Én nem adattam és nem lettem beteg ő meg szegény ott szenvedet.
2018. júl. 22. 21:31
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Azért elég más egy influenza (akár madár, akár sertés, akár a mezei), mint egy tbc vagy torokgyík... olvass utána azoknak a betegségeknek, amik ellen védenek ezek az oltások. Szerintem bőven megér 1-2 hőemelkedést.
2018. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Õk beteg gyerekeket akarnak...
2018. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, 2 hét kell az influenza elleni oltásnak a "védettséghez". Azaz simán elkaphatta az oltás beadása és a "védettség" kialakulása között is. De az influenza elleni védőoltás hatékonysága nem túl erős, sőt.. több évben többeknek hatástalan volt. És nem véletlen, hogy nincs a kötelezőek között. A 4 hónapos oltás halálos betegségek ellen véd.

Különben is, 2 és 3 hónapos korában is kapott a babád, ne aggódj, nem lesz semmi baj!

2018. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
Okozhat idegrendszeri károsodást. Nem biztos, hogy védelmet alakít ki. Lehet hogy pont a védőoltàstól kapja meg a betegséget. Pl a tavalyi összes előfordult polio eset oltàs eredetű volt. Az életkörülmènyek vàltozàsànak köszönhetjük a jàrvànyok visszaszorulàsàt, nem az oltásoknak. Pl skarlàtban sem halnak meg tömegek, pedig nincs ellene oltàs. Ha ki is alakít vèdelmet, az nem tart egy èleten át. Ld tetanusz, ha tràgyàval fertőzött, mèly, szúrt sebe lesz valakinek, akkor bizony újra kell oltani. Veszettsèg szintúgy. Szamàrköhögés antibiotikummal kezelhető súlyos esetben, ès oltottak is gyakran elkapjàk. (A jelelgzetes ugató köhögès nem minden esetben jön elő.) BCG bizonyítottan hatàstalan (Ausztriàban màr nem is kapni, fizetősen sem!!!) MMR olyan betegsègek ellen vèd, amiken jobb lenne kisgyerekkorban àtesni, mert felnőttkènt sokkal súlyosabban jön elő ( bárànyhimlő szintúgy). Mivel az oltàs nem vèd egy èleten àt, ezèrt gond lehet-mivel Magyarorszàgon nem szűrik rutinszerűen a rubeola elleni vèdettsèget- hogy egy várandós nő ki lehet tève a fertőzèsnek. Tavalyi ,,óriàsi" kanyarójàrvànyban csupa olyan gyerek halt meg, akinek volt a kanyaròn kívül màs gondja is. A frissen oltott gyerek fertőz, ismeretsègi körben lett így rubeolàs egy kisbaba.
2018. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Elozo ne terjeszd az ostobasagot, koszi.
2018. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

#6 válasz olyan ostobaságokat ír, hogy végig sem tudtam olvasni....


Kérdező, az oltásellenesek azok az emberek, akik nem elég tanultak és néhány hangzatos mondattal máris tudományosan alátámasztottnak vélik az igazukat. Vagy lehet, hogy csak szeretik a konspirációs elméleteket és valószínűleg arról is meg lehetne hamar győzni (vagy már eleve hisz is benne), hogy nem jártak a Holdon...

2018. júl. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

És olyan trgédiákat is olvastál, amik amiatt történtek hogy a szülők nem adatták be az oltást? Pl a szamárköhögéses kisfiú? Vagy a Romániában skarlátban meghalt pici babák?


A mostani védőoltások, főleg a Prevenar és Pentaxim nem tartalmaznak élő vírust, tehát kis hőemelkedésen, nyűgösségen kívül más problémát nem okozhatnak. Az egyetlen kötelező, ami élő, de gyengített vírust tartalmaz a 15 hós MMR oltás, de azzal sem szokott probléma lenni.

2018. júl. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Oltásellenes érvek?

Mesélek, jó? Volt szamárköhögésem. Felnőttként, 9 hónapig szenvedtem a maradvány tünetektől (5féle antibiotikum, felülfertőződések a pertussis által legyengült immunrendszer miatt). 2 hónapig napi szinten hányásig köhögtem, csak ez az egy hozott megkönnyebbülést.

Tökre élveztem :)

Ja, nem.

Nyilván jól esne egy ilyen a gyereknek... és ugye ez az "antibiotikummal könnyen kezelhető" része az oltással kivédhető betegségeknek.

Hajrá! te döntesz!

ja, nem.

2018. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!