Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós babátok miket tud/miket...

14 hós babátok miket tud/miket csinál már?

Figyelt kérdés
Leírnátok? Sajnos kezdek aggódni, köszönöm!
2018. júl. 23. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Önàllóan jár, bútorra fel és lemászik, állathangot utánoz, mutatóujjával rámutat arra amit szeretne.Gagyog,szavakkal próbálkozik de nem mondanám, hogy tudatosan mondja.

Pakol, dobál, mindennel játszik csak játékkal nem.

Puszit tátott szájjal ad ha ad, integetni integetett de mostanában megint nem.

2018. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ikrek, lány és fiú. A lány kB egy hete jár, néha még ki kell egyensúlyoznia magát. Folyamatosan jár a szája, egy értelmes szót mond (mama). Nem tapsol, de integet. Sok mindent ért, pl. dobd az ágyba a cumit. A fiú nem jár, bár ő előbb tett pár lépést, de azóta sem, csak ha elfeledkezik magáról. Szavai:tessék, gyere, ne. Kevesebbet gagyog, viszont ügyesebben épít, pakol, elmélyulten játszik sokáig. Integet, tapsol, mutat.

Teljesen más ütemben fejlődnek :-)

2018. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam egyedül jár, bútorokra ügyesen fel és le mászik. Sok mindent ügyesen utánoz pl: fésülködés, felmosás. Integet, tapsol, puszit is ad bár még nem cuppanóst. Szavakat nem mond, gagyog. Labdát rúgja, dobja. Mutatja hogy mit szeretne. Sok dolgot megért, bár ez függ attól hogy van-e kedve hozzá. Állathangokat, autó hangot nem utánoz.
2018. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kislányom önállóan jár, egész nap rámol, pakol, grimaszol ha mondjuk neki, pápá-t int, tapsol, ha kérdezem fúj-e a szél kinéz az ablakon, simi szóra megsimogat, nem mond szavakat, nem is nagyon mutat semmire, ha akar valamit akkor csak elém áll és dühösen kiált.
2018. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mászik még, önállóan feláll kapaszkodás nélkül, de nem indult még el.

Integet mindenkinek, táncol, babanyelven beszél, de mond néhány szót is: hoppá, hinta, ott van, hejte.

Ha akarja megmutatja a testrészeit(fej, pocak, haj)

Öltözködésben nem segít.

Evés terén önállóan csipeget, kanállal, villával nem tud enni.

Pohárból önállóan nem tud inni.

Fésülködik, fogat mos egyedül(persze nem túl szép a végeredmény)

Formabedobóst bedobja, ha megmutatom melyik lyukba kell.

Lego duploval még nem tud játszani.

Bútorra önállóan felmászik, egy doboz segítségével.

2018. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elkezdett jarni. 5 szomszedig jutottunk 1 het alatt. Integet, ha valaki elmegy vagy pl ma a boltban integetett a pultos lanynak aki mojitot arult es o meg vissza :)

Szavai: cica, baba, mama, papa, sia.

Butorra felmaszik aztan le.

Ha kerdezek valamit, erti es bologat vagy huncutul mosolyogva razza a fejet. Mikor mondom, hogy gyere ide anyahoz, hozzam jon.

A labdat szepen dobja a kisagyabol. Azt jatszuk, hogy o ott all, en meg dom neki o visszadobja. Pakol.

Formabedoboba meg csak fentrol dobja be a formakat, ezt nem tudom, hogy tudnam megtanitani neki..

Ugy ennyi. Nagy allatbarat, van 3 cicank, imadja oket kulonosen Vadocot..hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2018. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Visszaolvastam a valaszokat. O is tapsol, csipeget, probalkozik kanallal enni.
2018. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 honapos hogy mos fogat egyedul?
2018. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a fogmosós. Megmosom neki szépen utána ő “mossa magának” a szájába teszi a kefét és súrolja, persze messze nem tökéletesen. 6hós kora óta mosom neki, szóval eltanulhatta. De ő abszolút nem érti amit mondok neki, max a nemet(de az meg nem érdekli)
2018. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt.

Az én kisfiam jövőhéten lesz 14 hónapos, nem indult még el, csak 1-2 lépést tesz önállóan. Bútorokra felmászik, de nem tud lejönni, sír, hogy vegyem le. Múltkor még integetett nagy nehezen, mostmár azt sem. Puszit is csak ritkán ad. Már 7 hónapos kora értette, hogy tapsoljon, és tapsolt.. mostmár azt sem. Nem mutogat egyáltalán semmit, sehova.. ha pl a labda begurul az ágy alá néz odafelé és sír hogy vegyem ki, ha feláll az ajtóhoz sír hogy vegyem ki onnan a kulcsot neki. Nem mutatja, hogy az kell neki, csak sír, én megértem ígyis egyébként hogy mikor miért sír vagy éppen mi kell neki..

Nem beszél semmit, régebben mondta hogy apa, baba, mama mostmár elhagyta ezeket is.

A játékokkal egy kis ideig játszik, aztán eldobja és sír vagy felpakolja őket a fotelbe vagy a dobozba majd vissza ki.

Nem érdeklődik más gyerek iránt, nem érti amit mondok neki, illetve a nevére se nagyon hallgat.(ritkán)


Mi lehet a gond? Forduljak vele orvoshoz, szóljak a védőnőnel vagy várjam meg a 15 hós státuszt?

2018. júl. 25. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!