Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tönkretenném az életemet, ha...

Tönkretenném az életemet, ha most szülnék? Igaza van az anyámnak? Döntésképtelen vagyok

Figyelt kérdés

Nem kérek kioktatást, beszólogatást, így is elég sz..r most nekem.

Röviden:

-20 éves vagyok, még egy évem hátravan az alapszakból (utána mesterre mentem volna, később a családi vállalkozásban szeretnék elhelyezkedni).

-Volt egy három éves kapcsolatom, ami eléggé "se vele-se nélküle" típus volt, valamikor hónapokig jól megvoltunk, máskor a legkisebb dolgon úgy összekaptunk, hogy napokig nem beszéltünk. Tönkretett szinte az a kapcsolat, két hete mondtam, hogy vége, nekem ez nem kell... Nem voltam már boldog, többet sírtam miatta, mint nevettem, nem bíztam benne. Mellé a volt barátom úgy beszélt velem, mintha valami utolsó k.va lennék, lekezelő volt még a szüleim előtt is velem. Pedig én minden kívánságát lestem, mentem vele mindenhova, támogattam az ötleteiben. Az összes barátom és barátnőm azt mondta, hogy nálam jobbat keresve sem találna, mégis borzalmasan viselkedett velem az utolsó hónapokban napi szinten.

-A múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok. Még van időm eldönteni, hogyan tovább, de jó lenne minél hamarabb.


Egy részem szeretne babát, mert úgy érzem, így helyre kerülne az életem, lenne normális célom, nem csak úgy lennék a világban. Mert néha rám tör ez, hogy meglesz a diplomám, utána elvégzem a mestert is, elkezdek dolgozni és ennyi lesz az életem és hogy nem így akarom ezt. De közben ott van az, hogy szeretek szórakozni, kikapcsolódni, világot látni, ez egyedülálló anyaként nyilván nem működne úgy, mint most. Anyukám azt mondta, hogy támogatnak természetesen, ha úgy döntök, megtartom. De elmondta a véleményét, hogy szerinte egy ilyen kapcsolatból nem kéne nekem gyerek, főleg nem úgy, hogy szinte még én is az vagyok. Mert hogy szerinte csak a volt barátom miatt akarom ennyire, mert még őt is szeretem, de higgyem el, hogy nem fog megváltozni és sosem lesz vele normális kapcsolatom... Csak mindig ott lesz az életemben valahol, és így sosem lépek majd tovább, főleg, ha lesz egy gyerekem, aki minden nap rá emlékeztet. Igen, tényleg eljátszottam a gondolattal, hogy esetleg a baba miatt újrakezdhetnénk, de rá nem alapozhatok, vagy arra, hogy majd csodával határos módon megváltozik... Elmondtam neki a dolgot, először nem hitte el, utána meg azt mondta, hogy "ő ezzel nem tud mit kezdeni", meg hogy nem bírja elképzelni magát apaként.


2018. júl. 23. 17:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen kapcsolatba nem kellene gyereket szulni
2018. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem erre nem lehet a gyk-n válaszolni, ezt neked kell eldönteni, mert nagy horderejű döntés, idegenek nem hiszem, hogy segíteni tudnak ebben, a pasit viszont mindenképp hanyagolnám, szóval ha megszülném a babát, akkor sem jönnék vele össze.
2018. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Sajnos senkivel nem tudok erről beszélni anyán kívül... A barátnőimnek nem mondom el, mert tudom, hogy mi a véleményünk a volt kapcsolatomról és az exemről, így azt is tudom, hogy mit tanácsolnának. Apával nem olyan közeli a kapcsolatom, hogy ilyenekről beszélgessünk. A nagyszüleimet pedig nem akarom ilyennel sokkolni.
2018. júl. 23. 17:31
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Tudom hogy borzalmas dolgot irok, de ezt a babat nem tartanam meg.
2018. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem fog a volt barátod a gyerek miatt visszamenni hozzád, vagy ha rövid időre mégis, nem lesz boldog kapcsolatotok soha!-erre ne alapozz!!!!
2018. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Az első 5 válaszoló válaszát tudtam elolvasni, amikor írni kezdtem ezt a választ. Mindegyiküknek zöldet adtam. Te magad is jól látod, hogy a kapcsolat semmit sem hozott a veszekedéseken kívül. Felújítás után ez csak folytatódna, sőt tovább romolhat. A gyerek akadályozhat egy további kapcsolat létrejöttében főleg úgy, hogy még az első diploma után tovább akarsz tanulni. Végtelen fájó szívvel írom (szünetet is tartottam az írásban), de ne tartsd meg a babát...
2018. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen a kapcsolatotok, egy életen át ott lesz az életedben.

Főleg ha nem mond le a gyerekről. Akkor x időközönként el fogja vinni. Lesz beleszólása a gyerek életébe. Persze csak ha jelen akar lenni az életében.


Amúgy az egyedülállók is megoldják, keress rá itt, rengeteg sztorit találhatsz. Kemény, de megoldható.


De hiába is mondjuk, mi mit tennénk a helyedben, úgyis te ismered az életed és hogy mi várhat rád a jövőben. Pl munka lehetőség, lakhatás, bármi.

2018. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
Én nagyon abortuszellenes vagyok, de itt egyértelműen az a helyes megoldás! Az apjának, vagyis a gyerek két szülője közül az egyiknek nem kell a gyerek. Ez már önmagában nyomós ok. A te életedet teljesen más irányba vinné, a terveidet nem tudnád megvalósítani. Ezzel a férfival te csak ne akarjál újra összekerülni, mert a gyerek mellett még a saját életedet is hazavágnád értelmetlenül. Majd lesz olyan pasi, aki szeret, nem egy állathoz kell hozzáláncolnod magadat. Ne szépítsd: ez nem se vele, se nélküle kapcsolat volt, ez az ember téged nem szeretett.
2018. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

Ja, mert ha szülsz egy gyereket egy apától, akivel nem vagytok együtt és nem szeretitek egymást és valszeg a gyerek se fogja érdekelni, és diploma, karrier, tőke, minden nélkül tengődsz majd napról napra a szüleid támogatásából a gyerekeddel, akkor teljes lesz az életed?

Szerinted ez normálisabb cél, mint megszerezni a diplomát és karriert csinálni, hogy utána legyen mire szülni esetleg egy olyan férfitól, aki szeret is?

Neked tényleg csak azért kéne az a gyerek, hátha magadhoz tudod vele láncolni az exedet...

Mondjuk mindegy, mit mondunk, az ilyenek általában minden érv ellenére megtartják a gyereket, aztán végigsírják az életüket depresszióban meg pánikrohamokban fetrengve, miközben adokveszek oldalakon kuncsorognak olcsó használt babaholmikért.

Gratulálok.

2018. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem tök mindegy, mikor szül az ember, mindenképpen tönkreteszi vele az életét....#kösznem
2018. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!