Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki tapasztalt tudna...

Valaki tapasztalt tudna segíteni egy 18 éves döntésképtelen lánynak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó témakört választottam, de azt hiszem itt van a legtöbb olyan nő aki tudna nekem segíteni.

18 éves vagyok és rendszertelen ciklus problémájával fordultam nőgyógyászhoz, a doki csinált uh-t de szervi bajt nem látott szóval a ciklus szabályzása miatt fog. gátlót írt fel. De nem tudom mit kellene tennem. A fogamzásgátló annyi sok bajt is okoz a szervezetben első sorban a hízás aggaszt, ugyanis testképzavarom van. Aki volt már ilyen helyzetben az tudja, hogy ez egy nagyon rossz betegség ami belülről mar szét és depresszióhoz vezet, ez történt nálam is és még szociális fóbiával is társult. Ez már jobb is lett pszichológus segítségével, de már nem járok, mert akihez jártam elköltözött és a helyettese nagyon nem szimpatikus ezért úgy gondoltam, hogy én magam is megbirkózok vele.

Vissza az eredeti témához : aggódom, hogy ha elkezdem szedni a fog.gátlót hízni fogok, pontosabban ez lenne a kérdésem, hogy ez a fajta hízás, hogyan is működik? Az étvágyat növeli? Mert az önuralmam jó, tehet tudnám tartani, hogy ne egyek többet, mint most, akkor is híznék?


18/l


2015. júl. 13. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

A fogamzásgátló nem megoldás a problémádra, úgyhogy feleslegesen szednéd.

Nem rendszerezi a ciklusod, hanem kikapcsolja azt, helyette művi ciklust hoz létre megvonásos vérzéssel. Látszólag lesz csak minden remek, de nem az okot kezeli, hanem a tünetet. Ha leállsz vele, minden ugyanolyan lesz.


Ha még pluszban idegenkedsz is tőle, akkor végképp ne szedd!

2015. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csak megvonásos vérzést okoz, és azt is tudom, hogy ha abbahagyom nem marad úgy. De szeretném már, ha kiszámítható lenne. Elég rossz így lenni, hogy sosem tudhatod mikor önt el a vér, mert ha megjön akkor nagyon megjön, és ezt már kezdem nagyon unni. Sosem tudhatom.. még tervezni se tudok, mert van, hogy két egymás utáni hónapban megjön, de olyan is van, hogy 3 hónap telik el..

Köszönöm a válaszod! :)

2015. júl. 13. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Akkor máshogy írom:

ha valaha szeretnél gyereket (nem most, akár tíz év múlva), akkor ellátogatsz ahhoz az orvoshoz, akihez a problémád valójában tartozik (endokrinológus) és rendbe teszed a ciklusod ahelyett, hogy az egyszerűbb (de hosszabb távon rosszabb) utat választod.


Azért rosszabb ez az út, mert bizonyított tény, hogy ha valaki rendszertelen ciklussal kezdi el szedni a fogamzásgátlót, akkor sokkal nagyobb az esélye arra, hogy a tablettaszedés után ideiglenes vagy tartós meddőség alakul ki nála (post pill amenorchea).

2015. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan orvost, aki megkeresi a problémát és azt kikezeli! Nőgyógyász is lehet, a lelkiismeretes fajtából, de endokrinológus is.

A fogamzásgátló tüneti kezelés, látszatmegoldás, nem is veszélytelen a későbbi életedre nézve. Itt most nemcsak a hízásról van szó. Teljesen elavult, kőkorszaki módszer a cikluszavar fogamzásgátlóval való kezelése.

2015. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csak védekezés miatt szedem, így a ciklusrendezéshez nem tudok hozzászólni, de nem híztam tőle egy kilót sem. Ezekben már nagyon kicsi a hormontartalom. Én pl. tudom magamról, hogy mielőtt megjön és mikor megvan a megvonásos vérzés, akkor van nagyon étvágyam, de ez nem hinném, hogy a tabitól lenne.

21/L

2015. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól írják az előttem szólók, hasonló cipőben jártam mint te, csak nekem a fogamzásgátló okozta, hogy nem volt menstruációm majdnem 1 évig! Nagyon nem ajánlom, az, hogy hízol, fogysz, vagy ugyanannyi kiló maradsz teljesen attól függ, hogy a szervezeted hogyan reagál az adott gyógyszerre.


Van ennél egy sokkal jobb megoldás, ami gyógyszert sem igényel, és a testképzavar és depresszió esetén is jótékony a hatása. Ezt aviva tornának hívják, heti 2x30 percig elég csinálni, egy szimpla torna, ami nemcsak rendszerezi a ciklusodat, de a PMS tüneteket is enyhíti, és beállítja a rendes súlyt is. Mellette erősen javasolt a fehér lisztes és fehér cukros dolgokat (és mindent, amiben ez van) kitörölni az étrendedből, mert ezek akadályozzák a hormonjaid normális működését. Segít a több friss gyümölcs és zöldség. Nekem már önmagában az étrendváltás meghozta az eredményt, utána pedig rendszeressé a ciklusom a tornával együtt vált. Nagyon jó szívvel ajánlom neked ezt a tornát, már nagyon sok helyen meg lehet tanulni, de könyvb is van, amiben benne vannak a gyakorlatok, és a youtubeon vannak interjúk, amikből össze lehet szedegetni 8-10 gyakorlat is, és így meg lehet tanulni. Persze még jobb, ha eljutsz egy betanuló órára, ahol még ráadásul sok sikertörténetet is fogsz hallani, mert nagyon eredményes a módszer, akár 72 órán belül meghozhatja egyetlen intenzív alkalom a késő menzeszt.

2015. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kicsilány... én azt javaslom, hogy ne szedj fogamzásgátlót. Én szedtem 18 éves koromtól, védekezésre, nem a ciklusom miatt, az rendben volt...Meghíztam tőle, de (állandó) diétával és sporttal kordában tudtam tartani a súlyom, de nagyon gyorsan és alattomosan csúsztak fel a kilók. Aztán mikor abbahagytam jött a nagy durranás, mikor 2-3 hónap alatt, a semmitől feljött 15 kiló... Most meg 1 éve próbákkozom teherbe esni és nem sikerül... És fogyni is nagyon nehezen tudok, nálam kemény diétával és mozgással is jó eredmény a havi fél kiló úgy képzeld el... Tudom, hogy sokaknál semmi panaszt nem okozott, de szerintem engem az kavart meg...

Mellesleg, ahogy előttem írták, a ciklusod szabályozására hülyeség szedni, hisz csak elfedi a problémát, nem oldja meg. Ne szedd be.

2015. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A helyedben én is felkeresnék még másik orvost is. Nőgyógyászt meg pszichológust is.

Lehet akár, hogy valami olyan bajod van, amit a másik orvos meg elsőre észrevesz és könnyen kezel. Fogamzásgátlót én sem szednék kizárólag ez miatt.

2015. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy éppen a testképzavarod miatt vannak ciklusproblémáid?
2015. júl. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat! :)

Pedig magánorvosnál voltam, meg amúgy rendes orvos volt, nem csak fog.gátlót írt hanem elküldött hormonlaborra, pajzsmirigy vizsgálatra, de erre még nem mentem el mert még azóta nem jött meg. Csak mondta, hogy felírja a fog. gátló receptjét is, gondoljam át, hogy akarom-e szedni. Következő cikluskor kellene elkezdenem, mármint nem most, mert most még laborba kell mennem.

Szerettem volna mások véleményit is meghallgatni, kikérni.

2015. júl. 13. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!