Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérnék tapasztalatokat,...

Kérnék tapasztalatokat, döntésképtelen vagyok, megtartsam a babát, vagy ne?

Figyelt kérdés
Romániában élek, 18 múltam, fogamzásgátlo és megszakitasos védekezés mellett teherbe estem, a párom szeretné a gyereket, ő 23, első lenne, viszont annyi kétely van bennem... befejezem a sulit mire jönne a pici, de képzettségem nulla, nem értek semmihez, nem tudom hogyan lenne a gyerek után állásom. A szuleim elfogadnák, édesanyám elfogadná, édesapám, kifejezetten szeretné, viszont így rengeteg pénztől esnék el, csak a minimális járna, mivel egy honapom sincs ledolgozva, a párom anyagilag viszonylag jol áll, de nem akarok teljesen rátámaszkodni, és én is szeretnék egy karriert, viszont az abortuszra képtelen vagyok... Ha valaki jobban átlássa a helyzetem, kérem, írjon valami okosat...
2016. máj. 18. 19:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem másoknak, hanem neked kell eldönteni, vagyis nektek, a pároddal közösen. Nem mi fogjuk felnevelni a gyerekedet, ha megtartod és nem is mi fogjuk átélni az abortuszt, ha éppen amellett döntesz.

De mivel írod, hogy arra képtelen lennél, innentől fogva nem igen van más választásod. És ha már megszületett a pici és mindenki más is támogatna benne, akkor meg biztos nem adnád örökbe sem.

2016. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kematox válasza:
100%
Szerintem ez egy olyan kérdés amit neked és a családodnak kell eldöntenetek és nem egy rakás kéretlenül tanácsokat osztogató internet felhasználónak.
2016. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Örökbe biztos nem adnám, semmi pénzért. Én is szeretném de, mindig felmerül bennem hogy elrontom az eletem. Mennyire nehez gyerekkel es nulla vegzettseggel allast talalni? Elnezest az ekezetekert, telefonrol irok
2016. máj. 18. 19:24
 4/18 anonim ***** válasza:
14%

Borzalmas vagy. Babának hívod, tehát tudod, hogy egy ember van benned és még így is képes vagy megölni. Az, hogy megmaradjon az élete, amit senkinek nem lenne joga elvenni, és egy jobbat adj neki örökbeadással, azt meg elutasítod.

Végül is, a gyilkosság jobb, mert akkor annak nem nagyon van nyoma, mi?

2016. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, inkabb az abortusz, mikor meg csak egy szedercsira, mint orokbeadni, mikor mar ember s lattam, ereztem, nem tudnam megtenni, hogy odadjam ugy, hogy lehet hogy hianya lesz, rosszul nevelik, vagy senkinek sem kell es az eletet nyomorban, arvahazban toltse...
2016. máj. 18. 19:37
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
En 21vagyok 14 hetes.. igaz nalunk tervezett a baba de nekem is csak erettsegim van .. az okjs iskolam vizsga elott becsodolt.. most is dolgozom.. de oda mar nem megyek majd vissza.. a pici 1.5eves koraban tervezek elvegezni egy kutyakozmetikus iskolat .. az menni fog a pici mellett is remelhetoleg..jol gondoljatok meg.. en nem vetetnem el :)
2016. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Koszonom, nagyon hasznos volt a valasz, lehet en is nekikezdek egy kurzusnak. Boldog babavarast kivanok.
2016. máj. 18. 20:00
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Szia. Én is romániában élek és én úgy tudom, hogy az iskola elvégzése után is jár a gyermeknevelési támogatás, ami minimum 1000 lej, ugyanis az idén megnövelték az összeget. Járj utána. De szerintem te is kapni fogod 2 évig vagy ha mégsem 200 lejt így is úgyis kapsz. És ami a szakmát illeti én sokat ismerek, akik egyetemet végeztek és mégsem kaptak állást a szakmájukban ezért pluszban még egy kurzust is elvégeztek, vagy pincérként dolgoznak. Tehát a diplomával semmire sem mentek. Én a szakmámban dolgozok mégis ugyanannyit kapok, mint akinek nincs végzettsége, ez Románia. Tehát ez ne legyen ok az abortuszra. Nagynéném 17 évesen szűlt és nem bánta meg a dolgot, azóta se született több gyereke. Én biztos nem vetetném el. Legalábbis azok az okok miatt nem, amiket te felsoroltál.


17 hkm

2016. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Szia

Szerintem hallgas a szívedre.

Én 19 vagyok 36 hetes kismama :)

Már nagyon boldog vagyok hogy így döntöttem hogy megszülöm.

Én a párommal lakok mondjuk, éd majdnem 4 éve vele vagyok együtt.

Én is csak kb fél évet dolgoztam, jelenleg a párom fizetéséből élünk, de tudom nem lesz így örökre ez nyugtat majd én is fogok dolgozni.

Tanfolyamot terhesen is nyugodtan végezhetsz :)

Ha bármiről szeretnél beszélgetni írj nyugodtan, akár facebookon is! :)

2016. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a szüleid melletted állnak és a barátod is akkor mindenképp tartsd meg és majd mialatt terhes vagy végezz el egy tanfolyamot...esetleg műkörmös stb ez csak egy ötlet..drukkolok nektek
2016. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!