Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet tenni akkor, ha még...

Mi lehet tenni akkor, ha még fel is hívnak telefonon, hogy egy hónapos a baba, menjünk látogatni, de egy "fontos" családtag nem ér rá jelenleg, akit szeretnének ha eljönne?

Figyelt kérdés

Na szóval tudom, hogy kicsit fura lett a kérdés.

Unokatestvér gyerekéről van szó, aki lányom keresztapja . Most ide szólt apa nővére, hogy menjünk meglátogatni a babát. Különösen szeretnék, ha a lányom is eljönne, de ő jelenleg gyakorlaton van másik városban, augusztusban meg elutazik egy teljes hónapja, szeptember előtt így vele nem tudunk elmenni.


Egyébként illik ilyet mondani, hogy na most letelt az egy hónap, most menjen yx látogatni, nem akkor amikor ő akar? Lányom mondta, h 6 hét előtt nem illik és ő nem menne, mert ő kórházban van gyakorlaton és ha nem is kap el semmit, hordozó attól még lehet... Meg hogy a másik családtagok persze már voltak -mintha ez valami verseny lenne-, könnyű nekik, ő soha nem mennek sehova csak otthon kuksolnak, míg meg reggeltől estig dolgozunk.



2018. júl. 23. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Akkor elmegy az a családtag, aki ráér és el tud menni. A többi pedig akkor, amikor tud.

Mellesleg én sem örültem volna, amikor a fiam megszületett, ha ideállítottak volna az első hónapban, hogy jönnének babalátogatóba. Természetesen nem a közeli hozzátartozókról beszélek, mert nyilván szülőnek, testvérnek akkor sem mondtam, hogy ne jöjjenek. Így a rokonok, barátok nagy része alapból tudta, hogy rögtön nem is illik, a többi pedig megkérdezte, hogy mikor jöhetnek és akkor mondtuk, hogy mikor.

2018. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ilik-nem illik? Idő előtt zavarni, azt tényleg nem illik. De titeket jóformán meghívtak. Akkor érzik olyan jól magukat, hogy látogatókat fogadjanak és úgy érzik olyan közel álltok egymáshoz, hogy elsők között lássátok a picit. Ha a lányod nem tud menni, akkor ne menjen, de furcsa lenne, ha miatta 2 hónappal később jelennétek meg.
2018. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Naluk prioritás ezek szerint, hogy a lányom is jöjjön, ezért nem akarunk nélküle menni, inkább akkor megyünk, ha ő is tud. Nekem kicsit olyan szaga volt a dolognak, hogy na most alkalmazkodjon mindenki hozzájuk, pedig mindenkinek megvan a saját élete és saját időbeosztása. Ha mi ősszel tudunk csak menni, nekik is el kell fogadniuk.
2018. júl. 23. 19:40
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha már eldöntötted, akkor felesleges volt kiírni a kérdést.

Azon meg kár puffogni, hogy valahol szivesen látnak.

Én csak akkor tartanám elfogadhatónak az indoklásod, ha az ország másik végén laknátok.

2018. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

"Nekem kicsit olyan szaga volt a dolognak, hogy na most alkalmazkodjon mindenki hozzájuk"

Én meg annyit láttam belőle, hogy szeretettel várnak.

Egyébként kíváncsiak vagytok egyáltalán a babára? Mert egyrészt a kifogásaidat mondod, hogy mindenkinek megvan a saját élete, másrészt meg, hogy a lányod nélkül nincs értelme menni. Persze hogy nincs, ha nem akarod látni a babát. :DDD

Én természetesen elmennék, majd később a lányommal ismét elmennék. De én mondjuk szeretem a babákat, kisgyerekeket.

2018. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán értek egyet veled, kérdező.

Természezesen babalátogatóba nem akkor megy az ember, amikor akar, hanem amikor a szülők úgy érzik, lehet menni. Kimondottan bunkóság odaállítani idő előtt.


Fel kéne hívni az unokatesót, hogy a lányod nem tud menni, csak ti, ő pedig elmegy majd, ha már otthon lesz. Ha nekik jó így, mondani fogják. Ha nem, azt is.

2018. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ne menj, mert nem is érdekelnek téged, csak akkor jók ha ők igazodnak hozzátok, fordítva nem! Mivel abszolút nincs igazad, így hiába puffogsz, nem adunk igazat. Hívd fel az anyukát és mondd meg neki, hogy nem mentek, mert annyira nem érdekel titeket, hogy egy felnőtt nő nélkül menjetek. Ugyanis fontosabb a ti kényelmetek, akaratotok, mint egy kisbaba és a frissen szült anyuka "kívánsága".
2018. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Hiába törölteted a válaszom, akkor sincs igazad... Jó, hogy nem a kisbaba alkalmazkodik hozzátok. Feleslegesen csinálod a feszkót... Sajnálom a rokonaid és a családod.
2018. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként fájdalmas, hogy mennyire képtelen vagy felfogni az egészet.... Képzeld, nem, kisbabát nem akkor látogatunk amikor akarunk! Bármilyen hihetetlen...... Mellesleg nem azt mondták h most azonnal indulj, csak azt hogy ők készen állnak.
2018. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudjátok ezt velük megbeszélni, ahelyett, hogy idegenektől várod a megoldást? Amit ide leírtál, azt nekik is elmondhattad volna, és akkor meg lehet beszélni, hogy ettől függetlenül menjetek így is, vagy majd akkor mentek, ha mindenki ott tud lenni. Ha nincs probléma, miért generálsz magadnak egyet direkt?
2018. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!