Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ilyenkor? Tudnátok...

Mi a teendő ilyenkor? Tudnátok nekem tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
1 éves lányom nem marad meg senkinél,senkivel (de még egy légtérben sem ha én ott vagyok).Nyaraltak nálunk gyerekek,édesanyám,anyósomék jöttek,de a helyzet nem javult,még inkább romlott.Jövőre bölcsibe megy,félek előre.Az az igazság,hogy Baba-mama klubba s társaiba meg nekem nincs kedvem járni,így meg főleg,hogy látom,a vele egykorúakkal,de még a nagyobbakkal max.a 10 fölöttiekkel van el,ott is csak azzal akit kedvel úm.Sem tesómmal,sem a féltesójával nem maradt meg a szobában,úgy hogy apa vagy én ne lettünk volna ott.A nagyszülők meg szinte reménytelenek :-( Az alvásról,pelenkázásról nem is beszélve.Aludni cicin-cicivel (ő vele cumizik),pelenkázásnál ordít.Fel sem veszik így majd a bölcsibe.S az a baj,jelét sem mutatja a változásnak...
2017. szept. 2. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jövőre megy, nem most...

Csak nézz már vissza az elmúlt évre, mennyit fejlődött a gyereked!

Magatehetetlen csöpp csecsemőből kész kisgyerekké.

Szerinted a következő életévében kevesebbet fog?

2017. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ajánlom neki,hogy ne :-D
2017. szept. 2. 08:33
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Szeparációs szorongás: olvass utána!

Legyél vele sokat, legyen sok testkontaktus, hadd cicizzen, amikor csak akar: hamarabb lezajlik.

2017. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Baba Mama klubba, és társaiba nem jártok, mert neked nincs hozzá kedved. Akkor mégis hogy fog szocializálódni a gyerek? Akkor mégis mit vársz? És mi a kérdés?
2017. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nos.Mit is?Két klub van.Az egyik a város másik felén van,mire odaérek vele az ébredése után megint kezdhetem altatni (ő ilyen,2 órát bír ébren lenni, túlfoglalkoztatni sem lehet mert kikészül a fáradtságtól),a másik templomban van,Isteni Szűz Máriás,Jézusos foglalkozás...Te melyiket választanád...?

2017. szept. 2. 09:40
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Persze, kifogás az mindig van.
2017. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jól van.Nem te a gyermeked...nem ismerheted.De akár meg is válaszolhattad volna ennyi erővel... :S
2017. szept. 2. 10:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha el is alszik a foglalkozáson, neked jót tenne. Látnád, hogy más gyerekek milyenek - jobb ilyen szempontból az idegen, azt másképp látod, mint a családot -, tudnál más édesanyákkal beszélgetni.

És még ha nem is tudjátok végigcsinálni a foglalkozást, csak egy pici részét, az is plusz szocializáció a gyereknek, azzal is szokja, hogy nem csak ő van a világon. Máris kevésbé sokkoló a bölcsi gondolata. :)

2017. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1 év múlva meg az lesz a baj, hogy otthagy, rád sem hederít. :D

Ez egy ilyen korszak. 1 éves az én lányom is. Imád közösségbe lenni (nem járunk baba-mama klubba, mert nálunk nincs ilyen, de tesója sulis, be szoktunk járni), szereti a vele egykorúakat, az idősebbeket is. Nagyon nyitott, barátkozós, bárkihez odamegy... De csak akkor, ha én is ott vagyok. Itthon hiába van az apja vagy a bátyja a szobában, ha én kimegyek akár csak wcre is, jön utánam. Igazi kis matrica. Bárkivel elvan, csak legyek én is ott. Persze, ha elmegyek otthonról (pl. tesót viszem suliba, edzésre), akkor elterelhető a figyelme, akkor elvan az apjával, vagy nagyszülővel. Pelenkázás szerintem minden ilyen idős gyerkőcnél mumus. Az én lányom is utálja, közelharcot vívunk. Erre jó a bugyipelus, bár lehámozni kakinál macerás, viszont feladni könnyebb. :D



Viszont az már szerintem fura, hogy 2 óránál többet nem bír ébren lenni. Ilyen idős korban már max. 2szer kellene aludnia, ilyentájt állnak át a napi 1szeri alvásra. Nincs vashiánya, hogy ilyen sokat alszik? Éjszakátok hogy telik?

2017. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Éjszakát este 8-tól hajnal 4-5-ig átalussza,bár van este amikor felébred-sír de visszaalszik.
2017. szept. 2. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!