Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió? Vki...

Szülés utáni depresszió? Vki átesett rajta, kért, ha igen, kitől segítséget? Mik voltak a tünetek? Meddig tartott?

Figyelt kérdés
Saját(ill. rokonságban,ismerősnél,stb.) tapasztalat érdekelne.Csak segítő válaszokat várok,köszönöm.
2010. jún. 19. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem volt egy enyhébb. Pont látogatási tilalom volt a korházban, párom sem jöhetett be, ezzel kezdődött. Bunkók voltak a nővérek, begyulladtak a melleim stb... Saját felelősségre hazamentem három nap után(császáros voltam). Otthon csak sírtam, nem tudtam szoptatni, fejtem éjjel-nappal,semmi nem volt jó, úgy éreztem rossz anya vagyok, nem tudom ellátni a babát. Nem volt kedvem, erőm és energiám semmit csinálni, stb... Párom elhívta a védőnőt, beszélgettem vele és egy pszichológushoz mentem el pár alkalommal. Sokat segített. Már az is sokat segít ha valakivel beszél az ember a félelmeiről,gondjairól. Már nem is tudom meddíg tartott, bocsi. Mindenképpen kel fordulni valahová, mert olyan szintre is kerülhet a dolog, hogy bántalmazza a babát az anyuka. Neked van problémád, vagy ismerősödnek?
2010. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hazaérkezésünk után 2 nappal a férjem kórházba került. Ott voltam egyedül a babával, éppen csak csordogáló tejjel, kisebesedett cicivel, egy doboz tápszerrel...

Na és persze az én pici kincsem sírt sokat, fájt a császárheg(a császár miatt is utáltam magam). Kellett 3 hét mire összeszedtem magam.

Csak arra gondoltam, hogy ott az én pici fiam, aki csak rám számíthat és aki még nálam is "rosszabb helyzetben van". Ez segített nagyon sokat.

Most 8 hónapos a fiam, úgy érzem anyaként megfelelek, de most a férjemmel vannak gondok, legalábbis ezt beszélem be magamnak! Ha így folytatom megint depis leszek és nem tudom hogyan fogom kezelni.

Mindig a babára gondolj!!!!!! Rengeteg erőt ad a kis tökmag!

2010. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom születése után, mikor hazamentünk minden este bőgtem, végtelenül szomorúnak éreztem magam, nem lehetett megvigasztalni, úgy éreztem, hogy én ezt a gyerek dolgot nem tudom csinálni. Szinte féltem a gyerekemtől mikor ébren volt, mert sírt, hasfájós volt, éjszaka óránként ébren voltam, és arra keltem, hogy szorongok, nem tudtam aludni. Ok nélkül zokogtam napközben is, és azt éreztem, hogy nem vagyok jó anya. A szüleim 250 km-re laknak, 2 hetente jártam haza a gyerekkel, mert csak ott éreztem magam biztonságban. Szedtem a Sedatif PC-t, homeós bogyó, talán kicsit jobb volt. Párom megelégelte, és volt egy kemény beszélgetésünk sok-sok könnyel, és akkor éreztem, hogy minden kijön belőlem. Most 5 hós a picim, és teljesen megfordult a világ, imádom, alig várom, hogy felébredjen, és rám nézzen, nagyon tündéri, jó baba. Alszik éjjel, nincs sírás, csak nevetés. Nekem a párom segített.
2010. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a szüléssel kezdődött, mert nekem is császáros lett, ráadásul 1 hónappal korábban. Már a műtőasztalon annyira be voltam gyulladva, hogy szinte visszacsináltam volna az egészet. Hála az ÉGnek egészséges lett a baba, és azóta is szépen fejlődik a lányom.

A szoptatás nem akart menni, nem volt tej, alig indult be, és nem tudta bekapni a mellbimbómat annyira kicsi volt a szája, így bimbóvédőt kellett használni.

Amikor hazajöttünk tiszta görcs voltam. Csak bámultam a babát, magamat a tükörben és csodálkoztam hogy GYEREKEM VAN! Pedig éveket vártunk rá, 37 éves vagyok, tehát nem egy értelen fruska. Pár hét alatt kicsináltam magam. Mivel 3 kg alatt született, rámparancsoltak, hogy 3 óránként etetés, éjjel max 5 óra. Az én picikém nem sírt, meg sem nyikkant. Kicsit fájt a hasa, de attól is csak nyöszörgött. Becsülettel elláttam, de éreztem, ahogy teltek a hetek, hogy egyre rosszabb. Mindig az órát figyeltem, és láttam, hogy szinte semmire nincs időm, másból sem állok csak szoptatok, ha volt mit, aztán tápszer kiegészítésként, aztán fejés, ha volt mit...stb. Éjjel kibírt 4 órát. Minden rezdülésére felébredtem, pedig magától elaludt, csak ritkán kellett ringatni, tényleg csak evett és aludt. A hangulatom pedig egyre romlott. Ettől nagyon megrémültem, hiszen őrá vágytam régóta, mégsem éreztem, hogy anya vagyok. Hiába beszéltek velem, hogy ez természetes, meg az anyai érzések megjönnek, bár az ösztönök működtek, hiszen minden rezdülését hallottam. Mindig arra készültem, hogy történik valami, amit nem tudok megoldani. Ilyen bizonytalannak 1. éves egyetemista koromban éreztem magam utóljára. Szóval emésztettem magam, persze ez az energiámat is csépelte, néha alig volt erőm kikelni az ágyból. Aztán 6 hetes korára volt az első "rohamom", amikor sírtam a fáradságtól, a kétségbeeséstől, a csalódástól önmagamban. Próbáltak megnyugtatni, de nem ment. Ettem homeós bogyókat, nem használtak. Ezután jött az igazi borzalom, mert egyszerúen nem tudtam aludni. Se éjjel se nappal nem aludtam kb 4 napig, áltagban 1-2 óra volt amennyi időre beájultam. Félelmek, pánikrohamok jöttek rám, izzadtam, fájt a mellkasom, a tejem 2 nap alatt elapadt. Ettől már a férjem is megijedt, így én pszichiáternél kötöttem ki. Nem írom le a továbbiakat, de sokat beszélgettünk, teszteket töltetet ki velem, és egyértelműen depressziót állapított meg. Szedek antidepresszánst, nyugtatót, és még altatót is, mert a lányom átalussza az éjszakát, de ennek ellenére, ha hangosabban nyöszörög, meghallom. Már alszom, illetve visszaalszom. A napok nagyrésze derűs, visszanyertem az energiámat, a jókedvem, és már csak a "szokásos" anyai aggodalom van bennem.

Egyébként meggyőződésem, hogy a hormonok miatt volt az elején a rosszkedv, de utána már én voltam görcsös, és csak lassan ált át a bioritmusom a lányom napirendjéhez.

Még nincs vége a kúrának, de remélem hamarosan elhagyhatom a gyógyszereket. Erre nem vagyok büszke, de nem is szégyellem, mert egyszerűen nem tehetek róla, ilyen vagyok, nehezem alkalmazkodom, de szerencsére már el sem tudom képzelni nélküle az életem.

2010. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szia.

első kisbabánk meghalt 3 naposan, mikor a fiam megszületett nem tudtam szoptatni, mivel az előző után el kellett apasztani a tejemet, így most csak 8 nap után indult be. a gyerekem addigra koraszülött súly alá fogyott. anyámék odaköltöztek hozzánk segíteni, nagyon a jó viszonyunk amúgy, de így sok volt. a 10 napon egy a kórházból hazahozott vírustól mindannyian betegek lettünk, a gyerekem annyira, hogy az intenzívre került. addig voltam depis, akkor már csak teljesen elveszett, hogy hogyan fordulhat elő a második gyerekemmel is az intenzíven landolok. senkivel nem beszéltem, senkivel egyeztettem. anyámékat hazaküldtem, lefeküdtem éjjel az intenzív folyosójára és akkor megváltozott a világ. három nap után hazaengedtek minket és mindent és mindenkit kizártam a világból, amiben csak a gyerekem és én voltam. és minden másra szartam. szartam, hogy ki mit eszik, iszik, ki mit csinál, ki mit szeretne tőlem. ez kb 3 hónapig tartott. csak a gyerekem és én. nekem nem ment másképp. utána szép lassan, ahogy növögetett én is visszatértem.

2010. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajna nekem.fél évet próbálkoztunk mig összejöt a 2,baba.Ezen már eleve görcsöltem.Amikor megszületett a picur tök magabiztos voltam vele kapcsolatban is és mindennel,de ahogy hazajöttünk...tehernek éreztem napról napra a szoptatást,nem volt kedvem vele foglalkozni,csak épp megetettem a többit próbáltam mindig lepasszolni páromra,amikor itthon volt.hasfájós is volt ráadásul és az első gyerekkel is foglalkozni kellett,amiatt is lelki furim volt,hogy nem vele lehetek,mert épp altatok,etetek,stb.Aztán ez elmúlt és mintha mise történt volna jó kedvem lett,örültem neki,imádtam,szétpusziltam,de aztán mikor jött a hetekig rosszidő megint rámtört az egész,néha azt is bántam,hogy szültem mégegyet(emiatt most emésztem magam,hogy hogy jutott eszembe ilyen!).Most megint jó kedvű vagyok,szóval hullámokban tör rám,főleg ha jön az esős idő.Ez most szülés utáni depi vagy csak az idő miatt van?Nemtudom,ezért is irok,mert nem merem mondani senkinek se.De még mindig szopizik,mert arra mindig ráerőltettem magam,hogy ne apasszam el a tejet.Sajna egyszer mondtam neki hogy utállak,de annyira bánt a dolog,hogy minden este bocsánatát kérem.hogy mondhattam ilyet??Már 3 hós a picur és gyönyörű,de félek hogy megint rámtör,mert jön az eső....
2010. jún. 19. 21:16
 7/8 A kérdező kommentje:
A sírásokat nem is említettem,volt hogy csak ugy rámtört a semmiből és csak bőgtem.
2010. jún. 19. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

19.17-es vagyok. Ne szégyelld az érzéseidet, és ne ostorozd magad. Én is itt követtem el a legnagyobb hibát, az önmarcangolás nem segít. Viszont segíthetnek a családtagjaid, ha tudnak terhet levenni a lábadról, ha éppen nem vagy jól. Akkor esetleg kikapcsolódhatnál, elmehetnél vásárolni, beszélgetni valakivel. A hullámzó hangulat, ha ilyen fokú, ahogy utóbb írtad, lehet depresszió. Én nagyon féltem ezt bevallani, de muszáj volt megbeszélnem a párommal. Azt hiszem életem legnehezebb beszélgetése volt, mert attól féltem, hogy teljesen kiábrándul belőlem. Szerencsére utánaolvasott a problémáimnak, így valójában megértett, csak a bogyókat fogadta nehezen. Már nem tiltakozik ellene.

Szerintem kérhetsz szakembertől segítséget, nem szégyen az, ha valaki psziciháterhez fordul. kicsit furcsa volt, de legalább gátlástalanul elmondhattam az érzéseimet a gondolataimat. Ő csak mosolygott, nem most hallotta először ezeket...szóval én csak bíztatni tudlak arra, hogy beszéld meg a pároddal, hogy mi a helyzet veled és beszéljétek meg, hogy hogyan tovább.

2010. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!