Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes,3 hetes babámnak...

Anyatejes,3 hetes babámnak adhatok cumit, ha nehezen alszik el?

Figyelt kérdés

Estére nagyon fel szokott pörögni a babám, amitől elfárad, és nyűgös lesz, elaludni sem tud, és csak üvölt.

Mivel szopizik, eddig nem akartam neki cumit adni, nehogy megzavarja. Tegnap viszont annyira sírt, hogy feladtam ezt az elvem, és adtam neki cumit. Azonnal megnyugodott, és kb. 5-8 perc után el is tudtam tőle venni, mert elaludt (és aludt utána 7 órát).

Nappal nincsenek ilyen gondjaink, így csak az elalváshoz adnám ilyen esetben. Nem ártok vele?


2018. júl. 31. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Az én fiam is ilyen volt, bár ő cicin aludt el, és mikor letettem az ágyba általában kinyílt a szeme, de ha kapott cumit, akkor teljesen nyugodtan visszaaludt. Nem lett cumizavaros, később útközben volt, hogy üvegből kapta a lefejt tejet, az sem zavarta meg. Fél éves korában magától hagyta el a cumit, addig is csak alváshoz kapta, de az evést nálunk egyáltalán nem befolyásolta.
2018. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Megosztóak a vélemények a cumiról de nekem többet ér egy kiegyensúlyozott baba, mint ilyen apróság hogy cumizik-e vagy nem. Az enyém is cumizik alváshoz de amint felkel, adja is ide. Megszokta.
2018. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Én a kezdetektől adtam neki cumit. Cumizavaros lett de nem ettől, hanem mert fele tejet fele tápot kapott ( kevés volt a tejem). 3 hónaposan már nem is cicizett csak cumisüvegből evett. A cumi sztem nagyon jó, nálunk a mai napig rengeteg gondot megold :) most 21 hós
2018. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Persze,hogy adhatsz. Én már a kórházban is adtam neki. Nem lett cumizavaros. Legalábbis eddig. Most két hónapos. És szopizik ügyesen.
2018. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem felesleges, egyik gyerekemnek sem adtam.
2018. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha szeretnéd szoptatni, akkor ne.
2018. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos, már a 2. nap odaadtam neki a kórházban. Azóta is anyatejet eszik mellből. Alváskor is használja a cumit, meg babakocsiban is. Nem zavarta meg egyáltalán. Szerintem túl nagy a felhajtás a téma körül, hogy a cumi meg a cumisüveg egy ördögtől való találmány...
2018. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Eredetileg én se akartam adni a fiamnak, de nagyon igényelte, hogy mindig legyen a szájában valami. Nálunk sokat segített, semmi gond nem volt a szoptatással, egy éves korában hagyta el a cicit.

Szerintem ne stresszeld túl a dolgot, ha ez beválik nálatok, csináld. Sokkal rosszabb neki is nyűgösnek lenni, egy ideges, fáradt anyukával.

2018. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szoptatott babaknak javasolnak 6 hetet varni, hogy ne legyen cumizavaros. En kivartam, de nemjott be neki a cumi.
2018. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 piroska és a farkas ***** válasza:
A kisfiam egy naposan az elsô éjszakát ùgy aludta végig ( 2 részletben), h a kisujjam végét szopogatta😃. Cumit nem adhattam neki, mert azt mondták a csecsemôsök, h ha vki látja, h ôk ezt engedik, onnantòl ôk nem minôsülnek bababarát kòrháznak...hát köszi. Itthon végül kapott, de nem okozott cumizavart, ahogy korábban a nôvérénél sem. Mindkettejüket szoptattam.
2018. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!