Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatás TÉLEN mikortól?

Babalátogatás TÉLEN mikortól?

Figyelt kérdés
Kisbabám télen érkezik az influenza szezon közepén. Az orvosunk (aki elég elismert) azt javasolta, hogy amíg le nem cseng a szezon, kérjük meg, hogy csak olyanok jöjjenek látogatni, akik be vannak oltva, mert az oltás, amit én kapok a terhesség alatt, csak minimálisan fogja védeni őt sajnos. Azt is mondta, hogy 6 hónapos koráig a baba nem oltatható be influenza ellen, és ha elkapja, felmegy a láza, akkor egy ilyen pici baba nagy veszélybe kerül. :( Nagyjából én ezzel egyet is értek. A kérdés csak az, akinek van tapasztalat, ki hogy mondta meg finoman, hogy a babát nem lehet influenza szezon kellős közepén látogatni, de utána szeretettel várunk mindenkit? Kinél mikortól volt látogatható az újszülött baba TÉLEN?

#babalátogatás #téli babalátogatás #babalátogatás télen
2018. aug. 1. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ugyanaz a tervem, mint az első (nyári) gyereknél. Szüleink, testvéreink jöhetnek, mindenki más hagyjon békén 6 hétig. Bár nekem a nagy már ovis lesz, és ugye nyilván nem tilthatom ki otthonról, mert testvére születik, meg apa is el fog járni dolgozni, ennyi erővel ők is hazahozatják.
2018. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nálunk apuka is be lesz oltatva. Azt mondta a doki, hogy nem gond, ha olyan, jön aki be van oltva. Szerintem 4 évest is lehet oltatni már, de nem tudom, ehhez nem értek. :(
2018. aug. 1. 16:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit kértem a rokonoktól, hogy betegen ne jöjjenek, még ezt sem bírta mindenki betartani, így meg is betegedtünk a picivel. Szerintem ha legközelebbb is téli babám születik meg fogja várni mindenki a szezon végét.
2018. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy attól hogy valaki nem beteg èpp a lâtogatàskor az influenza màr lappanghat benne simàn. :( Utolsó ès aki betegen ment annak mit mondtatok?
2018. aug. 1. 16:26
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom télen született,koraszülöttként alig 1800grmmal.Haza adása után fél évig heti szinten jártunk orvostól orvosig,kórházba be és ki. Soha semmilyen fertőzést nem kapott el,pedig a gyerekszemészeten láttam cifra,gyulladt szemeket. Majd pont a rokonaimtól,család tagoktól féltettem volna. Ha egészséges volt a látogató akkor jöhetett hozzánk amikor akart,nem volt korlátozás. Az eredmény pedig egy hihetetlenül erős immunrendszerű,szinte sose beteg 2,5 éves kislány.
2018. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lecsesztük, hogy minek kell így jönni, ha beteg, de eljátszotta még egyszer, akkor szerencsére csak az én torkom kapart pár napig és nem lett újra tüszős mandula gyulladásom.

Igazából ő elég sokat beteg, de elbagatelizálja.

2018. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A korházba bejöttek látogatoba amikor hazamentünk utánna meg 3 hétre jött a család látogatoba,volt aki beteg volt és mondta hogy természetesen így nemjön.Szerintem ezt felnőtt ember ha érzi hogy beteg vagy beteg lessz az nem megy picibabához ilyenkor.
2018. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát lehet mi túlreagáltuk mert első gyerek, de betegen egyértelmű volt, hogy ne jöjjön senki. Egybként közeli családtagok jöhettek már a hazakerülésünket követően, viszont távolabbi rokonokat, ismerősöket megkértük hogy az influenza szezon után jöjjenek. Ja, és kértük hogy óvodás korú gyerekkel se jöjjenek. Egyébként decemberi születésű így tulajdonképpen a "protokoláris" 6 hét volt kb amíg nem fogadtunk szívesen külsőst.
2018. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Csak még annyi, hogy nem is volt belőle sértődés stb, mindeki számára evidens volt.
2018. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
December elején született az első baba, karácsonyig csak anyukám jöhetett. Karácsonykor az egész család, szerencsére senki sem volt beteg éppen. Barátokat, barátnőket 6 hetes korától bármikor szívesen láttuk, addig kértük őket, hogy ne. Most január végére vagyok kiírva, ugyanezt fogjuk szerintem csinálni (3 hétig csak anyukám, 6 héttől bárki).
2018. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!