Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatás TÉLEN mikortól?

Babalátogatás TÉLEN mikortól?

Figyelt kérdés
Kisbabám télen érkezik az influenza szezon közepén. Az orvosunk (aki elég elismert) azt javasolta, hogy amíg le nem cseng a szezon, kérjük meg, hogy csak olyanok jöjjenek látogatni, akik be vannak oltva, mert az oltás, amit én kapok a terhesség alatt, csak minimálisan fogja védeni őt sajnos. Azt is mondta, hogy 6 hónapos koráig a baba nem oltatható be influenza ellen, és ha elkapja, felmegy a láza, akkor egy ilyen pici baba nagy veszélybe kerül. :( Nagyjából én ezzel egyet is értek. A kérdés csak az, akinek van tapasztalat, ki hogy mondta meg finoman, hogy a babát nem lehet influenza szezon kellős közepén látogatni, de utána szeretettel várunk mindenkit? Kinél mikortól volt látogatható az újszülött baba TÉLEN?

#babalátogatás #téli babalátogatás #babalátogatás télen
2018. aug. 1. 16:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudhatod mikor van vége a szezonnak, van amikor visszahúzódik, van amikor előre tör, plusz területenként más a helyzet.

Az influenza oltás gyakorlatilag placebo, az influenza vírusa gyorsabban mutalodik, mint sem előre oltható legyen. Mire kifejlesztik, bevizsgálják, piacra dobják az oltóanyagot, addigra már rég nem az a vírus fertőz.

Ennek megfelelően bárki bármikor haza viheti, hiába van oltva. Plusz a vedono és a gyerekorvos is. Ha mást nem, őket be kell engedd.

És végül, a legtöbb kórokozó nem csak a lappangás, a betegség de a rekonvaleszcenicia (lábadozás) időszakában is fertőzhet, amikor az illető már rég nem produkál tüneteket de még vírust / baktériumot ürít. Jó az elővigyázatosság, de nem kell túl aggódni.

Meg most ha azt mondjak, h 4 hónapig tart a szezon (mert azért az általában nem 1-2 hét), akkor három hónapig nem mehet a nagyi, mert nincs beoltva (ami egyébként mint mondtam gyakorlatilag semmit nem jelent)?

2018. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Karácsonyi a fiam.

Aki nem volt beteg, jöhetett. Amúgy meg az első két hétben úgyis csak nézegették, senki nem akarta felemelni, magához venni. Hiszen mindig csak aludt. Épp ezért nem piszkálták, nem kapott el semmit.

És valóban nem tudhatod hogy mikor van vége a szezonnak. Lehet még több százan betegek, csak nem mennek orvoshoz.

2018. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!