Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kicsi születése után hogyan...

A kicsi születése után hogyan oldottátok meg a kozmetikushoz/körmöshöz/fodrászhoz járást?

Figyelt kérdés

Pofátlanság, ha hozzánk hívom azt, ami itthon is megoldható? Nyilván nem egy nagykezelésre gondolok, hanem mondjuk a manikűröst ide hívnám, vagy a lányt, aki a szempilláimat szokta feltölteni.

Bevallom őszintén, amíg picike a lányunk, nem szívesen vinném magammal, még úgy sem, ha a férjem, vagy valamelyik nagyi jön velünk. Mert kint meleg van, nem akarnám, hogy a 35-40 fokban sétálgassanak az utcán. De a szépségszalonban meg van forgalom, zaj van, bármit összeszedhet ott is. Plusz az emberek nem azért járnak oda, hogy babasírást hallgassanak...


Ki hogy oldotta ezeket meg újszülött/pár hónapos baba mellett?


2018. aug. 6. 16:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy az apja vigyázott rá.
2018. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj ezzel, hogy a mama meg az apja vigyáz rá, hogy kizárólag szoptatott baba esetében ez nem biztos, hogy működik, mert nem tudnak vele mit csinálni, ha megéhezik. Persze, tudom, lefejt tej, cumisüveg. De a valóság úgy néz ki, hogy ez vagy működik, vagy nem. Nem mindenki tud fejni, esetleg nem kockáztat egy cumizavart, vagy épp a baba egyáltalán nem fogadja el a cumisüveget, csak ordít (az én kislányom ez utóbbit produkálta, egyszerűen nem tudta senki megetetni).
2018. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak fodrászhoz járok, oda is ritkán. Én úgy oldottam meg, hogy ha bealudt az autóban, vagy babakocsiban akkor beesetem egy bioszalonba. Bejelentkezős hely kb. fél éves korától volt esélyes. Apa vagy a nagyi vigyázott rá a környéken.
2018. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

Szülés előtt olyan hajat vágattam, ami le tud nőni, 3-4 hónapig nem kell igazítani. Festeni én szoktam.

Körmöm se volt feltöltve, inkább leszedettem.

Kozmetikus nélkül fél évet kibírok.

Utána 6 hónapos volt, mikor mentem. Addig a pici apára volt kötve kendőben, sétáltak, és aludt. Legközelebb már tudta ő is etetni gyümölcsös péppel, de otthon nem hagytam volna. Inkább mentünk együtt, a szalon előtt átadtam kendőben.

2018. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%
Kizarolag szoptatott volt mindket gyerekem az elso 2 het utan megis megtudtam oldani hogy 1 oran keresztul ne egyen.....ha nem akar cumisuveget vagy fejni, akkor megeteti a babat, elmegy 2 orara a fodraszhoz es a kovetkezo etetesre pont hazaer....egy 2 hetes nem bir 2 orat oke....akkor ez esetben az anyuka birja ki az elso egy honapot fodrasz nelkul...gondolom amugy se jar havonta....milor eloszpr fodraszhoz kellett mennem a baba mar 3 hpnapps volt....siman kibirt 2 orat eves nelkul. Nyugtatni meg a mama is megtudja, marha nincs ahhoz szokva hogy sirasra egybol cicit kap
2018. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%
Hajamat en vagom. A baba miatt egyfolytaban laza kontyban volt, nem festettem, nem vasaltam evekig. Ennek koszonhetoen olyan egeszseges, amilyen legutoljara gyerekkoromban volt. Kormoshoz sosem jartam. Dietazok es edzek, ennek koszonhetoen gyonyoru a borom. Az edzest reggel vagy ejjel oldom meg amig alszik a gyerek.
2018. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Akik azt válaszolják ide hogy ‘nem jártam ilyen helyekre’ meg ‘kibírtam nem mentem mert nem volt rá igényem’ és stb.. az miért érzett késztetést hogy ezt leírja ide,ha a kérdező pont azt kérdezi,hogy aki JÁR “ilyen” helyekre,az hogyan oldja meg


Barátnőm kisbabája anyatejes,ő lefejt tejet mindíg tárolt,és amikor elugrott körmöshöz,pilláshoz,fodrászhoz,addig az anyukája,vagy a kicsi apukája volt vele.

Mindig úgy ütemezte hogy most nem fog ‘extra bonyolult’ körmöket kérni,épp egy frissítő gél lakk csere,manikűr,stb ami max. másfél óra 😊 így nem kell elhanyagolnia magát,és másfél óra nem a világ vége,persze most kövezzenek meg az ősanyák hogy hogy lehet egy 3 - 4hetes babát az apjára vagy nagyira hagyni óra / másfélórára.. (hát úgy,hogy az apja..)

De ha azt írod hogy nem akarod hogy a férjed és a nagyi sétálgasson vele amíg te bent vagy a szalonban,szóval ebből úgy értelmezem lenne segítség,hagyd inkább otthon őket 😊


Jó babázást! 😊😊

2018. aug. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%
Az apja ugyanúgy eltudja látni ahogy te is. Nyilván mellet nem tud adni, de cumisüvegből tud etetni. Megynugtatni, ő is megtudja. Pelenkát ő is tud cserélni. Nem is értem, miért kérdés meg miért kéne a nagyszülőket ilyenre kérni.
2018. aug. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

hát én apukaként 2 szoptatás között elvigyázom a csöppséget, akkor általában anyukának van 2 szabad órája ha el akar menni egyet úszni, vagy fodrászhoz.

Ez olyan 2-3 hónapos kor óta

2018. aug. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

Hajamat festetnem kell, mert nagyon őszülök, otthon nem tudom megcsinálni, mert béna vagyok és a szín is fodrászt kíván. 5-6 hetente el kell mennem megcsináltatni, ilyenkor a férjem addig játszóterezik vele (míg kicsi volt, addig otthon maradtak), én kora reggel szoktam menni, akkor nincs meleg és árnyékos is a játszó, hétvégén járok.


Manikűröshöz néha megyek, akkor szintén ugyanez van, ugyanúgy tudok bejelentkezés nélkül menni és hétvégén.


Egyébként míg kicsi volt, nem sírt volna ilyen helyzetben, bár nem vittem így, de dackorszakosként már tuti nem vinném be őt a szalonba (annak ellenére, hogy nagy és tágas a hely, ahová járok), mert az tényleg zavaró másoknak.:)

2018. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!