Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kicsi babámnak mikor...

4 hetes kicsi babámnak mikor optimális a fülbelövés, inkább éber legyen, evés után legyen, alvásból előbb felkeltve legyen?

Figyelt kérdés
Hálistennek a picikém elég kiszámítható, 3,5 órákat alszik, így tudnám ütemezni, hogy a fülbelövést otthonunkba mikor kérjem? Mikor nem sérti őt leginkább a beavatkozás? Persze, hogy gyerekbarát a módszer stb, nagyon kíméletes, de ha tudnék, anyukaként is hozzájárulnék a minél optimálisabb időponthoz, ha már ennyire kiszámítható a babácska jelenleg.

2018. aug. 6. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Soha nem optimális egy csecsemőnek a fülbelövés. Nem igaz, hogy keésbé fáj neki, csak nem tudja elmondani, hogy mennyire.


Akkor tudsz nagyon kíméletes lenni, ha hagyod. Ha majd felnővel akarja, kilöveti maga. Semmi értelme egy magatehetetlen újszülött testét tűvel lyuggatni.


Akkor sem, ha ez "hagyomány".

2018. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Pont ahogy az elottem valaszolo irta, az en kislanyom 4 honapos mult, de biztos hogy nem lovetem ki a fulet . Majd ha szeretne csinaltatunk ha nem akkor meg nem . Nekem is lyukas a fulem es semmit se bir......
2018. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes, az enyém simán átaludta ezt a piszok fájdalmas műveletet, fel sem ébredt rá :D
2018. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

na, de jó, hogy a kérdésre válaszoltatok. Végülis valóban az volt a kérdés, ti kilövettétek-e...


Kérdező, én megkérdezném aki jön, hogy szerinte mi az optimális. Én evés előttre időzíteném

2018. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem az volt a kérdés, hogy mennyi idősen optimális! Azt a kérdező egyedül is el tudja dönteni,hogy most 4 hetesen lesz átlöve a füle. Sokkal jobb kisebb korban átlövetni, fél pillanat az egesz és kész is. Nekem nem egy barátnőm van, akinek nem lövettek kiskorában, most meg nem mer elmenni, annyira fel tőle.. Vagy épp elment, de nagyon fajdalmasnak élte meg az egészet, ellenben egy kisbaba erre nem is fognak már emlékezni 5 perc múlva, nem hogy tizen évek múlva!


Kérdező amúgy én is megkérdezném azt, aki jon hozzatok átlőni a baba fület, hogy szerinte mikor a legoptimálisabb.

2018. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Ébredés után úgy 10 év múlva
2018. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem csecsemőként ki lett lövetve, semmi bajom nem volt vele, gyorsan gyógyult, azóta sincs vele gond.

Felnőttként újabb szúrásnál gyulladás, gennygóc, kenegetés ezerrel, majd végül hagyni kellett benőni több hónapnyi kínlódás után.

Inkább legyen lyuk és ne hordjon fülbevalót később, mint fordítva, az sokkal rosszabb.


Egyébként én akkorra időzíteném, mikor kevésbé éber, nyugodtabb, akkor kb. átalussza a dolgot, ahogy fent is írta valaki, míg ha épp éber pillanataiban van, akkor már csak azért is nyűglődhet, hogy piszkálják, nem úgy van anyu kezében, stb.

2018. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy megosztó lesz a kérdés és sok válasz fog arra irányulni, h ogy egyáltalán kell-e. Én is sokat gondolkodtam rajta, de látva, hogy egy oltást is milyen ügyesen kibír, észre sem vette a BCG-t. Okés, a hasonlat nem teljesen jó, mert az kötelező, fülbevaló pedig nagyon nem kötelező! De ami a gondolat üzenete, hogy elvileg nagy traumát nem okozok vele remélem, azért az már a kérdésfeltevésből is talán érezhető, hogy a lehető legkisebb gondot, fájdalmat szeretném a picikémnek, nem kínozni!!
2018. aug. 6. 14:15
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

8

Az oltás a gyerek egészsége érdekében történik, a fül kiszúrása pedig azért, hogy kidekorálhasd, egyéb célja nincs.


Én is a legkisebb fájdalmat akartam okozni, ezért fölösleges fájdalomnak nem tettem ki, olyannak, ami neki nem érdeke.

2018. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát én meg NAGYON hálás vagyok a szüleimnek, hogy még baba koromban ki lett lyukasztva a fülem (nem lövetve lett, a gyerekorvos fogta és kiszúrta steril injekciós tűvel, anyukám elmondása szerint nem is nagyon reagáltam rá, alig vettem észre)

A legjobb barátnőm kamaszként lövette, nincs az az Isten, hogy én felnőtt fejjel bevállaljam :)))

Ezerszer jobb így, hogy nem emlékszem rá, akkor még nem paráztam előre, ha meg nem akarnék fülit hordani, akkor hagynám benőni és kész.


A kérdésre érdemben annyit tudok válaszolni, hogy kérdezd meg esetleg azt, aki csinálja majd, vagy a gyerekorvost, hogy mit tanácsolnak, ők tapasztalatból valószínűleg okosabbakat tudnak írni, mint itt az arctalan idegenek :D

2018. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!